برگزاری جلسه ستادمبارزه با کرونای شهرستان تبریز
برگزاری جلسه ستادمبارزه با کرونای شهرستان تبریز
آرمان تبریز- جلسه ستاد مبارزه با کرونای شهرستان امروز با حضور اعضا به ریاست مهندس مهدوی، برگزار شد.

آرمان تبریز- جلسه ستاد مبارزه با کرونای شهرستان امروز با حضور اعضا به ریاست مهندس مهدوی، برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما؛ فرماندار شهرستان تبریز در ابتدای این جلسه همدلی و همراهی کلیه خیرین در بحث کمک های مومنانه را از تاثیرات و برکات فرهنگی انقلاب اسلامی دانست و گفت : اجرای موفق رزمایش کمک های مومنانه در کل کشور با دستور مقام معظم رهبری باعت درخشش کشورمان در کل دنیا شد.

رئیس شبکه بهداشت شهرستان تبریز نیز دراین جلسه با بیان اینکه نمونه برداری سرپایی ازهفته گذشته درشهرستان راه اندازی شده است، گفت: تا پانزدهم اردیبهشت ماه در شهرستان تبریز ۲ هزار و ۱۴۸ مورد ابتلا به ویروس کرونا ثبت شده که از این تعداد متاسفانه ۱۵۱ نفر فوت شده اند.

دکتر مردی با اشاده به اینکه ۱۴۵ تیم بهداشتی و ۱۴۱ تیم بسیجی روزانه در بحث بازرسی و نظارت بهداشتی فعالیت می کنند، گفت: بالای ۷۰ درصد اصناف، ۹۴ درصد کارخانجات و مراکز تولیدی اقدام به دریافت کد رهگیری کردند و کلیه پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند.

وی همچنین از اجرای ۶۵ درصد طرح غربالگری مجدد در شهرستان خبر داد و گفت : از ۲۲۰ اداره و دستگاههای اجرائی در سطح شهرستان ۵۷ درصد تمامی پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند و به بقیه موارد که رعایت نمی کنند اخطارهای بهداشتی قانونی داده شده است.

​در این جلسه مقرر شد.

از روز شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه کلیه وسائط نقلیه عمومی مترو، BRT و اتوبوسهای خطی با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و الزام استفاده از ماسک و دستکش برای رانندگان و مسافرین خدمات ارائه دهند.

در وردیهای بازار مسقف تبریز واحدهای ارائه کننده ماسک و موارد بهداشتی با فروش بقیمت های متعادل و مصوب مستقر شوند.

سرویس های بهداشتی پارکها با رعایت موارد بهداشتی و نصب مواد ضد عفونی کننده در ورودی سرویس ها خدمات ارائه دهند و نیروی انتظامی نیز از هرگونه تجمع و اتراق در بوستان ها و پارکها جلوگیری نماید.

سازمان صمت به موضوع گرانفروشی برخی اصناف به جد ورود کرده و بحث تهیه کارتکس ویژه بازرسی اصناف را مورد توجه قرار دهد.

تمامی ادارات، دستگاههای اجرائی و شرکت های تولیدی یک نفر رابط برای اجرای کلیه مصوبات ستاد مبارزه با کرونای شهرستان، معرفی کنند.

کمیته نظارت و ارزیابی با اکیپ های ترکیبی شهرداری، مرکز بهداشت، سازمان صمت و نیروی انتظامی بر اجرای پروتکل های بهداشتی کلیه اصناف، مراکز خدماتی، شرکت های تولیدی ، ادارات و حمل و نقل عمومی نظارت کنند.