تسریع در عملیات اجرائی پل همسان کابلی تبریز
تسریع در عملیات اجرائی پل همسان کابلی تبریز
آرمان تبریز؛شهردار منطقه ۲ از تسریع عملیات اجرائی پل همسان کابلی تبریز، خبر داد.

آرمان تبریز؛شهردار منطقه ۲ از تسریع عملیات اجرائی پل همسان کابلی تبریز، خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما ،باقر خوشنواز شهردار منطقه ۲با عنوان اینکه عملیات اجرائی پل همسان کابلی تبریز تسریع یافته است، از پل مذکور بعنوان مهمترین پروژه تاثیرگذار و برجسته در رفع ترافیک شهری تبریز، یاد کرد.

خوشنواز در توضیح آخرین وضعیت عملیات اجرائی این پروژه رفع ترافیک شهری با عنوان اینکه عملیات اجرای پایه و کوله های بتنی هر دو ضلع شمالی و جنوبی آن به اتمام رسیده است گفت: ادامه احداث این پروژه در مرحله ساخت عرشه و اجرای رمپ های شمالی، شتاب یافته است.

بنابه گفته شهردار منطقه دو تبریز، پل همسان کابلی با قرار گرفتن در مرکزی ترین مسیر عبوری شهروندان از جاده ائل گلی و بنوعی قرار گرفتن در مهمترین مسیر ورودی شهر از طریق دروازه تهران، نقش بسزایی در کاهش بار ترافیکی پل کابلی ایفا خواهد کرد.

خوشنواز در ادامه توضیحات خود همچنین درباره مشخصات فنی این پروژه گفت: پل همسان کابلی تبریز بطول ۴۵۰ متر (با احتساب رمپ ها) و طول عرشه آن ۹۴ متر (بصورت فلزی) و همچنین عرشه سواره رو پل ۹ متر می باشد که دارای ۴ تکیه گاه است و برای اجرای عملیات عمرانی آن ۱۳۰ میلیارد ریال هزینه درنظر گرفته شده و پیش بینی می شود اجرای آن تا شهریورماه ۹۹ به اتمام برسد.

شهردار منطقه ۲ تبریز مرحله بعدی اجرای پل همسان کابلی تبریز را اجرای سرستون ها و نصب عرشه پل عنوان کرد و اظهار داشت: شهروندان عزیز با گذر از این پل می توانند از طریق جاده ائل گلی و اتصال به مقابل راهنمائی در کوتاه ترین زمان ممکن به مرکز شهر تبریز، دست یابند.