رشدصادرات ۲۶۱ درصدی از منطقه آزاد ارس
رشدصادرات ۲۶۱ درصدی از منطقه آزاد ارس
آرمان تبریز-رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی از رشد 261 درصدی صادرات از منطقه آزاد ارس نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد و گفت: در ده ماهه سال 98 میزان صادرات از ارس به 720 میلیون دلار رسید. 

آرمان تبریز-رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی از رشد ۲۶۱ درصدی صادرات از منطقه آزاد ارس نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد و گفت: در ده ماهه سال ۹۸ میزان صادرات از ارس به ۷۲۰ میلیون دلار رسید.

به گزارش oخبرنگار ما در تبریز؛ محسن نریمان در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، گفت: مجموع صادرات منطقه آزاد ارس تا پایان دی ماه ۹۸ به ۷۲۰ میلیون دلار رسیده است و با توجه به صادرات ۲۰۰ میلیون دلاری ارس در سال ۹۷ شاهد رشد ۲۶۱ درصدی و افزایش ۳٫۵ برابری هستیم.

وی تصریح کرد: در سالجاری ۷۴ میلیارد تومان برای پیشبرد پروژه های عمرانی منطقه آزاد ارس هزینه شده است و در این زمینه نیز شاهد رشد ۱۸۴ درصدی نسبت به سال ۹۷ هستیم.

نریمان افزود: این هزینه در سال گذشته ۲۶ میلیارد تومان بوده است و رشد ۳ برابری را در این زمینه شاهد هستیم.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد ارس در زمینه سرمایه گذاری های صورت گرفته در منطقه آزاد ارس نیز تاکید کرد: ۱۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری داخلی در بخش های مختلف ارس زمینه ساز رشد ۱۶ درصدی در این زمینه شده است.

نریمان از افزایش ۳۰۰۰ نفری اشتغال در ده ماهه نخست سال ۹۸ خبر داد و گفت: میزان اشتغال در ۱۰ ماهه سال ۹۸ به ۱۶۰۰۰ نفر رسیده است.

وی تصریح کرد: تعداد شرکت های دارای پروانه بهره برداری مستقر در منطقه آزاد ارس در سال ۹۸ به ۵۰۶ شرکت رسیده است و شاهد افزایش ۵۶ واحد تولیدی دارای پروانه تا پایان دی ماه در این منطقه بوده ایم.

نریمان ادامه داد: در زمینه افزایش شرکت های دارای پروانه بهره برداری  فعال منطقه رشد ۱۲ درصدی را نسبت به سال ۹۷ تجربه کرده ایم.