استاندار آذربایجان‌ شرقی: رمز و عنصر اصلی جهش تولید، رفع موانع پیش روی تولید است
استاندار آذربایجان‌ شرقی: رمز و عنصر اصلی جهش تولید، رفع موانع پیش روی تولید است
آرمان تبریز-استاندار آذربایجان‌ شرقی با اشاره به نامگذاری سال 99 به نام "جهش تولید" از سوی رهبر انقلاب، گفت: رمز و عنصر اصلی جهش تولید، رفع موانع پیش روی تولید است.
آرمان تبریز-استاندار آذربایجان‌ شرقی با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ به نام “جهش تولید” از سوی رهبر انقلاب، گفت: رمز و عنصر اصلی جهش تولید، رفع موانع پیش روی تولید است.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛محمدرضا پورمحمدی اظهار داشت: یکی از مهم ترین و اصلی ترین مباحث توسعه کشور و پیشرفت جامعه، رونق و جهش تولید است.

وی ادامه داد: هرچند بیماری کرونا و مشکلات آن بر تولید سایه انداخته اما می دانیم که این وضعیت مقطعی است و خواهد گذشت.

پورمحمدی گفت: یکی از موانع تولید بحث تامین سرمایه و نقدینگی است که با توجه به افزایش قیمت ارز، واحدهای تولیدی با مشکل مواجه هستند.

وی اضافه کرد: در جهت رفع این مشکل به فکر بازار بورس و رونق بازار بورس و همچنین تامین صندوق مالی برای واحد های تولیدی هستیم.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: حمایت از واحدهای تولیدی زیانده که در سال های گذشته با مشکل مواجه شده بودند در دستور کار قرار دارد و تلاش می کنیم موانع این واحدها را رفع کنیم.

پورمحمدی با تاکید بر رفع مشکلات صاردات که به صورت مقطعی به وجود آمده است، اظهار داشت: وضعیت آذربایجان شرقی در صادرات نسبت به سایر استان ها بهتر است بطوری که صادرات در این استان ۵۳ درصد افزایش داشته و با کشورهای همسایه ارتباط خوبی دارد.

وی تاکید کرد: با اهتمام جدی برای رفع موانع و مشکلات موجود، خواهیم توانست جهش تولید را در استان رقم بزنیم.