تشکیل جلسه «ساماندهی روابط حقوقی اشخاص» در حوزه معاملات املاک و خودرو
تشکیل جلسه «ساماندهی روابط حقوقی اشخاص» در حوزه معاملات املاک و خودرو
آرمان تبریز-جلسه «ساماندهی روابط حقوقی اشخاص» در حوزه معاملات املاک و خودرو تشکیل شد.

آرمان تبریز-جلسه «ساماندهی روابط حقوقی اشخاص» در حوزه معاملات املاک و خودرو تشکیل شد.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ در این جلسه سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان آذربایجان شرقی اعتباربخشی به تنظیم اسناد معاملات در دفاتر اسناد رسمی و پرهیز از معامله با اسناد عادی را از جمله سیاست های دستگاه قضایی اعلام و بر ساماندهی روابط حقوقی اشخاص در حوزه معاملات املاک و خودرو تأکید کرد و جرایم متعددی مثل کلاهبرداری، زمین خواری، انتقال مال غیر، تصرف عدوانی، تخریب، ساخت و سازها و انشعابات غیرمجاز، خرید و فروش خودروهای مسروقه را از جمله جرایم مرتبط با حوزه عادی و غیررسمی بودن معاملات املاک و خودرو برشمرد.
احمد موقری نقش مشاورین املاک را تنها مشاوره دانست و افزود: مشاورین املاک باید نقش واقعی خود در معاملات که همان نقش واسطه گری است را ایفا کرده و با تقویت این دیدگاه طرفین را به سمت تنظیم اسناد رسمی دلالت نمایند و این امر از جمله برنامه های قوه قضائیه است.
وی همچنین بر لزوم ساماندهی نمایشگاه های خودرو تبریز و از بین بردن موانع انتقال آنها به شهرک مبل و خودرو تبریز تأکید کرد.
در این جلسه مصوبات جلسه قبلی پیگیری شد و رئیس اتحادیه مشاورین املاک تبریز از شروع به کار سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور در آینده نزدیک خبر داد و مقرر شد اقدامات لازم برای انجام کارشناسی در معاملات خودرو به عمل آمده و موانع آن احصاء شد.
همچنین در خصوص خرید و فروش ساختمان های فاقد مجوز و پروانه ساختمانی در برخی از بنگاه ها و مشاورین معاملاتی املاک بحث و بررسی شد.