بهره‌برداری از نیروگاه خورشیدی ۹کیلوواتی در امور برق اندیشه
بهره‌برداری از نیروگاه خورشیدی ۹کیلوواتی در امور برق اندیشه
آرمان تبریز-با بهره‌برداری از نیروگاه‌ خورشیدی در امور برق اندیشه، ظرفیت نیروگاه‌‌های تجدیدپذیر خورشیدی در محل ادارات شرکت توزیع نیروی برق تبریز، به میزان 9 کیلووات افزایش یافت.

آرمان تبریز-با بهره‌برداری از نیروگاه‌ خورشیدی در امور برق اندیشه، ظرفیت نیروگاه‌‌های تجدیدپذیر خورشیدی در محل ادارات شرکت توزیع نیروی برق تبریز، به میزان ۹ کیلووات افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار ما؛نیروگاه‌ خورشیدی امور برق اندیشه به ظرفیت ۹ کیلووات از نوع خورشیدی متصل به شبکه می‌باشد که بصورت کاربری دو منظوره نیروگاه و پارکینگ در محوطه‌ی امور برق اندیشه در مدت زمان ۷ ماه به مبلغ برآوردی بیش از ۲ میلیارد ریال طراحی و اجرا شده است.

گفتنی است؛ این نیروگاه با سازه‌ی تمام گالوانیزه و به‌صورت سه فاز توسط سه تبدیل‌کننده‌ی مجزا به شبکه‌ی داخلی امور مربوطه وصل شده است. همچنین به منظور فراهم‌سازی امکان مطالعه‌ی علمی بر روی سیستم، در کنار مصورسازی تولید نیروگاه برای نمایش به عموم، سامانه دارای سیستم مانیتورینگ مجهز به سنسورهای بادسنج، تشعشع‌سنج و دماسنج است.

این پروژه به منظور فرهنگ‌سازی در توسعه‌ی بکارگیری انرژی‌های تجدیدپذیر اجرا شده که در اجرای آن نیز به جهت عمل به شعار سال به عنوان رونق تولید در کنار حمایت از تولید داخل، تا حد امکان از تجهیزات ساخت داخل استفاده شده است. این پروژه با تلاش مستقیم دفاتر بازار برق و مهندسی و نظارت در کنار همکاری امور برق اندیشه، اداره‌ی مناقصه، مزایده و قراردادها و دفتر برنامه ریزی و بودجه اجرا شده است.

این گزارش حاکی است؛ با احداث این نیروگاه، تعداد کل نیروگاه‌های خورشیدی منصوبه در حوزه‌ی جغرافیای شرکت توزیع نیروی برق تبریز به تعداد ۳۹ مورد و ظرفیت کل ۵۱۸ کیلووات رسید. این تعداد شامل نیروگاه‌های موضوع تامین ۲۰ درصد برق مصرفی ادارات و نهادهای مشمول از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر و همچنین نیروگاه‌های دارای قرارداد خرید تضمینی برق مختص مشترکین است.