پایان بخش عمده‌ای از پروژ‌ه‌های سنواتی برق تبریز در سال ۹۸
پایان بخش عمده‌ای از پروژ‌ه‌های سنواتی برق تبریز در سال ۹۸
آرمان تبریز-مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز به تشریح عملکرد شرکت طی سال 98 پرداخت و گفت: با وجود مشکلات اقتصادی و اعتباری بخش عمده‌‌ای از پروژه‌های سنواتی شرکت خاتمه یافته است.

آرمان تبریز-مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز به تشریح عملکرد شرکت طی سال ۹۸ پرداخت و گفت: با وجود مشکلات اقتصادی و اعتباری بخش عمده‌‌ای از پروژه‌های سنواتی شرکت خاتمه یافته است.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ عادل کاظمی طی گزارشی به تشریح وضعیت عملکردی شرکت در بخش‌های مختلف پرداخت و گفت: با وجود مشکلات اعتباری و فشار اقتصادی حاکم بر جامعه و شیوع ویروس کرونا طی ماه‌های اخیر برخی فعالیت‌های شرکت نیز به نوعی تحت تاثیر قرار گرفت، با این حال در سایه‌ی تلاش همکاران سعی کردیم بر مبنای اهداف و برنامه‌های تعیین شده فعالیت‌های خود را سازماندهی کنیم و به‌صورت کاملا هدفمند و برنامه‌مدار در مسیر خود حرکت نماییم.

اتمام بخش عمده‌ی پروژه‌های سنواتی

کاظمی در ادامه به برخی از نکات برجسته در فعالیت‌های شرکت اشاره و خاطرنشان کرد: ابتدای سال حدود ۳۱ میلیارد تومان پروژه‌ی انتقالی از سال قبل به سال ۹۸، منتقل شده بود و در حال حاضر کمتر از ۳٫۵ میلیارد تومان پروژه‌ی انتقالی به سال ۹۹ باقی‌مانده است که در مراحل مختلف اجرایی می‌باشند و بخش عمده‌ای از پروژه‌های سنواتی خاتمه یافته‌اند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بالغ بر ۱۱۶ میلیارد تومان پروژه‌ی اتمام یافته در بخش سرمایه‌گذاری وجود دارد، از ثبت رکوردی مناسب در این زمینه خبر داد و افزود: در زمینه‌ی وصول مطالبات جاری، با وجود مشکلات اقتصادی مردم و تبدیل قبوض کاغذی به قبوض سبز تقریبا به میزان قابل قبولی دست یافته‌ایم.

وی ادامه داد: سال ۹۷، تلفات انرژی شرکت در حدود ۸٫۷ درصد بود و سال ۹۸ نیز به رقم ۸٫۵ درصد در تلفات انرژی نزدیک شده‌ایم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز، تعداد سهمیه‌ی دریافتی کنتورهای فهام جهت نصب را نزدیک به ۱۳۰۰ دستگاه دانست و اظهار داشت: با نصب این تعداد کنتور فهام، تعداد قابل توجهی از مشترکین دیماندی به کنتور فهام مجهز شده و به حدود ۵۰۰۰ دستگاه خواهد رسید و در برنامه‌های مدیریت مصرف و نیز سایر برنامه‌های شرکت بسیار موثر خواهد بود.

به گفته‌ی وی؛ جایگزینی سیم مسی با کابل خودنگهدار آغاز و با پیمانکاران عقد قرارداد شده است و ۱۵۰ کیلومتر کابل از طریق خریدهای تجمیعی در حال تامین است و طی ماه‌های آتی ۳۰۰ کیلومتر سیم مسی با کابل خودنگهدار جایگزین می‌شود.

پایدارسازی تامین برق مرکز شهر تبریز

کاظمی به اقداماتی که به منظور پایدارسازی تامین برق مرکز شهر تبریز انجام شده است اشاره کرد و استقرار پست سیار مارالان و ایده‌لو و کابل‌کشی‌های مرکز شهر را در همین راستا دانست. پروژه‌ی خروجی‌های پست فوق توزیع ملک‌کیان نیز آغاز شده است که تاثیر زیادی در پایدارسازی تامین برق شهر تبریز خواهد داشت.

کاظمی همچنین به اقدامات موثر در زمینه‌ی بهبود وضعیت ولتاژ مشترکین (طرح چاوش)، فعال‌سازی انجام سرویس‌های تاسیسات طبق برنامه در امورها، نگهداری روشنایی معابر و بهبود وضعیت روشنایی، گسترش استفاده از چراغ‌های LED در معابر عمومی و نصب نزدیک به ۳۰۰۰ دستگاه چراغ ال ای دی در این زمینه اشاره کرد.

وی یادآور شد: برای اولین بار فرایند شایسته‌گزینی و جانشین‌پروری در شرکت عملی شد و امید است این فرایند برای تمامی بخش‌ها تعمیم یابد و موجبات رضایتمندی همکاران را ایجاد کند. پروژه‌ی ساختمان ستاد مرحله‌ی اول گودبرداری را به اتمام رسانده و فاز اجرای سازه آغاز شده است که امیدواریم با سرعت لازم پیشرفت داشته باشد.

کاظمی اضافه کرد: پروژه‌ی تهیه‌ی انباره‌ی داده در حال انجام است که هوش تجاری شرکت را کامل خواهد کرد. انباره‌ی داده قادر خواهد بود پایگاه‌های متعدد داده را یکسان‌سازی کرده و در اختیار هوش تجاری قرار دهد. هوش تجاری نیز در راستای اهداف شرکت، از برخی شاخص‌ها به صورت هوشمند و آنلاین گزارش‌هایی ایجاد می‌کند که می‌تواند در تسریع، اشراف و کارآمدی بیشتر نقش مهمی ایفا کند. سیستم اسکادا (فاز ارتقای سیستم) نیز در حال پیاده‌سازی است که توان مانیتورینگ و کنترل شبکه را افزایش خواهد داد و اتوماسیون شبکه نیز در حال گسترش است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در پایان تصریح کرد: در سایر حوزه‌ها و بخش‌ها نیز اقدامات بسیار مناسبی انجام شده است و تمامی این فعالیت‌ها و توفیقات در سایه‌ی لطف پروردگار و همت و تلاش کلیه‌ی همکاران حاصل شده است و امیدوارم هر سال شاهد جهش و ارتقا در تمامی محورهای فعالیتی باشیم و سازمان به‌صورت متوازن در کلیه‌ی جهات مسیر رشد را طی نماید.