فرماندار تبریز ، ۱۳ بدر اجازه اتراق به کسی داده نمی‌شود
فرماندار تبریز ، ۱۳ بدر اجازه اتراق به کسی داده نمی‌شود
آرمان تبریز-مهدوی گفت: در تمامی پارک‌ها و بوستان‌های شهر نیروهای نظامی و عوامل شهرداری حضور خواهند داشت و اجازه اتراق به کسی داده نمی‌شود. خودروهای پارک شده هم در این اماکن اعمال قانون خواهند شد.

آرمان تبریز-مهدوی گفت: در تمامی پارک‌ها و بوستان‌های شهر نیروهای نظامی و عوامل شهرداری حضور خواهند داشت و اجازه اتراق به کسی داده نمی‌شود. خودروهای پارک شده هم در این اماکن اعمال قانون خواهند شد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی فرمانداری تبریز،بهروز مهدوی فرماندار تبریز، با اشاره به محدودیت‌های اعمال شده در روزهای ۱۲ و ۱۳فروردین ماه اظهار داشت: در جلسه‌ای که با حضور فرماندهان پلیس راه و راهنمایی رانندگی برگزار گردید مقرر شد، تمامی ورود و خروجی‌های تبریز بسته شده و هر کس خواستار ورود به شهر باشد جریمه و خودرو توقیف شود.

روز ۱۳بدر کسی اجازه اتراق ندارد

وی گفت: در روز ۱۳ فروردین که به سیزده بدر معروف است، در تمامی پارک‌ها و بوستان‌های شهر نیروهای نظامی و عوامل شهرداری حضور خواهند داشت و اجازه اتراق به کسی داده نمی‌شود. خودروهای پارک شده هم در این اماکن اعمال قانون خواهند شد.

اخطار به دهیاران برای ممنوعیت ورود به روستاها

فرماندار تبریز با بیان اینکه برخی به صورت شبانه از طریق کورراه‌ها و معابر فرعی به سمت روستاها حرکت کردند خاطرنشان کرد: باید گفت، تمامی روستاها نیز آلوده به این ویروس هستند، به تمامی دهیاران اعلام کردیم هیچ کس غیر از اهالی ساکن در روستاها حق ورود به روستا را نخواهد داشت مگر اینکه ضرورتی داشته باشد.

مهدوی ادامه داد: باید از افرادی که توصیه‌ها و موارد گفته شده را رعایت نمی‌کنند پرسید، آیا در خانه ماندن و کنار خانواده بودن بهتر است یا در بیمارستان زیر دستگاه‌های پزشکی خوابیدن سزاوار است؟ پزشکان و مجموعه درمان کشور بیش از ۱ ماه است گرفتار این بیماری شدند و همه مردم باید مراعات کنند.

 خودروهای پلاک غیراستانی در سطح شهر توقیف می‌شوند

فرماندار تبریز با اشاره به تردد خودروهای غیر بومی در سطح شهر تصریح کرد: از دیروز پلاک‌های غیر استانی که در سطح شهر تردد می‌کنند جریمه و توقیف شدند، توقیف این خودروها هم به این نحو است که چون در سامانه ثبت می‌شوند بعد از مراجعه به محل سکونت خود توسط راهنمایی رانندگی استان خود توقیف و جریمه خواهند شد. حتی تردد بین شهرهای استان نیز ممنوع است.

کنترل شدید تردد در مبادی ورودی و خروجی تبریز

وی افزود: تردد از سردرود به تبریز و بالعکس نیز ممنوع بوده و در مبادی ورود و خروجی شهر و پلیس‌راه‌ها اعمال ممدودیت و ممنوعیت انجام می‌شود. در سه راهی اهر تبریز نیز نیروهای پلیس مستقر شدند، ورود به تبریز از سمت ایلخچی ممنوع بوده که بر اساس تصمیمات گرفته شده این ممنوعیت از آذرشهر به صورت رفت و برگشت اعمال می‌شود.

مهدوی یادآور شد: علی رغم بستن مبادی ورودی کوه عون بن علی و ائل گولی گاها مشاهده می‌شود که عده‌ای در حال تردد به این اماکن می‌باشند و دلیل حضورشان هم این است که در کوه ویروس یا بیماری نیست ولی باید گفت ویروس کرونا کوه یا هر گونه محل دیگری نمی‌شناسد به مدت طولانی بر روی سطوح ماندگاری دارد و تشکیل تجمع انسانی نیز به پیشرفت این بیماری کمک می‌کند.

 پلمپ واحدهای صنفی متخلف

فرماندار تبریز در ارتباط با بسته شدن مغازه‌های اصناف تاکید کرد: بحز فروشگاه‌های مواد غذای، سوپرمارکت‌ها، نانوایی‌ها و برخی مشاغل خدماتی که قانون اجازه داده بقیه اصناف موظف به بستن محل کسب خود هستند، گشت‌های فرمانداری به همراه سایر نهادهای ذی ربط بر این کار رسیدگی می‌کنند که اگر کسی از قانون استنکاف کرد به شدت مورد برخورد قرار گیرد.

ممنوعیت اخذ وجه نقد در نانوایی‌ها

مهدوی گفت: واحدهای مجاز هم موظف به رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند، مخصوصا نانوایی‌ها باید موارد بهداشتی را رعایت کنند، اخذ وجه نقد در نانوایی‌ها ممنوع است و باید با استفاده از کارت‌های بانکی خرید صورت گیرد.