برگزاری مراسم مجازی گرامیداشت روز معلم با حضورنماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان+تصاویر
برگزاری مراسم مجازی گرامیداشت روز معلم با حضورنماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان+تصاویر
آرمان تبریز- مراسم مجازی گرامیداشت مقام شامخ معلم  با حضور حضرت حجت الاسلام والمسلمین دکتر آل هاشم، نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ دکتر امید، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور؛ دکتر جلالی جواران، معاون آموزشی دانشگاه؛ دکتر قالیچی، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی؛ روسا، تعدادی از مدرسان و کارشناسان آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی ظهر روز چهارشنبه مورخ 17 اردیبهشت  99 به صورت ویدئو کنفرانس و مجازی برگزار گردید.

آرمان تبریز- مراسم مجازی گرامیداشت مقام شامخ معلم  با حضور حضرت حجت الاسلام والمسلمین دکتر آل هاشم، نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ دکتر امید، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور؛ دکتر جلالی جواران، معاون آموزشی دانشگاه؛ دکتر قالیچی، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی؛ روسا، تعدادی از مدرسان و کارشناسان آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی ظهر روز چهارشنبه مورخ ۱۷ اردیبهشت  ۹۹ به صورت ویدئو کنفرانس و مجازی برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار ما؛ دکتر قالیچی، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی دلیل برگزاری مراسم گرامیداشت مقام معلم به صورت مجازی را مقابله با شیوع ویروس کرونا مطرح کرد و گفت: در راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی مجبور بودیم مراسم گرامیداشت معلم را برگزار نکنیم ولی با توجه به اهمیت موضوع و تکریم مقام والای استاد بنا را بر این گذاشتیم تا به صورت مجازی مراسمی در شان مقام معلم برگزار نموده و از مدرسان برگزیده واحد استانی تجلیل به عمل آوریم.

دکتر قالیچی در ادامه ضمن تبریک روز معلم به تمامی مدرسان به بیان برخی از صفات و فضایل اخلاقی شهید مطهری پرداخت و گفت: شهید مطهری یکی از ستون های انقلاب اسلامی بودند که برای ترویج فرهنگ اسلام و انقلاب تلاش های بسیاری کردند.

وی در ادامه با اشاره به فرمایش حضرت امام خمینی (رحمه الله علیه) که فرموده بودند: کتاب های استاد مطهری بدون استثنا مفید هستند؛ افزود: استاد مطهری در تمامی موضوعات دینی و اجتماعی تبهر داشتند و آثار باقی مانده از ایشان دلیل بر این موضوع می باشد.

قالیچی هم چنین با شمردن جایگاه و ارزش معلم در جامعه گفت: همانگونه که گفته اند معلمی شغل انبیاست، پس مدرسان باید با جان و دل از این جایگاه محافظت کنند و به طور کامل به مسئولیت خود عمل نمایند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی با برشمردن برخی از مسئولیت های واحد استانی ابراز داشت: امیدواریم با تلاش ها و همکاری های مدرسان و مراکز آموزشی بتوانیم مسئولیت هایی که توسط ریاست دانشگاه به واحد استانی محول شده به نحو احسن انجام دهیم و در راستای اهداف والای مهارتی دانشگاه قدم برداریم.

برنامه ریزی و تلاش برای کیفیت بخشی به آموزش های مهارتی در مراکز آموزشی؛ نظارت بر حسن اجرای برنامه های دانشگاه در مراکز آموزشی؛ گسترش آموزش های عالی در استان و… از مواردی بود که دکتر قالیچی بدان اشاره نمود.

در پایان دکتر قالیچی با اشاره به شعار سال افزود: مدرسان باید با تربیت نیروهای مهارتی و کارآفرین بتوانند برای تحقق شعار سال و جهش تولید کمک نمایند.

دکتر امید، ریاست دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور؛ در ادامه ضمن تبریک فرارسیدن سالروز ولادت امام حسن مجتبی گفت: امیدواریم خداوند لطف خود را در این ماه مبارک شامل حال کشور ایران بگرداند تا بتوانیم از مرحله سخت ویروس کرونا عبور کنیم و کرونا را با یاری خدا شکست دهیم.

وی ضمن تبریک روز معلم و استاد به تمامی مدرسان واحد استانی آذربایجان شرقی بیان کرد: جایگاه معلم و مدرس جایگاه ارزشمند و والایی است که باید مدرسان به ارزش این امر واقف باشند.

امید در ادامه اشاره ای به پالایش مدرسان در سال های اخیر کرد و گفت: با انجام مصاحبه های تخصصی و دقیقی که از مدرسان علمی کاربردی انجام دادیم الان خوشحال هستیم که بگوییم مدرسان علمی کاربردی از تراز علمی و تخصصی بالایی برخوردار هستند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور هم چنین افزود: انتظار دانشگاه این است که مدرسان از لحاظ دانش و علم همیشه به روز باشند و همواره به دنبال کسب تازه های تخصص خود باشند و البته در کنار دانش بالا از بیان خوب نیز بهره مند باشند تا بتوانند مطالب را به خوبی انتقال دهند.

وی با اشاره به آموزش های مجازی در ماه های اخیر گفت: بنا داریم از طریق معاونت آموزشی اقدام به تهیه و  تولید محتوا در برخی از دروس و رشته های نظری بپردازیم تا دانشجویان بتوانند در کل کشور از این محتوا به صورت مجازی استفاده کنند.

امید هم چنین به سطح بندی مدرسان اشاره کرده و گفت: همانگونه که مراکز آموزشی را در کشور سطح بندی کردیم قرار است مدرسان نیز سطح بندی شوند تا از امتیازات این سطح بندی استفاده نمایند؛ هم چنین این سطح بندی به صورت پایلوت در استان آذربایجان شرقی انجام خواهد شد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در پایان گفت: وظیفه مدرس ایجاد امید و نشاط در دانشجو می باشد و این امید دهی از طریق حرف زدن ممکن نیست بلکه باید با ارائه آموزش های درست به دانشجویان امید بدهیم.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر آل هاشم، نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز؛ در ادامه مراسم ضمن تبریک و تسلیت شهادت استاد مطهری این روز را به تمامی مدرسان و استادان دانشگاه جامع علمی کاربردی تبریک گفت.

آل هاشم در ادامه به بیان برخی از صفات استاد مطهری پرداخت و گفت: وی کسی بود که امام خمینی همیشه با جملاتی بی نظیر و کم نظیر از ایشان یاد می کردند: از جمله: متفکر، فیلسوف و فقیه، پاره تن انقلاب، اسلام شناس، عظیم الشان، درخت ثمر بخش حوزه های علمیه، خدمتگذاری سودمند برای اسلام و انقلاب و…

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی ضمن بیان خدمت های مطهری به انقلاب و اسلام گفت: خدماتی که استاد شهید در حق انقلاب و اسلام کرد در نوع خود بی نظیر بود؛ که نمونه های این خدمات در نوشته های ارزشمند و انسان ساز آن شهید والامقام به یادگار مانده است.

امام جمعه تبریز ضمن بیان مقام والای استاد مطهری گفت: در جایگاه والای استاد مطهری همین بس که مقام معظم رهبری فرمودند: من خود را شاگرد استاد مطهری می دانم. هم چنانکه امام خامنه ای در جای دیگری فرمودند خط مطهری ادامه دهنده راه انقلاب است.

آل هاشم در ادامه ضمن تاکید بر اهمیت گام دوم انقلاب بیان کرد: ما در گام دوم انقلاب به شخصیت هایی مانند استاد مطهری نیاز داریم تا انقلاب را از هجمه های دشمنان در امان نگه دارد و با تفکرات انقلابی و ناب خود مانع انحطاط و انحراف آرمان های انقلاب شود.

دکتر جلالی جواران، معاون آموزشی دانشگاه؛ ضمن گرامیداشت هفته معلم و آموزش، این هفته را به تمامی مدرسان و اساتید و دست اندرکاران آموزشی دانشگاه تبریک گفت.

جلالی با بیان اینکه عشق و معلمی در کنار هم هستند افزود: هرکس که معلم هست قطعا عاشق هست و آن کس که عاشق می شود شغل معلمی را انتخاب می کند.

معاون آموزشی دانشگاه در ادامه به جایگاه و ارزش والای معلم پرداخت و بیان کرد: معلمی شغلی است که کلمات یارای ترسیم و توصیف آن را ندارند چرا که جایگاه معلم بسی والا می باشد.

وی هم چنین به برخی از اهداف دانشگاه جامع علمی کاربردی اشاره کرد و گفت: مدرسان باید پل ارتباطی بین مهارت و فناوری را مهندسی کنند و با تربیت نیروهای مهارتی و کارآفرین، نیازهای مهارتی و کارآفرینی جامعه و صنعت را برطرف نمایند.

جلالی هم چنین ضمن ارائه گزارشی در خصوص ارائه آموزش ها از طریق سامانه سمالایو در دانشگاه پرداخت و گفت: این سامانه بصورت آفلاین می باشد که در کنار این سامانه واحد استانی سامانه آنلاین LMS را طراحی کرده و در کنار هم مدرسان و دانشجویان از این دو سامانه استفاده می کنند.

دکتر یوزباشی، معاون علمی واحد استانی در ادامه به بیان گزارشی در خصوص نحوه انتخاب مدرسان نمونه واحد استانی پرداخت.

وی هم چنین در ادامه گزارشی جامع از فعالیت های آموزشی واحد استانی در سال جاری بیان کرد.

در پایان با اهدای لوحی از مدرسان برگزیده واحد استانی آذربایجان شرقی تقدیر به عمل آمد.

شایان ذکر می باشد این لوح ها به صورت مجازی توسط دکتر امید و دکتر جلالی به مدرسان برگزیده اهدا شد.

مدرسان برگزیده واحد استانی آذربایجان شرقی به شرح ذیل می باشد

مرکز آموزش علمی کاربردی

نوع مدرس گروه مقطع و رشته تحصیلی نام و نام خانوادگی مدرس ردیف
کمپرسورسازی آموزشی صنعت کارشناسی ارشد-مهندسی صنایع غلامرضا بداقی لجین ۱
مدیریت صنعتی آموزشی صنعت دکتری تخصصی -مهندسی کامپیوتر ویدا آقا خانلو ۴
ماشین سازی خبره صنعت کارشناسی ارشد – مهندسی صنایع محمدرضا ابرکانی ۶
تیکمه داش آموزشی کشاورزی دکتری تخصصی – بیماری شناسی فرناز عابد آشتیانی ۷
جهاد دانشگاهی

 

آموزشی مدیریت و خدمات اجتماعی کارشناسی ارشد – مدیریت کسب و کار محمود کاتبی پور ۱۲
شهرداری تبریز آموزشی فرهنگ و هنر کارشناسی ارشد – معماری لادن وجدان زاده ۲۳
خانه کارگر آموزشی دروس عمومی و علوم پایه کارشناسی ارشد – ریاضی کاربردی مژگان منصوری ۲۵
دادگستری آموزشی معارف دکتری تخصصی -الهیات و معارف اسلامی رضا محمد نژاد ۳۲