عبداله زاده، رئیس اتحادیه قنادان کلانشهر تبریز و حومه، اعلام کرد: انجام تمهیدات بهداشتی برای عرضه شیرینی شب عید
عبداله زاده، رئیس اتحادیه قنادان کلانشهر تبریز و حومه، اعلام کرد: انجام تمهیدات بهداشتی برای عرضه شیرینی شب عید
آرمان تبریز-رئیس اتحادیه قنادان کلانشهر تبریز و حومه، از انجام تمهیدات بهداشتی برای عرضه شیرینی شب عید در کلانشهر تبریز خبر داد.

آرمان تبریز-رئیس اتحادیه قنادان کلانشهر تبریز و حومه، از انجام تمهیدات بهداشتی برای عرضه شیرینی شب عید در کلانشهر تبریز خبر داد.
به گزارش خبرنگار ما حاج یوسف عبداله زاده با اعلام خبر فوق از برنامه ریزی برای عرضه بهداشتی و ویژه محصولات قنادی در این واحدها خبر داده و گفت: با توجه به شرایط شده در جامعه و شیوع ویروس کرونا به منظور رفع نگرانی شهروندان فهیم و مشتریان عزیز، برنامه ریزی هایی برای ضدعفونی واحدهای زیرمجموعه اتحادیه انجام شده و زمینه عرضه محصولات این واحدها برای مصرف شب عید نیز تمهیدات لازم اندیشیده شده است.
وی با تاکید بر اینکه تمام نکات بهداشتی در واحدهای زیرمجموعه این اتحادیه اعم از قنادی ها، کیک و بستنی فروشی ها وکافی شاب ها به صورت ویژه در این روزها، افزود: به همه مصرف کنندگان این اطمینان خاطر را می دهیم که نظارت گسترده ای برای رعایت شدن مسائل بهداشتی در این واحدها وجود دارد.
رئیس اتحادیه صنف قنادان کلانشهر تبریز و حومه، تصریح کرد: علاوه بر اینکه روی مسائل مانند استعامل انواع دخانیات اعم از سیگار و قلیات در هر قسمتی از این مراکز توسط کارکنان حساسیت ویژه ای وجود دارد، در این روزها نظارت گسترده ای حتی بر مسائل بهداشت فردی پرسنل نیز انجام می شود و همه وسایل و تجهیزات پرسنل این واحدها نیز هنگام ورود به کارگاه ضدعفونی می شوند.
عبداله زاده، از انجام روزانه دو نوبت ضدعفونی قنادی ها و واحدهای زیرمجموعه این اتحادیه خبر داده و بیان داشت: انواع شوینده و ضدعفونی کننده از طریق مرکز بهداشت به صورت رایگان در اختیار این واحدهای صنفی قرار گرفته است و هر روز دو بار تمام این واحدها باید ضدعفونی شوند که این اقدام در روزهای اخیر انجام شده و تا زمان برطرف شدن شرایط فعلی ادامه خواهد داشت.
وی در خصوص ساعات کاری واحدهای قنادی و کافی شاب و کیک و بستنی فروشان اظهارداشت: مشتریان عزیز و شهروندان فهیم در نظر دشاته باشند که طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، همه واحدهای عرضه شیرینی، کیک و بستنی و کافی شاب ها هر روزه از ساعت ۸ تا ۹ صبح باید ضد عفونی محیط را انجام دهند و از ۹ صبح تا ۱۳ خدمات و محصولات را به مشتریان ارائه دهند و در نوبت بعد از ظهر نیز از ساعت ۱۳ تا ۱۵ ضدعفونی محیط باید هر روز برای دومین بار انجام شود و از ساعت ۱۵ تا ۲۱ شب خدمات و محصولات این واحدها عرضه می شود.
رئیس اتحادیه صنف قنادان کلانشهر تبریز و حومه درباره عرضه شیرینی در روزهای آتی برای مصرف شب عید نیز بیان کرد: مقررشد که برای نوروز امسال انواع شیرینی ها زا ۲۵ اسفندماه در تمامی قنادی ها به صورت کاملا بهداشتی و بدون دخالت دست عرضه شود به طوریکه شیرینی ها و محصولات جانبی باید در بسته بندی های بهداشتی و صنعتی و بدون دخالت دست عرضه شود و از نظر تامین این محصولات هم هیچ جای نگرانی وجود ندارد و کمبودی نخواهیم داشت.
عبداله زاده، با اشاره به اینکه یکی از نکات مهم و نگرانی های ما در اتحادیه رعایت نشدن نکات بهداشتی توسط خد مصرف کنندگان است، خاطرنشان کرد: از همه شهروندان عزیز کلانشهر تبریز و حومه خواهشمندیم برای خرید شیرینی در قنادی ها ازدحام نکنند و خرید را با رعایت فاصله بهداشتی با سایر افراد انجام دهند و تمام توصیه های بهداشتی که توسط کارشناسان انجام می شود را جدی بگیرند و در شرایط کنونی برای حفظ سلامت خود و خانواده شان از خرید شیرینی های خانگی و تهیه محصولاتی مانند آجیل و سایر تنقلات از دست فروشان و همچنین تهیه محصولاتی که کد بهداشتی و نشان سیب سلامت و تاریخ مصرف ندارند جدا خودداری کنند.
وی ادامه داد: پیشنهاد ما این است که امسال خانم های عزیز حتی در منزل نیز اقدام به پخت شیرینی نکنند و از شیرینی های صنعتی که فرهای با حررات بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ تولید می شوند، استفاده کنند زیرا احتمال شیوع و انتقال ویروس در زمان خرید ماده های اولیه تهیه شیرنی خانگی بسیار بیشتر از تهیه شیرینی در قنادی ها است و تاکید برای این است که شیرینی های قنادی های معتبر و مجوزدار با در نظرگرفتن موازین بهداشتی تولید می شوند.
رئیس اتحادیه صنف قنادان کلانشهر تبریز و حومه با بیان اینکه از نظر نرخ شیرینی ها نیز هیچگونه افزایش قیمتی نخواهیم داشت و شیرینی ها با همان قیمت قبلی در شب عید عرضه می شوند، گفت: از شهروندان محترم نیز درخواست می کنیم که در صورت مشاهده هرگونه تخلف یا رعایت نشدن مسائل بهداشتی در این واحدها در هر ساعتی از شبانه روز موضوع را به شماره ٣۵٢٣٩۶٩۵ -۴۱ (اتحادیه) یا به شماره همراه ۰۹۱۴۱۱۵۱۷۵۷ و یا به شماره بازرسی سازمان صنعت معدن و تجارت استان(۱۲۴) اطلاع دهند.
عبداله زاده در خاتمه با تاکید بر رعایت بیشتر اصول بهداشتی از سوی همشهریان عزیز و مشتریان گرامی و همچنین مدیران واحدهای صنفی و کارگاها و کارخانه ه

ای تولیدی گفت: انشالله به زودی شاهد آن باشیم که پرستاران زحمتکش و کادر پزشکی بیمارستانها و مراکز درمانی که در حال حاضر درگیر ویروس کرونا هستند، ماسک ها را از صورتشان بردارند و جشن شکست کرونا را همگی در سراسر کشور برپا کنیم.