نگاه جزیره ای، جناح بندی  موجب گسستگی و اخلال در نظم جامعه می شود/اگر انقلاب کشتی هست دریای آن خون است
نگاه جزیره ای، جناح بندی  موجب گسستگی و اخلال در نظم جامعه می شود/اگر انقلاب کشتی هست دریای آن خون است
آرمان تبریز-سردار عزت الله جعفری مدیرکل سابق حفظ آثار دفاع مقدس آذربایجان شرقی گفت: با توجه به وضعیت فعلی کشور و عملکرد مجلس دهم می طلبد که نمایندگان مجلس یازدهم باید به مراتب از شرایط فعلی متعهد تر و متخصص تر باشند .

آرمان تبریز-سرتیپ دوم پاسدار عزت الله جعفری مدیرکل سابق حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس آذربایجان شرقی گفت: با توجه به وضعیت فعلی کشور و عملکرد مجلس دهم می طلبد که نمایندگان مجلس یازدهم باید به مراتب از شرایط فعلی متعهد تر و متخصص تر باشند .

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ این کاندیدای یازدهمین دوره از مجلس شورای اسلامی درنشست مطبوعاتی باخبرنگاران؛ ضمن گرامی داشت یادوخاطره سردار سپهبدسلیمانی افزود :ردصلاحیت ۷۰ نفر ازنمایندگان مجلس به خاطر عدم التزام و مسائل مالی نشان از اسفبار بودن هست.

جعفری تصریح کرد؛اگر انقلاب کشتی هست دریای آن خون است و مجلس فعلی سزاوار نظام نبوده و حتی از بدنه دولت نیز آلارم های خوبی به جامعه درز نشد به طوری که اکثر بستگان وزرا ودولتمردان به دلیل سو استفاده واختلاس و غیره درچنگ قانون گرفتار شدند .
این فرمانده  دوران دفاع مقدس خاطر نشان شد ؛ خوشبختانه در ماه های مبارزه با رانت و اختلاس توسط رئیس قوه قضاییه آغاز شده و خرجی خوبی هم دربرداشته ومیلیاردها تومان به خزانه بیت المال برگشته است و اگر مجلس معتقد و نمایندگان مقتدرداشته باشیم امکان سو استفاده از رانت ، پارت بازی ؛اطلاعات فروشی ، خیانت و… رخ نمی دهد.

دکتر جعفری در ادامه تاکید کرد:در طی۴۰ سال گذشته کارهای بسیاری شده است اما این خدمات می توانست با داشتن مدیران کاران آمد بیش از این باشد .

کاندیدای یازدهمین دوره از مجلس شورای اسلامی یادآورشد؛ نگاه جزیره ای، جناح بندی و باندی موجب گسستگی و اخلال در نظم جامعه می شود قرارنیست هر کس نماینده می شود اقدام به مهره چنینی اطراف خود کند و نیرهای کاردان را از گردونه حذف نماید.

یادگار دوران دفاع مقدس؛ درخصوص حضور زنان در ورزشگاه نیز افزود ؛ حضور زنان در ورزشگاه از نظر بنده ایرادی ندارد اما به شرطی که رعایت ارزش های اخلاقی و اسلامی مد نظر باشد و زیر ساخت برای حضور آنان فراهم گردد.

جعفری گفت ،هر مردی دردامن یک زن پرورش یافته و از یک زن زاده شده و جامعه باید در احترام متقابل به حقوق زنان نیز باید بیش از این نقش آفرینی کند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به فرمایش مقام رهبری در خصوص نقش اقتصاد مقاومتی عنوان کرد«اقتصاد مقاومتی» در طی چند سال گذشته به عنوان شاه‌بیت کلام رهبری در اکثر دیدارهای ایشان با مسوولان نظام و اقشار مختلف مردم مورد تاکید قرار گرفته و به عنوان راهکار نجات اقتصاد کشور از سوی ایشان تبیین شده است و اگر ما بحث اقتصادی مقاومتی را نقشه راه خود قرار دهیم شاید بسیاری از مشکلات پیش رو  به خودبه خود بر طرف خواهد شد .
این کاندیدا عنوان کرد ؛ اقتصاد مقاومتی می گوید مسولان بروند بررسی و تحقیق کنند و مشکلات اقتصادی را احصا نمایند و نیبت به مشکلات ارایه طریق نمایند.

وی در ادامه به بخشی از سخنان مقام رهبری اشاره داشت و افزود ؛ مشکل اصلی ما این روزها بیشتر اقتصادی هست و پیشانه های اقتصادی باید شناسایی گردد به طوری که حضرت آقا در فرمایشات خود فرمودند ؛پیشدستی در کارهای عملی وظیفه بزرگ اخلاقی و عاقلانه دولت ها ، صنعت گران ، کشاورزان ، سرمایه داران و کارآفرینان، پژوهشگران، طراحان علمی و صنعتی،استادان دانشگاهها، مدیران اقتصادی و پارک های علمی و فناوری است و وظیفه همه این است که کشور را در برابردشمنان، مستحکم ، غیرقابل نفوذ و غیرقابل تاثیرپذیر کنند . این موضوع ، یکی از اقتضائات اقتصاد مقاومتی است.

وی عنوان کرد ؛اینکه برخی ها می گویند اقتصاد لیبرالی دربرخی کشورها نسبت به اقتصاد نگاه کمونیستی موفق بوده حرفی درست اما این نگاه درکشور ما که مبنای اسلامی دارد با ذایقه مردم ما سازگاری ندارد و نسخه شبیه آن در کشور ما قابل اجرا نیست و اقتصاد کشور ما باید اسلامی و انسانی و تعریف گردد که اقتصاد مقاومتی فعلی نیز نمونه بارز آن هست .
وی در خصوص برخی تصمیم های ناپخته و بدون کارشناسی در بدنه دولت نیز اضافه کرد : این که موضوع چون بنزین در شب ولادت پیامبر ختمی مرتبت بدون اطلاع قبلی و بدون توجه به معیشت دهک های پایین جامعه تعادل جامعه را به هم می زند جای گلایه هست و ما هم می دانیم افزایش قیمت بنزین جز ضروریات بود اما نه با یک چنین ترفند و روش کنونی که تعادل جامعه را به زد و معیشت دهک های پایین جامعه را با مشکل مواجه کرد.

جعفری در بخش دیگر از سخنان خود به استناد فرامیش مقام رهبری خاطر نشان شد با اشاره راه مقابله با فشارهای اقتصادی اجرای اقتصاد مقاومتی است.مردمی کردن اقتصاد با اجرای سیاستهای کلی اصل ۴۴ و توانمندسازی بخش خصوصی، کاهش وابستگی به نفت، مدیریت مصرف، استفاده حداکثری از زمان، منابع و امکانات، و حرکت براساس برنامه و پرهیز از تغییر ناگهانی قوانین و سیاستها از ارکان اقتصاد مقاومتی بشمار می روند.

وی درادامه تاکید کرد؛ آذربایجانشرقی ۱۹ نماینده در پارلمان دارد و در صورت انتخاب صحیح می توان نقش مهمی در خیلی بخش ها ایفا نمود و اگر مجلس پاک دست باشد و مجلس قدرت برخورد با قوه مجریه را داشته باشد بسیاری از اتفاقات رخ نمی دهد .
دکتر جعفری درپایان گفت؛ امیدوارم با حضوری حداکثری مردم در پای صندوق های رای افراد پاک دست و کارآمد را روانه مجلس کنیم و بنده نیز در صورت کسب آرای مردم تا جایی که امکان دارد سعی خواهم نمود همچون دوران دفاع مقدس در سنگر مجلس نیز سربازی خوبی برای نظام و موکلانم باشم .