شهردار منطقه ۷ تبریز مطرح کرد: ۲۰ هکتار از باغ‌های لاله به فضای سبز شهری تبدیل می‌شود/ آسفالت‌ریزی ۲۰هزار تنی در سال جاری
شهردار منطقه ۷ تبریز مطرح کرد: ۲۰ هکتار از باغ‌های لاله به فضای سبز شهری تبدیل می‌شود/ آسفالت‌ریزی ۲۰هزار تنی در سال جاری
آرمان تبریز-شهردار منطقه ۷ تبریز گفت: با توجه به بافت صنعتی در حوزه استحفاظی منطقه ۷ شهرداری تبریز، نیاز به فضای سبز در این منطقه بیش از سایر نقاط شهر احساس شده و در همین راستا برای سال آینده طرحی برای تملک و اجرای پروژه های فضای سبز در ۲۰ هکتار از باغات منطقه لاله ارائه می دهیم.

آرمان تبریز-شهردار منطقه ۷ تبریز گفت: با توجه به بافت صنعتی در حوزه استحفاظی منطقه ۷ شهرداری تبریز، نیاز به فضای سبز در این منطقه بیش از سایر نقاط شهر احساس شده و در همین راستا برای سال آینده طرحی برای تملک و اجرای پروژه های فضای سبز در ۲۰ هکتار از باغات منطقه لاله ارائه می دهیم.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛اکبر پورخردمند پیش از ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه با اعلام مطلب فوق افزود: مهمترین مسئله شهرداری منطقه ۷ تبریز توسعه فضای سبز است که در این راستا در ۹ ماهه سال ۹۸، پارک کوهستان در شهرک اندیشه با ۴۵ هزار مترمربع، پارک شهدای مدافع حرم با ۶هزار و ۵۰۰مترمربع و با کاربری‌های آموزشی در شهرک نور و پارک خانواده در رواسان با ۱۳هزار مترمربع و مجهز به پارکینگ و تجهیرات مختلف به بهره‌برداری رسیده است.

او ادامه داد: برنامه‌های شهرداری منطقه ۷ در حوزه فضای سبز در سال ۹۹ شامل تملک ۲۰ هکتار از باغ های لاله و تبدیل به فضای سبز شهری، احداث پارک مهر ولایت ۲،  با ۳۵ هزار مترمربع است که پارکی دو منظوره برای استفاده مردم و آمادگی برای اسکان در مواقع بحرانی است.

شهردار منطقه ۷ با اشاره به نهضت آسفالت در سطح منطقه ۷ افزود: امسال ۲۰هزار تن آسفالت ریزی در ۱۰ ماه سال جاری در سطح منطقه داشتیم که نشان از اهمیت این موضوع در منطقه ۷ شهرداری تبریز دارد.

او ادامه داد: ۶ هزار تن آسفالت‌ریزی تنها در محدوده جاده آذرشهر و مقابل کبریت سازی داشتیم و علاوه بر این ۱۲ هزار تن آسفالت محلات و ۲ هزار تن برای دو روستای خلجان و کووجوار اختصاص داده شده است.

او از پیش بینی طرح‌های مسیرگشایی در طرح تفصیلی منطقه خبر داده و اظهار داشت:در مناطقی که بافت قدیمی دارند چند پروژه مسرگشایی در طرح تفصیلی منطقه مصوب کرده ایم.

پورخردمند یادآور شد: در حوزه زیباسازی و طرح استقبال از مسافران نوروزی، جاده آذرشهر پرتردد است که علاوه بر کارهای روتین زیباسازی، به دنبال کار متفاوتی برای استقبال هستیم.

او از تحقق ۷۵/۴۷ درصدی بودجه شهرداری منطقه ۷ خبر داده و تأکید کرد: منطقه ۷ جزو پیشروان تحقق بودجه در سال۹۸ و در بین مناطق بوده است که ۷۵ درصد از کل بودجه ۸۳ میلیارد تومانی، و ۷۴ درصد از بودجه عمرانی مصوب تحقق یافته است و از این حیث رتبه اول را دارا هستیم.

شهردار منطقه ۷ با اشاره به ضرورت ایجاد اراده جمعی در برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه ۷ خاطرنشان کرد: شهرداری به تنهایی نی تواند در حوزه ساخت و ساز غیرمجاز موفق عمل کند و نیازمند همیاری دستگاه‌های خدمات‌رسان دولتی است

او ادامه داد: در مناطقی که حریم وجود دارد، استعداد برای ساخت و ساز غیرمجاز زیاد است و بایستی  درخواست شهرداری در کمیسیون ماده ۱۰۰ این باشد که ساخت و سازهای غیرمجاز تخریب شوند.

پورخردمند کانال‌کشی برای دفع آب‌های سطحی را یکی ز موضوعات اساسی شهرداری منطقه ۷ معرفی کرده و تأکید کرد: کانال رواسان برای دفع آب‌های سطحی منطقه احداث شده است، امام مشکل اساسی ما جاده آذرشهر و جمع شدن آب در آن منطقه بود که برای این منظور کانال روزبازی در این محل تعبیه و آن را به کانال اصلی دفع آب‌های سطحی هدایت شد.

او در مورد وضعیت خدمت‌رسانی در دو روستای الحاق شده به منطقه ۷ اظهار داشت: طرح تفصیلی روستای خلجان ارائه شده و هم اکنون در آنجا خدمات شهری ارائه می شود؛ در روستای کووجوار که بافتی صعتی دارد، نیاز به توسعه فضای سبز داریم و به منظور مقابله با آلودگی واحدهای بزرگ صنعتی همچون پتروشیمی و پالایشگاه، سال آینده با تملک زمین های روستایی،  یک پارک بزرگ در کوجوار و در کوتاهترین زمان ممکن به احداث می‌رسد.

شهردار منطقه ۷ تبریز از جمع‌آوری سگهای بلاصاحب در سطح منطقه خبر داده و افزود: نهایت سعی ما این است که کوچک‌ترین صدمه ای به شهروندان از ناحیه سگهای بلاصاحب نرسد و تنها یک مورد گازگرفتگی داشتیم و در ان زمینه نیز، سگهای بلاصاحب را جمع‌آوری و به مرکز مربوطه تحویل دادیم.

او با اشاره به فعالیت فرهنگسراها وو برگزاری دوره های مختلف یادآور شد: در حوزه فرهنگی در ۵۰ رشته فعالیت داشتیم که ۶۶ هزار و ۵۰۷ نفر مخاطب این برنامه‌ها و کارگاه‌ها هستند.

او ادامه داد : این برنامه ها شامل برگزاری دوره‌ای  و کارگاه‌های آموزشی، روان‌شناسی،   بداشت روانی، آموزش شهروندی و ارائه مشاوره گروهی و انفرادی برای شهروندان منطقه است.

پورخردمند برنامه های شهرداری منطقه ۷ برای  ایام الله دهه فجر را کلنگ زنی از دو پروژه شهری عنوان کرده و افزود:  کلنگ‌زنی  پارک مهر ولایت با ۳۵ هزار مترمربع مساحت و  امتداد پارک خانواده با ۱۰ هزار مترمربع مساحت، پروژه‌های این منطقه برای دهه فجر است.

شهردار منطقه ۷ در پایان صحبتهای خود، با اشاره به زیرساخت های آماده سرمایه‌گذاری در حوزه شهری خاطرنشان کرد:  از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی  در هر زمینه ای برای ورود  در این منطقه و مشارکت در احداث پروژه های شهری دعوت به همکاری می کنیم و تمام کارهای اداری آنها را بدون فوت وقت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می دهیم.