شهردار منطقه۲ تبریز خبر داد:تحقق ۷۶ درصد درآمد بودجه سال ۹۸
شهردار منطقه۲ تبریز خبر داد:تحقق ۷۶ درصد درآمد بودجه سال ۹۸
آرمان تبریزشهردار منطقه ۲ تبریز در برنامه تلویزیونی تبریزیم از تحقق ۷۶ درصد درآمد بودجه سال ۹۸ این منطقه خبر داد.

آرمان تبریزشهردار منطقه ۲ تبریز در برنامه تلویزیونی تبریزیم از تحقق ۷۶ درصد درآمد بودجه سال ۹۸ این منطقه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز، باقر خوشنواز که در برنامه زنده تلویزیونی تبریزیم سخن می گفت با اعلام این خبر گفت: علیرغم رکود ساخت و ساز، شهرداری منطقه۲ در سایه تلاش کلیه پرسنل توانسته است به این موفقیت دست یابد.

وی با عنوان اینکه بودجه سال ۹۸ شهرداری منطقه ۲ برابر با بودجه ۵ منطقه شهرداری تبریز بود تصریح کرد: از ۷۶ درصد تحقق درآمد بودجه، ۵۴ درصد تحقق نقدی و ۲۲ درصدی تحقق غیرنقدی بوده است.

شهردار منطقه ۲ در ادامه سخنان خود درباره پروژه های به اتمام رسیده در سال ۹۸ نیز توضیحاتی ارائه کرد.

خوشنواز از اهم پروژه های به بهره برداری رسیده این منطقه از حرم شهدای گمنام پارک موزه دفاع مقدس، انتقال فاز اول و تکمیل فاز ۲ ساختمان موزه فوتبال آذربایجان، تعریض خیابان عطار نیشابوری با انجام جداره دیوار کشی و نور پردازی و احداث ۳ کانال دفع آب های سطحی نام برد و اظهار داشت: شهرداری منطقه ۲ تبریز علاوه بر به اتمام رساندن پروژه های مذکور، چندین پروژه عمرانی نیز در دست احداث دارد که در روان سازی عبور شهری بسیار تاثیر گذار می باشد.

وی اهم این پروژه ها را خیابان ۱۸ متری جاده باسمنج عنوان نمود و تصریح کرد: این مسیر که در جوار کانال باسمنج و در ضلع شمالی آن احداث شده، متصل کننده جاده باسمنج از طریق خیابان خورشید به دروازه تهران می باشد.

خوشنواز همچنین از دیگر پروژه های درحال احداث شهرداری منطقه ۲ که برای تسهیل تردد شهروندان در حال اجراست، از پل همسان کابلی تبریز نام برد و در تشریح این پروژه گفت: این پل به موازات پل اتحادملی بطول ۴۵۰ متر و عرض ۹ متر در حال احداث است که متصل کننده جاده ائل گلی به مقابل راهنمائی خواهد بود.

 شهردار منطقه ۲ همچنین از مراحل تکمیلی تعریض باند شرقی ملاصدرا نیز خبر داد و افزود: این پروژه نیز در مرحله پیاده روسازی و دیوار کشی مقابل اراضی دانشگاه (واقع در ساری زمی) است که با اتمام آن ۷۰۰۰ مترمربع به فضای عمومی شهر افزوده می شود.

وی از دیگر طرح های در حال اجرای شهرداری منطقه ۲ تبریز از انبار سیم تریلی این منطقه نیز برای استفاده چندمنظوره، نام برد.

خوشنواز در بخش دیگری از سخنان خود همچنین از فعالیت های برنامه ریزی شده در سال ۹۹ از ادامه تملک مسیر علی بقال که از پروژه های فرامنطقه ای در حوزه منطقه ۱۰ می باشد و از تکمیل پارک موزه دفاع مقدس و احداث راه ارتباطی موزه و حرم مطهر شهدای گمنام این پارک نام برد و افزود: تکمیل کانال سبلان، احداث تقاطع غیر همسطح ارتش به کمربندی میانی، بازگشائی ۳۵ متری ابرار، مسیرگشائی سبلان به ائل گلی، احداث ۳ پیاده راه و… از مهمترین پروژه های سال ۹۹ شهرداری منطقه ۲ محسوب می شود.

شهردار منطقه از شاخص ترین پروژه های در حال مطالعه منطقه ۲ از پل معلق پیاده محور نیز نام برده و اظهار داشت: این پل مابین شهرک مرزداران و پارک دفاع مقدس احداث خواهد شد که نیاز به سرمایه گذاری عظیم دارد و در مرحله مطالعه طرح می باشد.

خوشنواز در خاتمه این برنامه تلویزیونی همچنین از همت و مشارکت شهروندان با عوامل شهرداری به جهت عدم حضور در پارک های سطح حوزه این منطقه در روز سیزده بدر به جهت جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، قدردانی کرد و افزود: عوامل نواحی سه گانه خدمات شهری این منطقه برای ارتقای ایمنی شهروندان بطور مرتب اقدام به ضدعفونی معابر شهری می کنند.