معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع در جشنواره جوان سرباز:شهید سلیمانی با درک صحیح از مفهوم سربازی، زندگی خود را وقف انقلاب، نظام و اسلام کرد+ گزارش تصویری
معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع در جشنواره جوان سرباز:شهید سلیمانی با درک صحیح از مفهوم سربازی، زندگی خود را وقف انقلاب، نظام و اسلام کرد+ گزارش تصویری
آرمان تبریز-معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع گفت: سردار پرافتخار و مجاهد فی سبیل ا... سپهبد حاج قاسم سلیمانی با درک صحیح از مفهوم سربازی، زندگی خود را وقف انقلاب، نظام و اسلام کرد و وصیت کرد که او را تنها سرباز بنامند.

آرمان تبریز-معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع گفت: سردار پرافتخار و مجاهد فی سبیل ا… سپهبد حاج قاسم سلیمانی با درک صحیح از مفهوم سربازی، زندگی خود را وقف انقلاب، نظام و اسلام کرد و وصیت کرد که او را تنها سرباز بنامند.

به گزارش خبرنگار ما ؛امیر سرتیپ سعید شعبانیان معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع با تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و گرامیداشت مقام شامخ مادر و همچنین با تبریک و تسلیت اربعین سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: دوران مقدس سربازی فرصت مغتنمی برای جوانان و تجربه ای گرانسنگ است که معمولاً جوانان در سنین بالاتر از آن به نیکی یاد می کنند.

وی با بیان رشادت های سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی خطاب به جوانان سرباز گفت: این سردار پرافتخار و مجاهد فی سبیل ا… با درک صحیح از مفهوم سربازی، زندگی خود را وقف انقلاب، نظام و اسلام کرد و وصیت کرد که او را تنها سرباز بنامند.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع با بیان اینکه جوانان طی دوران خدمت تنها ۲۱ ماه دوران نظامی گری را تجربه و سپس از یگان های نیروهای مسلح منفک می شوند افزود: حاج قاسم طی ۴۰ سال جانفشانی خود با نگاهی راهبردی به مفهوم سربازی، جانانه از ارزش های اسلام دفاع کرد و جوانان با تأسی از این شهید بزرگ اسلام باید به عمق و ژرفای فرصت خدمت در نیروهای مسلح پی برده و خود را به لحاظ دینی و معرفتی تقویت نمایند.

وی با تشریح مولفه های رفتاری سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی افزود: هر برگ از زندگی سراسر افتخار این شهید بزرگوار برای ملت ایران درسی بزرگ و آموزنده است چرا که او الگوی دفاع، استکبار ستیزی و مقاومت و فرمانده با بصیرتی بود که تمام راهبردها را به تاکتیک تبدیل می کرد.

وی تلاش در گمنام ماندن، خاضع و خاشع بودن، شهادت طلبی، وارستگی مادی و دنیایی، اخلاص در عمل، شب زنده داری و مجاهدت را از ویژگی ها و خصائل رفتاری شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد و خطاب به جوانان گفت: سردار پر افتخار اسلام از سیم خاردار نفس خود عبور کرد و بر همین مبنا توانست از سیم خاردار دشمن عبور و قله های دشمن را درنوردد.

سرتیپ شعبانیان با بیان اینکه امریکا در محاسبات خود در به شهادت رساندن حاج قاسم اشتباه بزرگی را مرتکب شد گفت: شهید سلیمانی یک مکتب الهام بخش و حیات دهنده بود که به برکت خون پاکش هزاران سلیمانی در ایران و سایر کشورهای منطقه و جهان را پرورش داد.

وی دامنه و ابعاد این شهادت را سیلی سپاه پاسداران با موشک های نقطه زن قیام و فاتح وزارت دفاع عنوان و تصریح کرد: عین الاسد آمریکا تبدیل به عین الجسدی شد که صدها کشته و مجروح امریکایی بر جای گذاشت و از این مهم تر هیمنه و حیثیت امریکا و شیطان بزرگ مورد هدف جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع تأکید کرد: حاج قاسم تنها دارنده نشان ذوالفقار از دستان مبارک فرمانده معظم کل قوا، به عنوان یک سرباز مخلص در تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی جاودان خواهد ماند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص اهمیت و جایگاه خطیر خدمت مقدس سربازی برای جوانان گفت: خدمت وظیفه عمومی خدمت واقعا مقدسی است که در جنگ و صلح در صف اول نیازهای ملت و کشور قرار دارد. هم خانواده ها و هم آحاد جوانان، باید اهمیت آن را درک کنند و با شوق و علاقه به آن بشتابند.

وی با اینکه مرکز شهدای جوادنیای وزارت دفاع جزو بهترین مراکز اموزش سربازان در سطح نیروهای مسلح است افزود: تمام سعی و تلاش فرماندهان حوزه خدمت سربازی در نبروهای مسلح و وزارت دفاع معطوف به ارتقای سطح آمادگی رزمی و ارتقای بصیرت انقلابی و معنویت سربازان در مقابله با جنگ نرم استکبار جهانی است.