فعالیت کانونی کودکان و نوجوانان در «پیک امید مجازی»
فعالیت کانونی کودکان و نوجوانان در «پیک امید مجازی»
آرمان تبریز-کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان شرقی همزمان با سراسر کشور، در پی شیوع بیماری کرونا از آغاز طرح جدیدی با عنوان «پیک امید مجازی» خبر داده است تا برخی از فعالیت‌ها و تولیدات آموزشی داوطلبانه و جهادی مربیان خود را از طریق سایت‌های اینترنتی و صفحه‌های کانون در شبکه‌های اجتماعی در اختیار کودکان و نوجوانان ایرانی قرار دهد.

آرمان تبریز-کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان شرقی همزمان باسراسر کشور،درپی شیوع بیماری کرونا از آغاز طرح جدیدی با عنوان «پیک امید مجازی» خبرداده است تا برخی از فعالیت‌ها و تولیدات آموزشی داوطلبانه و جهادی مربیان خود را از طریق سایت‌های اینترنتی و صفحه‌های کانون در شبکه‌های اجتماعی در اختیار کودکان و نوجوانان ایرانی قرار دهد.
به گزارش خبرنگار ما، علی بینش مدیر کل کانون پرورش فکری استان با اعلام این خبر توضیح داد: در این روزها که شاهد شیوع بیماری کرونا در کشور هستیم و به دلیل تعطیلی مدارس، مهد کودک‌ها و مراکز فرهنگی هنری، کودکان و نوجوانان باید در خانه‌ها و در کنار والدین خود حضور داشته باشند، تلاش می‌کنیم شرایطی مهیا و بستری را فراهم کنیم تا مربیان داوطلب کانون بتوانند فعالیت‌ها و برنامه‌های‌شان را در قالب فایل‌های خلاقانه تصویری برای بچه‌ها ارایه بدهند.
وی با بیان این‌که صفحه‌ای در زیر دامنه پرتال اینترنتی کانون به نشانی www.omid.kpf.ir به‌همین منظور راه‌اندازی شده است، از علاقه‌مندان دعوت کرد با مراجعه به این پرتال و صفحه‌های کانون درشبکه‌های اجتماعی فایل‌های آموزشی تهیه‌شده از سوی مربیان مراکز فرهنگی هنری کانون را در زمینه‌هایی مانند کاردستی، اریگامی، قصه‌گویی، کتاب‌خوانی، معرفی کتاب و… مشاهده کنند.
در همین حال تولیدات مختلف کانون در زمینه فیلم و انیمیشن نیز در همین فضا در اختیار مخاطبان قرار خواهد گرفت.
بینش همچنین از انتشار فایل تصویری و صوتی برخی از کتاب‌های کانون با قابلیت ذخیره‌سازی(دانلود) برای کودکان و نوجوانان خبرداد و افزود: باموافقت مدیرعامل و معاون تولید کانون قرار است این کتاب‌ها از طریق همین پایگاه و همچنین درگاه‌های فروش کتاب‌های کانون تا یک هفته به صورت رایگان ارایه شود.
مدیر کل کانون پرورش فکری استان در همین حال توضیح داد: دامنه این فعالیت گسترش بیشتری پیدا خواهد کرد و فایل‌های جدیدی در این پایگاه بارگذاری خواهد شد.
به‌گفته بینش برای دسترسی آسان‌تر کودکان و نوجوانان به فایل‌هایی که مربیان کانون برای همراهی با بچه‌ها تولید و منتشر می‌کنند، علاوه بر این پایگاه، هشتگ‌هایی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی با عنوان‌های #در دل دارم_ امید، #کانون_ امید و #پیک_ امید طراحی شده است.
او درباره‌ی سابقه‌ی اجرای طرح پیک امید در کانون خاطرنشان کرد: یکی از فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان طی یک سال‌ونیم گذشته فعالیت داوطلبانه و جهادی «پیک امید» است که برای خدمات‌رسانی به کودکان و نوجوانان مناطق محروم در شرایط عادی و خدمات‌رسانی به آنان در شرایط بحران شکل گرفته است.
او در پایان گفت: در این روزهای تعطیلی مدارس، مهد کودک‌ها و مراکز فرهنگی هنری کانون به‌دلیل شیوع بیماری کرونا در کشور قرار است این طرح در قالب پیک امید مجازی برای کودکان و نوجوانان اجرا شود.