توسعه واحدهای صنایع تبدیلی وغذایی استان آذربایجان شرقی در طول سال ۱۳۹۸، از رشد ۴۰ درصدی برخوردار است
توسعه واحدهای صنایع تبدیلی وغذایی استان آذربایجان شرقی در طول سال ۱۳۹۸، از رشد ۴۰ درصدی برخوردار است
آرمانتبریز-مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: افتتاح و توسعه واحدهای صنایع تبدیلی و غذایی استان در طول سال 1398، از رشد 40 درصدی برخوردار است.

آرمان تبریز-مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: افتتاح و توسعه واحدهای صنایع تبدیلی و غذایی استان در طول سال ۱۳۹۸، از رشد ۴۰ درصدی برخوردار است.
به گزارش خبرنگار ما؛ مهندس ایاز برنو در گفتگو با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب افزود: مجموع کل واحدهای صنایع تبدیلی و غذایی که در طول سال ۹۷ به مرحله بهره برداری رسیده اند به تعداد ۵۹ مورد بوده که این رقم در سال ۹۸ به ۸۳ واحد رسیده که نشان از رشد بیش از ۴۰ درصدی در صنایع غذایی و تبدیلی استان دارد.
وی ادامه داد: براساس برش استانی شاخص های ارزیابی عملکرد، تعهد این مدیریت در سال ۱۳۹۸ اشتغال ۴۳۹ نفر بوده که به ۱۳۰۷ نفر رسیده و ظرفیت تعریف شده نیز ۱۰۶ هزار تن بوده که امسال به میزان ۵۵۴ هزار تن محقق شده است.
مهندس برنو اظهار کرد: خوشبختانه در سال قبل تعداد ۲۳۱ مورد موافقت اصولی و همچنین ۱۵۹ مورد جواز تاسیس صادر گردیده که این امر شاخص خیلی مهمی در تعیین، تثبیت و ریل گذاری استان آذربایجان شرقی در سال جهش تولید برای برنامه ریزی و افزایش واحدهای تولیدی خواهد بود که انشاالله در سالجاری با تشویق سرمایه گذاران بتوانیم جهش تولید در محصولات صنایع تبدیلی و غذایی را شاهد باشیم.
شایان ذکر است که مبلغ ۲۸۴۲ میلیارد ریال برای افتتاح و راه اندازی این واحدها سرمایه گذاری انجام شده و در این مسیر ۶۸۵ هزار تن مواد خام جذب شده است.