ماشین سازی تبریز برای بازگشت به دوران طلایی نیاز به حمایت همه جانبه حاکمیتی دارد
ماشین سازی تبریز برای بازگشت به دوران طلایی نیاز به حمایت همه جانبه حاکمیتی دارد
آرمان تبریز-مدیرعامل ماشین سازی تبریزگفت ؛این مجموعه به خاطر قرار گرفتن درروزهای پایانی سال ؛حجم کار، فشردگی برنامه و از طرف دیگر شیوع  ویروس کرونا، درشرایط فعلی عملا نتوانست برای ارایه گزارش 8 ماه  کنفرانس مطبوعاتی برگزار کند.

آرمان تبریز-مدیرعامل ماشین سازی تبریزگفت ؛این مجموعه به خاطر قرار گرفتن درروزهای پایانی سال ؛حجم کار، فشردگی برنامه ها و از طرف دیگر شیوع  ویروس کرونا، درشرایط فعلی عملا نتوانست برای ارایه گزارش ۸ ماه  کنفرانس مطبوعاتی برگزار کند.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ناصر فرج زاده در یک نشست صمیمی با خبرنگاران  افزود؛ هدف از این نشست به نوعی آشنایی با خبرنگاران و تبریک پیشاپیش سال نو بوده و نهایتاً این نشست به صورت رسمی یک نشست مطبوعاتی و پرسش و پاسخ نیست .
وی طی سخنانی کوتاه خاطر نشان شد ؛ بنده از اواسط تیرماه در این شرکت مستقر شده ام و هنوز مدت زمان حضور بنده به یکسال نرسیده ، اما خوشبختانه در این مدت خیلی از مسائل و مشکلات حل شده است .

مدیرعامل ماشین سازی تبریز تصریح کرد؛ به تناسب سال گذشته تولید ۶۰ درصد افزایش یافته و در حوزه فروش نیز شاهد افزایش ۲۸۰ درصدی هستیم و ما از تجربیات همکاران بازنشسته که چندین ماه در سنوات قبل در کشورهای اروپایی دوره دیده و دارای اندوخته تجربیات مفید هستند برای بهره وری و افزایش راندمان دراین شرکت استفاده می کنیم .
مدیرعامل ماشین سازی تبریز عنوان کرد ، بیشتر ماشین آلات این کارخانه  به ارزش حداقل سه میلیون دلار  که نیاز به باز سازی و ورود به چرخه تولید بود به دلیل عدم تامین منابع مالی برای تعمیرات از رده خارج  شده بود که خوشبختانه با تلاش همکاران در این مدت توسط همین کارشناسان مجموعه با حداقل هزینه به چرخه تولید بازگشته است .
فرج زاده تاکید کرد : خوشبختانه بدهی انشعابات ، بیمه کارکنان و کارگران ، حقوق کارگران و معوقات  به روز شده و حتی در بهمن ماه همراه با حقوق عیدی و بسته های معیشتی نیز به کارکنان پرداخت شده است .
وی متذکر شد ؛مسولان و حاکمیت باید با توجه به زیرساخت های غنی در این شرکت نهایت حمایت را از مجموعه داشته باشند تا شاهد احیا دوران طلایی این شرکت در آینده باشیم .

 مدیرعامل ماشین سازی تبریز با اشاره به برخی اقدامات درطی مدیریت خود گفت:درخصوص تحقیق و تولید برخی قطعات خودرو که در نوع خود کم نظیر هست برخی اقدامات به عمل آمده و درحوزه هیبریدی نیز اقداماتی شده است و اگر حمایت شود به مرحله اجرا خواهد رسید.

وی یاد آورشد،با دستیابی به علم روز در کشوری چون آلمان ازامکانات و ماشین آلات جنگ جهانی دوم تولید قطعه و ماشین آلات می کنند و ما نیز فن آوری و علم آن را داریم به شرطی که مورد حمایت قرار گیرد .

مدیرعامل ماشین سازی تبریز با ابراز تاسف ازبرخی اتفاقات درماشین سازی گفت ؛ متاسفانه این مجموعه ۱۴ سال به مثابه توپ فوتبال ازاین میدان به آن میدان پاس داده شده وبلاتکلیفی برآن غالب شده است و اینک وقت آن رسیده است که مجموعه حاکمیتی حمایت همه جانبه را برای بازگشت به دوران طلایی در طبق اخلاص گذارد .

فرج زاده در ادامه عنوان داشت ؛ یک مورد قرارداد ۳۰ میلیارد دلاری هم با کشور سوریه داشتیم که به خاطرتحریم های ظالمانه  فعلا این قرارداد به مرحله اجرا نیامده که انتظار می رود با برخی اقدامات از جمله خط اعتباری مبلغ یک میلیارد دلاری  این قرار داد اجرایی شود.

مدیرعامل ماشین سازی تبریز همچنین با اشاره به امکانات بالقوه این شرکت افزود: اگر امکانات بالقوه این شرکت را از جمله املاک شاهگلی؛ مجتمع شهید مدنی و غیره را اجازه تبدیل به بالفعل دهند خیلی از مشکلات خود به خود حل خواهد شد.

وی در پایان متذکر شد؛متاسفانه تا امروز در طی ۸ ماه گذشته سهامداران یک ریال آورده به این مجموعه نداشته اند.

گفتنی است؛گروه ماشین سازی تبریز یکی از بزرگترین کارخانه‌های شهر تبریز واقع در قراملک است. این کارخانه تولیدکننده انواع ماشین‌های صنعتی همانند انواع ماشین‌ابزار، کمپرسورهای صنعتی، پمپ‌های آب، الکترو موتور، لیفت تراک، انواع موتورهای دیزلی، ماشین آلات نساجی، ماشین‌های تراش، ماشین‌های فرز، ماشین‌های مته، قطعات ریخته و دستگاه‌های سی‌ان‌سی است. این شرکت از لحاظ قدمت، پس از ماشین‌سازی اراک دومین ماشین‌سازی ایران محسوب می‌شود.
در پایان این مراسم نیز با اهداء لوح تقدیر ازخبرنگاران تقدیر به عمل آمد.