نصب و راه اندازی سامانه‌های ضدسرما در سطح باغات شهرستان مراغه
نصب و راه اندازی سامانه‌های ضدسرما در سطح باغات شهرستان مراغه
آرمان تبریز- معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ویژه مراغه از نصب و راه اندازی 4 دستگاه سامانه‌ ضدسرما در سطح باغات شهرستان مراغه خبر داد.

آرمان تبریز- معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ویژه مراغه از نصب و راه اندازی ۴ دستگاه سامانه‌ ضدسرما در سطح باغات شهرستان مراغه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛  مهندس اسماعیل کریمی اصل در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه این ۴ دستگاه از تسهیلات خسارتهای سیل سال گذشته بخش مرکزی این شهرستان خریداری و نصب شد گفت: به منظور کاهش خسارتهای سرمای دیر رس بهاره امسال ۳۲ سامانه ضد تگرگ هم در باغهای مراغه راه اندازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۶۰ درصد اعتبار راه اندازی هر دستگاه ضد تگرگ تسهیلات قرض الحسنه دولتی است گفت: امسال ۲هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان برای راه اندازی این سامانه ها در مراغه تخصیص یافته است.

مهندس کریمی اصل ادامه داد: کارکرد این دستگاه ها کاملا هوشمند و هر کدام ۲ هکتار از باغ های مجاور را پوشش می دهد.

وی خاطرنشان کرد: این دستگاه ها با بهره گیری از سیستم چاهک معکوس با جابه جا کردن هوای سرد و گرم و ایجاد باد در باغ از سرمازدگی شکوفه ها ممانعت می کند.

معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ویژه مراغه در خاتمه کمک به گرده افشانی در زمان گل دهی درختان و خنک کردن باغ در تابستان برای رنگ گیری میوه ها را از دیگر مزایای این دستگاه های ساخت داخل برشمرد.