کلینتون، توصیه های پزشکی ترامپ را به سخره گرفت / شانس پیروزی ترامپ در انتخابات کاهش یافته است
کلینتون، توصیه های پزشکی ترامپ را به سخره گرفت / شانس پیروزی ترامپ در انتخابات کاهش یافته است
آرمان تبریز-در رقابت نهایی بایدن معاون سابق رییس جمهوری آمریکا و ترامپ به بایدن رای خواهند داد.

آرمان تبریز-در رقابت نهایی بایدن معاون سابق رییس جمهوری آمریکا و ترامپ به بایدن رای خواهند داد.
به گزارش آرمان تبریز؛، نتایج یک نظرسنجی جدید در آمریکا نشان می دهد که «اگر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا امروز برگزار شود» «جو بایدن» و «برنی سندرز» دو نامزد حزب دموکرات می توانند «دونالد ترامپ» را شکست دهند.
به گزارش تارنمای هیل، نتایج نظرسنجی مشترک نشریه اکونومیست و موسسه «یوگاو» نشان می دهد ۴۸ درصد از کسانی که برای شرکت در انتخابات آتی ریاست جمهوری ثبت نام کرده اند، در رقابت نهایی بایدن معاون سابق رییس جمهوری آمریکا و ترامپ به بایدن رای خواهند داد.
همچنین ۴۱ درصد نیز به ترامپ رای داده و ۴ درصد نیز رای خود را به نامزد «دیگری» خواهند داد.
دو درصد دیگر از رای دهندگان گفته اند که اگر رقابت نهایی میان ترامپ و بایدن باشد در انتخابات شرکت نخواهند کرد و پنج درصد نیز اعلام کرده اند که هنوز در این باره تصمیم گیری نکرده اند.
از سوی دیگر، ۴۸ درصد از رای دهندگان اعلام کردند که اگر رقابت نهایی میان برنی سندرز سناتور ایالت ورمونت و ترامپ باشد، به سندرز رای می دهند.
چهل و یک درصد از رای دهندگان هم گفتند که در این رقابت به ترامپ رای خواهند داد.
همچنین سه درصد از رای دهندگان گفتند که در رقابت نهایی میان سندرز و ترامپ به نامزد «دیگری» غیر از این دو رای می دهند. دو درصد نیز اعلام کردند که در این مبارزه انتخاباتی رای نخواهند داد و ۶ درصد نیز گفتند که هنوز در این مورد تصمیمی نگرفته اند.
اما در این نظرسنجی هنگامی که از مشارکت کنندگان پرسیده شد که «فکر می کنید چه کسی برنده انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ خواهد شد؟» ۴۹ درصد گفتند نامزد نهایی حزب دموکرات و ۵۱ درصد نیز گفتند که ترامپ برنده انتخابات خواهد شد.

کلینتون، توصیه های پزشکی ترامپ را به سخره گرفت
هیلاری کلینتون وزیر خارجه باراک اوباما رییس جمهوری سابق و رقیب انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا بامداد روز چهارشنبه در پیامی توییتری تصمیمات، نظرات و توصیه های دونالد ترامپ در مورد کرونا را به سخره گرفت.
کلینتون در صفحه توییتری نوشت: لطفاً از مردی که مستقیماً به خورشید گرفتگی نگاه می کند، توصیه های پزشکی نخواهید.ت
ترامپ در مرداد سال ۱۳۹۶ به همراه همسرش ایوانکا و فرزندانش از بالکن کاخ سفید خورشد گرفتگی را تماشا می کردند که یکباره رییس جمهوری آمریکا تصمیم گرفت به همه ثابت کند که با دیگران متفاوت است.
ترامپ بدون توجه به توصیه های کارشناسان و صحبتهای دخترش ایوانکا با برداشتن عینک خود وبا چشم غیر مسلح به خورشید گرفتگی خیره شد.
به گزارش سی ان ان همسر ترامپ از او خواست تا این کار را انجام ندهد اما او به رغم درخواستهای خانواده و بی توجه به صحبت های کارشناسان حاضر در محل با چشم بدون عینک به خورشید گرفتگی نگاه کرد، البته او ابتدا عینک به چشم داشت ولی بعد تصمیم گرفت عینک را از روی چشمانش برداشته و مستقیم خورشید گرفتگی را تماشا کرد.
به دنبال افزایش شیوع ویروس کرونا و مواضع اخیر ترامپ در نادیده گرفتن نظرات کارشناسان قانونگذاران دموکرات و جمهوریخواه در مورد مقاومت ترامپ در کاهش محدودیت ها در مراکز تجاری و احتمال بیشتر شیوع ویروس کرونا در آمریکا هشدار دادند.
رییس جمهوری آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی که به صورت مجازی در کاخ سفید برگزار شد در مورد تعطیلی طولانی مدت کشور و قزنطینه خانگی برای کنترل ویروس کرونا هشدار داد.
ترامپ در این سخنان با ارائه دلایل خود گفت که یک کشور می تواند در صورت تعطیلی با ویرانی روبرو شود.

سندرز: پرستاران آمریکایی بدون ماسک و دستکش به پیشواز کرونا رفته اند
برنی سندرز یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا با انتقاد از نبود تجهیزات کافی در بیمارستان های این کشور گفت که پزشکان و پرستاران آمریکایی بدون ماسک و دستکش به پیشواز کرونا رفته اند.
سندرز نامزد حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ و سناتور ایالت ورمونت در پیام توییتری نوشت: با نبود تجهیزات پزشکی نه تنها جان کادر پزشکی در خطر است بلکه جان میلیون ها شهروند دیگر در سراسر کشور نیز به خطر می افتد.
سندرز در ادامه از ترامپ خواست تا هر چه زودتر از طریق قانون دفاع ملی تولید کنندگان آمریکایی را به تولید بیشتر تجهیزات پزشکی متقاعد کند.
سناتور ایالت ورمونت با انتقاد از وضعیت بیمارستان های آمریکا در زمان شیوع ویروس کرونا نوشت، غیرقابل باور است که در ایالت متحده هم اکنون پزشکان و پرستاران با نبود تجهیزات پزشکی محافظتی مانند ماسک، دستکش و لباس های جراحی با درمان افراد مبتلا به ویروس کرونا جان خود را به خطر می اندازند.
تا کنون ابتلای ۱۹ هزار و ۶۲۴ آمریکای به کووید-۱۹ تایید شده و ۲۶۰ نفر هم نیز جان باخته اند.

پیشتازی جو بایدن نسبت به ترامپ در یک نظرسنجی جدید
نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد «جو بایدن»، نامزد پیشتاز حزب دموکرات در مرحله درون‌حزبی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا از «دونالد ترامپ» در رقابت برای ورود به کاخ سفید پیشی گرفته است.
در این نظرسنجی که توسط دانشگاه «مان‌ماوث» انجام شده ۴۸ درصد از شرکت‌کنندگان گفته‌اند در رقابت بین بایدن و ترامپ به بایدن رأی خواهند داد و ۴۵ درصد ترامپ را انتخاب کرده‌اند.
بیشترین حمایت از جو بایدن در میان زنان سفیدپوست و دارای تحصیلات دانشگاهی بوده، در حالی که اکثر حامیان ترامپ را سفیدپوستان-هم تحصیلکرده و هم غیرتحصیلکرده- تشکیل می‌دهند.

سندرز: تمرکزم بر حل رکود اقتصادی و بحران بهداشتی در آمریکا است
نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا اعلام کرد تمرکز او در حال حاضر بر حل رکود اقتصادی و بحران بهداشتی در آمریکا است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، “برنی سندرز”، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا اعلام کرد تمرکز او در حال حاضر بر حل رکود اقتصادی و بحران بهداشتی در آمریکا است.
برنی سندرز افزود: تأکید زیادی بر رقابت دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ندارم.
این نامزد دموکرات در انتخابات آمریکا همچنین از قانونگذاران آمریکایی خواست طرحی را تصویب کنند که سبب تأکید و متمرکز شدن بر نجات کارگران آمریکایی می‌شود.
سندرز گفت: دموکرات‌ها باید “بر جمهوری خواهان فشار آورند و بگویند وظیفه شما تنها کمک مالی به صنعت هوایی و صنعت گردشگری نیست؛ بلکه وظیفه شما در حال حاضر، اطمینان یافتن از این موضوع است که همه کارگران آمریکایی در بحبوحه این بحران وحشتناک بتوانند در ارتباط با آینده احساس امنیت کنند. ”
“چاک شومر”، رهبر دموکرات‌ها در سنای آمریکا نیز گفت: مذاکرات در ارتباط با لایحه کمک‌های مالی مرتبط با ویروس کرونا که یک هزار میلیارد دلار است همچنان ادامه دارد، اما دستیابی یک توافق بر سر این موضوع تا نیمه شب جمعه محتمل نیست، زیرا بین جمهوری خواهان و دموکرات‌ها در این زمینه اختلافاتی وجود دارد.

لس آجلس تایمز: شانس پیروزی ترامپ در انتخابات کاهش یافته است
به دلیل گسترش شیوع ویروس کرونا در آمریکا، شانس ترامپ برای پیروزی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری کاهش یافته است.
به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه آمریکایی” لس آنجلس تایمز” روز شنبه در گزارشی نوشت: با توجه به آنکه اقتصاد آمریکا به سمت رکودی عمیق پیش می‌رود و تعداد قربانیان ویروس کرونا نیز درحال افزایش است، شانس ترامپ برای پیروزی مجدد در انتخابات کاهش یافته است.
این گزارش می‌افزاید: دونالد ترامپ در انتخابات قبلی نیز با خوش شانسی توانست پیشتازی خود را حفظ کند به گونه‌ای که در ایالت‌های کلیدی با فاصله بسیار اندک به پیروزی رسید؛ اکنون گویا شانس نیز از وی روی برگردانده است.
به اعتقاد کارشناسان، آمار اقتصادی اخیر نشان می‌دهد آمریکا به سرعت به سمت افزایش بیکاری پیش می‌رود. “استیون منوچین”، وزیر خزانه داری آمریکا هشدار داد اگر کنگره به منظور حفظ اقتصاد کشور به سرعت گامی برندارد، میزان بیکاری به ۲۰ درصد خواهد رسید.
در پایان این گزارش آمده است: حتی به نظر می‌رسد با وجود یک لایحه محرک اقتصادی بزرگ نیز رکود آمریکا امسال اجتناب ناپذیر خواهد بود. از طرف دیگر میزان پایین محبوبیت ترامپ در بین مردم، انتخاب مجدد وی را دشوار می‌سازد.

  • منبع خبر : خبرگزاری آریا