ارتباط تلفنی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریزدربخش خبری ساعت ۲۳  شبکه استانی سهند
ارتباط تلفنی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریزدربخش خبری ساعت ۲۳  شبکه استانی سهند
آرمان تبریز-دکتر صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در راستای اطلاع رسانی به هموطنان عزیز از آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان آذربایجان شرقی ، طی ارتباط تلفنی با بخش خبری ساعت 23 شبکه استانی سهند، روز سه شنبه ، نوزدهم فروردین ماه نودو نه ازمثبت اعلام شدن نمونه 306 نفرمبتلای جدید طی 48 ساعت گذشته به بیماری کرونا در استان خبرداد .
آرمان تبریز-دکتر صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در راستای اطلاع رسانی به هموطنان عزیز از آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان آذربایجان شرقی ، طی ارتباط تلفنی با بخش خبری ساعت ۲۳ شبکه استانی سهند، روز سه شنبه ، نوزدهم فروردین ماه نودو نه ازمثبت اعلام شدن نمونه ۳۰۶ نفرمبتلای جدید طی ۴۸ ساعت گذشته به بیماری کرونا در استان خبرداد .
به گزارش خبرنگار ما ؛رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه افزایش آمار نشانگر اینست که یا طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان به خوبی رعایت نشده و یا بازگشت مسافران ایام نوروزی در افزایش آمار مبتلایان نقش داشته اند ادامه داد :  در طول ۴۸ ساعت گذشته از بین ۲۷۶ نفر بیماران بستری و مراجعین سرپایی نتیجه آزمایش ۱۷۲  نفر مثبت اعلام شده و روز هیجدهم فروردین از بین ۳۳۱ نفر بیماران بستری و مراجعین سرپایی نتیجه آزمایش ۱۳۴  نفر مثبت اعلام شده که مجموعا نتیجه آزمایش ۳۰۶ نفر طی ۴۸ ساعت گذشته مثبت اعلام شده است وشمار مبتلایان به بیماری کرونا درآذربایجان شرقی به ۲۱۲۱ نفر افزایش یافته است واین آمار نسبت به ۴۸ ساعت گذشته افزایش دو برابری را نشان می دهد.
وی افزود :۵۵ نفر از بیماران مبتلا به کرونا طی ۴۸ ساعت گذشته از بین افرادی بودند که در طرح غربالگری از افراد مشکوک شناسایی شده ویا بیماران از افرادی بودند که فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نکرده ویا با عوامل دیگر به مراکز مراجعه کرده بودند .
دکتر صومی گفت : طی ۴۸ ساعت گذشته با فوت۱۷ بیمارمبتلا به کرونا در استان شمار فوتی های ناشی از بیماری کرونا به ۲۰۱ نفر رسید که این آمار نسبت به افراد مبتلا وشناسایی شده روند کاهشی داشته است .
رئیس دانشگاه با اشاره به راه اندازی آزمایشگاه تشخیص سریع مبتلایان به کرونا در مرکز آموزشی ودرمانی امام رضا گفت: امیدواریم با راه اندازی دو مرکز دیگر تعداد آزمایش ها را روزانه به ۱۰۰۰ مورد رسانده  وبتوانیم در فاز درمان وپیشگیری جلوی انتقال وانتشار این ویروس را بگیریم .
دکترصومی در بخش پایانی سخنانش ادامه داد : هم اکنون حدود ۷۰۰ نفر از بیماران مبتلا به بیماری کرونا در بیمارستانهای استان بستری می باشند که ۷۰ نفر از این تعداد بیماران نیازمند به تهویه مکانیکی می باشند