شهرستان عجب شیر شهر سبز آذربایجان شرقی شد
شهرستان عجب شیر شهر سبز آذربایجان شرقی شد
آرمان تبریز-همزمان با افتتاح پروژه های گازرسانی در شهرستان عجب شیر به مناسبت دهه مبارک فجر 98، این شهرستان از لحاظ گازرسانی سبز شد.
آرمان تبریز-همزمان با افتتاح پروژه های گازرسانی در شهرستان عجب شیر به مناسبت دهه مبارک فجر ۹۸، این شهرستان از لحاظ گازرسانی سبز شد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز، مدیرعامل شرکت گاز استان در آیین افتتاح پروژه گازرسانی به ۴ روستای باقیمانده شهرستان عجب شیر که با حضور معاون امور اقتصادی استاندار، فرماندار و مسؤولین شهرستانی برگزار شد، گفت: نعمت گاز،مهم ترین دستاورد انقلاب اسلامی در توزیع عادلانه رفاه می باشد که امروز بعد از ۴۱ سال از این انقلاب شکوهمند، شاهد به ثمر رسیدن اهداف صنعت گاز کشور و بهره مندی نقاط محروم از گاز طبیعی هستیم.

 سید رضا رهنمای توحیدی در توضیح پروژه گازرسانی به شهرستان عجب شیر افزود: این پروژه به لحاظ موقعیت صعب العبور روستاها در دورافتاده ترین مناطق استان، جزء یکی از سخت ترین پروژه های اجرایی شرکت گاز استان بوده که به لحاظ موقعیت کوهستانی، جاده های موجود در مسیر و رانش زمین، طراحی گازرسانی بصورت مقطعی و از مسیرهای ایمن انجام گردیده است.

وی تصریح کرد: علیرغم این که گازرسانی به دورافتاده ترین نقاط استان بدلیل شرایط اقتصادی موجود و بار مالی توسعه شبکه، به صرفه و صلاح دولت نیست ولی به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی، بر اساس سیاست دولت مبنی بر محرومیت زدایی و توزیع عادلانه رفاه، گازرسانی در این مناطق در دستورکار شرکت قرار گرفته است.

توحیدی اظهار داشت: هزینه سرانه گازرسانی به هر خانوار روستاهای افتتاح شده در شهرستان عجب شیر، ۱۲۰ میلیون ریال می باشد.

مدیرعامل شرکت گاز استان با اشاره به رفاه روستائیان با ورود گاز به روستاها خاطرنشان کرد: امسال همزمان با دهه مبارک فجر و بهره برداری از گاز ۴ ر وستای آلمالو، قوزلوجه، بازارلو و ینگجه با ۱۰۵۹ خانوار تحت پوشش، تمامی شهرها و روستاهای این شهرستان گازدار شدند.