اجرای طرح آمارگیری نیروی کار از طریق تماس تلفنی به دلیل شیوع کرونا
اجرای طرح آمارگیری نیروی کار از طریق تماس تلفنی به دلیل شیوع کرونا
مهرتبریز-مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری آذربایجان شرقی گفت: شایستگی، تخصص و تجربه کاری، معیار اصلی انتصابات در استان است.
مهرتبریز-مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری آذربایجان شرقی گفت: شایستگی، تخصص و تجربه کاری، معیار اصلی انتصابات در استان است.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز،مرتضی محمدزاده در آئین تودیع و معارفه بخشدار ترکمانچای شهرستان میانه، افزود: نگرش‌ها باید مبتنی بر توسعه انسانی باشد و اگر با این نگرش به پیش برویم در تمام ابعاد به توسعه دست خواهیم یافت.

وی با اشاره به انتصابات اخیر در مجموعه فرمانداری‌ها و بخشداری‌های استان، گفت: تحصیلات مرتبط، اشرافیت به منطقه و تجربه کاری از مهم‌ترین معیارهای این انتصابات بوده است و بسیاری از بخشداران ما دارای تحصیلات عالیه مرتبط با حوزه کاری خود هستند.

محمدزاده در بخش دیگری از سخنان خود به عملکرد استان در مدیریت بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: هر چند که تا کنترل کامل این بیماری، راه زیادی در پیش داریم اما اگر وضعیت فعلی را با روزهای ابتدایی شیوع بیماری مقایسه کنیم خواهیم دید که کار بزرگی انجام شده است.

وی افزود: ارزیابی‌ها این بود که ظرفیت‌های درمانی استان پاسخگوی میزان شیوع بیماری کرونا نخواهد بود اما امروز خوشبختانه با مدیریت ملی و استانی، نه تنها این اتفاق در هیچ کدام از شهرهای استان نیفتاد بلکه در حال حاضر در وضعیت مدیریت بیماری و سیر نزولی آمار مبتلایان هستیم.

محمدزاده تأکید کرد: برای ریشه‌کنی کامل این بیماری و بازگشت به شرایط عادی هیچ چیز موثرتر و مهم تر از مشارکت مردم و رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی نخواهد بود.

وی از تلاش‌های فرمانداران و مسئولان محلی در مدیریت بیماری کرونا در شهرستان‌های استان نیز قدردانی کرد و گفت: خوشبختانه در شهرستان میانه هم با وجود وسعت و قرار گرفتن در محور مواصلاتی، بیماری به خوبی مدیریت شده است.

مدیرکل دفتر سیاسی استانداری آذربایجان شرقی در پایان با قدردانی از خدمات و تلاش‌های رسول یعقوبی در بخشداری ترکمانچای، ابوالفضل حسینجانی را به عنوان بخشدار جدید این بخش معرفی کرد و گفت: بخش ترکمانچای یکی از بخش‌های متفاوت ماست و امیدوارم بخشدار جدید با ارتباط عمیق با اقشار مختلف این بخش، در سمت خود به خوبی ایفای نقش کند.

فرماندار ویژه شهرستان میانه هم در این جلسه بر ضرورت تسریع در بازسازی و مقاوم سازی روستاهای زلزله زده در بخش های ترکمانچای و کندوان تاکید کرد و گفت: ۷۵ درصد امور جاری در این دو بخش به اتمام رسیده  است .

محمدرضا مشایخی از عملکرد مطلوب شهرستان در مدیریت بیماری کرونا خبر داد و گفت: تاکنون ۶۲۹ نفر به دلیل علایم حاد تنفسی در این شهرستان بستری شده اند که از این تعداد تست کرونای ۳۵۸ نفر مثبت اعلام شد.

وی افزود: متاسفانه تاکنون ۳۳ نفر بر اثر کرونا در این شهرستان فوت کرده‌اند و در حال حاضر نیز تنها ۴۰ نفر در بیمارستان در شرایط عادی بستری هستند.

فرماندار میانه در پایان از خدمات بخشدار سابق ترکمانچای قدردانی و برای بخشدار جدید آرزوی موفقیت کرد.