پیام استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت ۲۹ فروردین، روز ارتش جمهوری اسلامی
پیام استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت ۲۹ فروردین، روز ارتش جمهوری اسلامی
آرمان تبریز-استاندار آذربایجان شرقی در پیامی به مناسبت 29 فروردین، روز ارتش جمهوری اسلامی، این روز را به دلاورمردان ارتش بویژه ارتشیان لشکر 21 حمزه آذربایجان تبریک گفت و ارتش را موجب امنیت، آرامش و طمأنینه ملت بزرگ ایران خواند.
آرمان تبریز-استاندار آذربایجان شرقی در پیامی به مناسبت ۲۹ فروردین، روز ارتش جمهوری اسلامی، این روز را به دلاورمردان ارتش بویژه ارتشیان لشکر ۲۱ حمزه آذربایجان تبریک گفت و ارتش را موجب امنیت، آرامش و طمأنینه ملت بزرگ ایران خواند.

به گزارش خبرنگار ما، متن پیام دکتر محمدرضا پورمحمدی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ارتش مایه غرور، منشأ امنیت و موجب آرامش و طمأنینه یک ملت است و اگر بنیان این نیرو همانند ارتش جمهوری اسلامی ایران،  با نیات الهی و مولفه­های معنوی شکل گیرد، بر تقدس و ارج و قرب آن افزوده خواهد شد.

رابطه ناگسستنی و پیوند وثیق ملت ایران با ارتش قهرمان، حکایت از این مشخصه الهی دارد؛ از همین رو در روزهای سخت و بحران‌های بزرگ، ارتش با تمام قوا و اخلاص تمام به میدان آمده و شعار «ارتش فدای ملت» را به زیبایی معنا کرده است.

نمونه‌ای از این جلوه­های زیبا را در بحران شیوع بیماری کرونا ملاحظه کردیم که ارتش، در عرصه درمان، راه‌اندازی بیمارستان­ها، نقاهت­گاه­ها، تولید وسایل بهداشتی، ضدعفونی اماکن و برقراری نظم و اجرای فاصله­گذاری اجتماعی به میدان آمد و اقدامات موثری انجام داد.

تاریخ گواه است در اوان انقلاب، بیگانگان، ایادی آنها و بدخواهان ملت، سعی در انحلال ارتش داشتند؛ اما دوراندیشی معمار بزرگ انقلاب حضرت امام خمینی (ره) این توطئه را خنثی کرد و حمایت از این نیروی مقتدر و با صلابت، اهمیت خود را در برهه‌های مختلف از جمله جنگ تحمیلی و حوادث و بحران های  مختلف نشان داد و دنیا شاهد است که ملت و کشور با تکیه بر این نیروی توانا ازگرداب های مختلف با سرفرازی عبور کرده است.

اینجانب ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای ارتش و تبریک ۲۹ فروردین به محضر فرمانده کل قوا، دلاورمردان ارتش، بویژه نیروهای عزیز لشکر ۲۱ حمزه آذربایجان، اقتدار و سربلندی این نیرو را از درگاه خداوند منان مسألت می­کنم.