با اجرای پروژه‌ی ملک‌کیان؛  زیرساخت‌های برق مناطق صنعتی شرق تبریز تقویت می‌شود
با اجرای پروژه‌ی ملک‌کیان؛  زیرساخت‌های برق مناطق صنعتی شرق تبریز تقویت می‌شود
آرمان تبریز-مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز از اجرای پروژه‌ی ملک‌کیان در دو فاز به طول نزدیک به 17 کیلومتر و بهره‌برداری از آن تا پایان خردادماه سال‌جاری خبر داد و گفت: با اجرای این پروژه‌، برق مورد نیاز واحدهای صنعتی منطقه‌ی شرق تبریز تامین می‌شود.

آرمان تبریز-مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز از اجرای پروژه‌ی ملک‌کیان در دو فاز به طول نزدیک به ۱۷ کیلومتر و بهره‌برداری از آن تا پایان خردادماه سال‌جاری خبر داد و گفت: با اجرای این پروژه‌، برق مورد نیاز واحدهای صنعتی منطقه‌ی شرق تبریز تامین می‌شود.

به گزارش خبرنگارما؛عادل کاظمی،پروژ‌ه‌ی ملک‌کیان بااعتباربالغ بر۲۸میلیاردریال رایکی ازمهمترین پروژه‌های درحال اجرای برق تبریز دانست و افزود: با اجرای این پروژه، حجم بزرگی از بار مصرفی در پست‌های فوق توزیع شفا، یاغچیان ووالی که در منطقه‌ی پربار شرق تبریز و شهرک‌‌های صنعتی، واقع در جاده تبریز-تهران واقع هستند به پست فوق توزیع ملک‌کیان که ازبار کمتری برخوردار است، منتقل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با اجرای این پروژه، از ظرفیت پست فوق توزیع ملک‌کیان به صورت بهینه استفاده خواهد شد، اضافه کرد: این پروژه در دو فاز توسط امور نوسازی برق تبریز و امور برق باغمیشه انجام می‌شودوبا بهره‌برداری از آن شاهد ایجاد زیرساختی بهتر در شرق تبریز و برق‌رسانی و خدمات‌رسانی مطلوب به مردم و مشترکان صنعتی و کاهش خاموشی‌ها دراین منطقه‌ی مهم وپرجمعیت خواهیم بود.

کاظمی درتشریح فاز نخست این پروژه خاطرنشان شد: در این فاز، تکمیل فیدرهای پست فوق توزیع ملک‌کیان به طول ۱۰ هزار و ۵۰۰ متر مابین مخزن آبیاری تاابتدای جاده‌ی آرپادره‌سی با کابل‌کشی ۲۰ کیلوولت اجرا گردیده است.

وی با بیان اینکه فاز نخست از ابتدای اسفندماه ۹۸ آغاز شده، ادامه داد: این فاز در چهار ماه اجرا شده و برآورد کل پروژه در این فاز بیش از ۱۶ میلیارد ریال است.

وی در تشریح فاز دوم این پروژه که مابین شبکه‌ی هوایی سه‌مداره‌ تا سه‌راهی اهر به اجرا درمی‌آید، اظهار داشت: این فاز نیز به طول ۶۲۴۰ متر با اعتبار بیش از ۹ میلیارد ریال از اواخر اسفندماه ۹۸ آغاز شده و در طول سه‌ ماه به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در پایان، تامین برق مشترکین جدید از جمله چندین واحد بزرگ صنعتی در شرق تبریز، افزایش قدرت مانور شبکه‌ی ۲۰ کیلوولت، کاهش بار فیدرهای ۲۰ کیلوولت، کاهش بار پست‌های فوق توزیع شفا، یاغچیان و والی را از نتایج اجرای هر دو فاز پروژه‌ی ملک‌کیان دانست.