کرونا در اهر و لزوم دستگیری از نیازمندان/ وظیفه انسانی و اسلامی حکم می کنددرآلام نیازمندان سهم ایفاکنیم
کرونا در اهر و لزوم دستگیری از نیازمندان/ وظیفه انسانی و اسلامی حکم می کنددرآلام نیازمندان سهم ایفاکنیم
آرمان تبریز- 🖊حسن بالاگر/ قریب به دو ماه است که سایه منحوس ویروس کرونا بر سر زندگی عادی مردم سایه انداخته وبه طریقی، همه را خانه نشین کرده است.

آرمان تبریز- 🖊حسن بالاگر/ قریب به دو ماه است که سایه منحوس ویروس کرونا بر سر زندگی عادی مردم سایه انداخته وبه طریقی، همه را خانه نشین کرده است.
اما آنچه در این گیرودار کرونایی، بیشترین آسیب و مشکل از آن کسانی است که منبع درآمد ثابتی نداشته و باکارگری،امورخدماتی و از این قبیل کارهای روزانه ،گذران زندگی می کنند

اکثر قریب به اتفاق این عزیزان ،افرادی آبروداری هستند که اگر با گرسنگی و نان خشک و خالی هم سربربالین گذاشته ،روزگار بگذرانند برای حفظ آبرو و از سر نجابت دم برنمی آورند!

اما وظیفه انسانی و اسلامی همه ما حکم می کند که در حد وسع و توان خود و با تأسی از ائمه معصومین خود، حداقل از احوالات و وضع زندگی هم نوعان، همسایگان ،فک وفامیل ودوستان و نزدیکان خود باخبربوده، بفکرشان باشیم و با بهانه های مختلف در این روزهای سخت و نفس گیر، کمک حالشان باشیم.

ازطرفی متمکنین اهری وقره داغی مقیم پایتخت و تبریز که الحمدالله، کم هم نبوده و با لطف خدا و تلاش و همت خود به نان و نوایی رسیده اند، مطمئنا با یک برنامه ریزی مناسب و ارسال هدفمند، کمک های نقدی و غیر نقدی و توزیع آن بصورت متمرکزو با نظارت معتمدین شهر و یا نهادهای اجتماعی،در این روزهای خانه نشینی،دلهای محزون خیلی از این همشهریان آبرودار را شاد نمایند.

از دیگر سو،انتظار بیشتر از نمایندگان فعلی و ادوار گذشته مجلس شورای اسلامی ،مدیران بالادست ارسبارانی در استان و پایتخت،تا کاندیداهای بالفعل و بالقوه این دوره و دوره های گذشته که هرازگاهی اعلان وجود و افاضاتی در فضای مجازی نموده و شعار های بعضا صدمن یه غاز ارائه می نمایند ،الان بهترین زمان برای اثبات کارآمدی وکمک به مردم این منطقه ،بخصوص قشر کم درآمد جامعه که در این روزها دچار مشکل معیشت هستند ، می باشد.

مطمئنا” هزینه این کمکها و احسانات در گردش حساب این بزرگواران، عدد قابل توجهی نیست و انتظار افکار عمومی این است که دراین خصوص بیش از دیگران درتحقق این امر ، پیشقدم باشند.

ناگفته پیداست که، این روزهای سخت کرونایی نیز همچون زلزله ی سخت ارسباران سپری خواهد شد اما طوری نباشد که آیندگان و تاریخ در باره ما بد قضاوت کنند

الان محکی برای این بزرگواران می باشدکه فرصت خدمت فراهم شده
تا هر آنچه که از قٍبل این آب و خاک صاحب مال و مکنت ومقام و منصب دولتی و غیر دولتی شده اند ، امروزه به بهترین وجه تلافی و ادای دین به زادگاه و مردمان صبور و با نجابت شهرمان نمایند . پس به راستی که درنگ جایز نیست.

▫️ این گوی و این میدان!!!

دوست آن باشد که گیرد دست دوست
در پریشان حالی و درماندگی…