با حضور نمایند ولی فقیه در آذربایجان شرقی صورت پذیرفت: افتتاح چند طرح مهم توسعه وخودکفایی در تراکتورسازی تبریز
با حضور نمایند ولی فقیه در آذربایجان شرقی صورت پذیرفت: افتتاح چند طرح مهم توسعه وخودکفایی در تراکتورسازی تبریز
آرمان تبریز-همزمان با آغاز گام دوّم انقلاب شکوهمند اسلامي ايران و به همت مديران و کارگران گروه صنعتي تراکتورسازي ايران ، چندين طرح مهم توسعه اي در بخش هاي مختلف کارخانجات تراکتورسازي ايران رونمائي شده و مورد افتتاح و بهره برداري قرار گرفت .

آرمان تبریز-همزمان با آغاز گام دوّم انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و به همت مدیران و کارگران گروه صنعتی تراکتورسازی ایران ، چندین طرح مهم توسعه ای در بخش های مختلف کارخانجات تراکتورسازی ایران رونمائی شده و مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت .
به گزارش خبرنگار ما ،در افتتاح و رونمائی از این طرح ها که آیت ا… دکتر آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز نیز حضور داشت ، تجهیزات منحصر به فرد ابزارسازی ، سیستم مانیتورینگ مونتاژ ، کوره جدید عملیات حرارتی و چند بخش توسعه ای دیگر مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت .
شایان ذکر است در حاشی این بهره برداریها ، نمایشگاه بزرگ خلاقیت و نوآوری نیز افتتاح گردید .
آیت ا… دکتر آل هاشم قبل از افتتاح این طرح ها ، در مراسمی که مناسبت اغاز چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در محل آمفی تئاتر مجتمع تراکتورسازی تبریز و با حضور جمع کثیری از کارکنان تراکتورسازی تبریز برگزار شد ، توسعه در تراکتورسازی تبریز و خودکفائی های صورت پذیرفته را غیرقابل انکار عنوان نموده ، افزود : این موفقیت ها قطعاً در سایه توجه به نیروهای انسانی متخصص و خلاق بوده و چنین منابع انسانی را باید پاس داشت و به آن ارج نهاد .
ابوالفتح ابراهیمی مدیر عامل گروه صنعتی تراکتورسازی ایران نیز ، در این همایش با اعلام اینکه ، فعالیت در تراکتورسازی ، جهاد گونه صورت می پذیرد افزود : در شرایطی که کشور تحت تحریم های ظالمانه قرار گرفته و از همه مهمتر ، خود مجموعه تراکتورسازی رأساً تحت تحریم است ، هر روز شاهد خودکفائی ها و توسعه و رونق تولید در داخل مجموعه هستیم و در کنار این توسعه ، به کیفیت و کمیت محصولات خود و رضایتمندی مشتری ، توجه ویژه قائلیم .
وی افزود : تراکتورسازی چندین سال است که به عنوان صادرکننده نمونه ملّی مطرح می شود و این نشان دهند آن است که محصولات ما قابل رقابت با تراکتورهای مطرح دنیاست .
خاطر نشان می سازد تراکتورسازی ایران با قدمت نیم قرن ، به عنوان بزرگترین تولید کننده تراکتور و ماشین آلات کشاورزی در سطح خاورمیانه است که با ۹ شرکت در داخل و ۲ شرکت در خارج از کشور ، برای حداقل ۶۰۰۰ نفرپرسنل بصورت مستقیم و ۲۰۰ هزارنفر بصورت غیرمستقیم برای تأمین کنندگان و قطعه سازان ، اشتغال ایجاد نموده و مرکز آن در تبریز می باشد .