نجات جان خانم باردار اهل روستای کلم توسط پرسنل راهدارخانه مجتمع مس سونگون و جمعیت هلال احمر
نجات جان خانم باردار اهل روستای کلم توسط پرسنل راهدارخانه مجتمع مس سونگون و جمعیت هلال احمر
آرمان تبریز-پرسنل راهدارخانه مجتمع مس سونگون و جمعیت هلال احمر استان و شهرستان ورزقان در یک عملیات امدادی 48 ساعته توانستند جان مادر باردار و فرزندش(توراهی) را نجات دهند.

آرمان تبریز-پرسنل راهدارخانه مجتمع مس سونگون و جمعیت هلال احمر استان و شهرستان ورزقان در یک عملیات امدادی ۴۸ ساعته توانستند جان مادر باردار و فرزندش(توراهی) را نجات دهند.

به گزارش خبرنگار ما درتبریز،مدیرروابط عمومی ونظارت بر خدمات مجتمع مس سونگون با اشاره به تماس یکی از اهالی روستای کلم شهرستان ورزقان و اطلاع از حال وخیم یکی ازخانم های باردار روستاگفت: طی این تماس شبانه،مهندس شریفی مدیر مجتمع مس آذربایجان در جریان موضوع قرار گرفت و دستور بسیج تمامی امکانات و تجهیزات مجتمع جهت نجات جان خانم باردار و فرزند آن را دادند که ضمن هماهنگی با جمعیت هلال احمر استان و شهرستان ورزقان، پرسنل راهدارخانه مجتمع، ماشین آلات برف روبی را به سمت روستای کلم روانه کردند.

محمد حسین ایازی با اشاره موقعیت جغرافیایی و صعب العبور روستای کلم افزود: صعب العبور و کوهستانی بودن روستا از یک طرف و بارش شدید برف و کولاک هم از طرف دیگر باعث شده است این عملیات امداد سخت و نفس گیر باشد و سرعت عمل ما را تحت تاثیر قرار دهد به نحوی که گاها بخشی از مسیر برف روبی شده، مجددا بر اثر تداوم بارش برف و کولاک نیاز به تکرار عملیات برف روبی پیدا می کند.

وی با اشاره به جان نثاری و فداکاری پرسنل راهدارخانه مجتمع و جمعیت هلال احمر استان و شهرستان ورزقان  ادامه داد: بیش از ده نفر در این عملیات امداد نجات شرکت دارند و با گذشت ۴۸ ساعت سخت و خسته کننده،این عملیات  هنوز ادامه دارد و امیدواریم بتوانیم جان این خانم باردار و  فرزندش را نجات دهیم چرا که بر اساس آیه ۳۲ سوره مائده، معتقدیم اگر جان یک انسان را نجات بدهیم گویا کل جهان را نجات داده ایم. ​ایازی با اشاره به حضور و سرپرستی این عملیات امدادی گفت: مهندس شریفی مدیر مجتمع مس آذربایجان لحظه به لحظه پیگیر مسئله  بودند و تاکید خاصی بر بکارگیری تمامی امکانات و تجهیزات مجتمع داشتند که این پیگیری که نشانگر اهمیت قضیه برای ایشان و مجتمع بود باعث دلگرمی ما بود که جا دارد از ایشان به خاطر تمامی عنایات خود به منطقه و اهالی محترم آن دارند کمال تقدیر و تشکر را نمایم.

مدیر روابط عمومی و نظارت بر خدمات مجتمع مس سونگون با اشاره به بارش شدید برف و کولاک روزهای اخیر در منطقه گفت: شهرستان ورزقان نیز همانند بسیاری از شهرهای دیگر کشور، شاهد بارش برف سنگین و کولاک است و بارش شدید این نعمت و پدیده طبیعی، علاوه بر زیبایی خاص خود،  موجب بروز مشکلاتی عدیده ای نیز در بخش راهداری و برف روبی شده است. چنانچه محرومیت و موقعیت کوهستانی، صعب العبور بودن و پراکندگی روستاهای بخش مرکزی شهرستان نیز کارهای امدادی در چنین مواقعی را سخت تر می کند.​