روزنامه فجر آذربایجان کارفرمای برتر در حوزه تامین اجتماعی معرفی شد
روزنامه فجر آذربایجان کارفرمای برتر در حوزه تامین اجتماعی معرفی شد
آرمان تبریز-همزمان با برگزاری مجالس ایام دهه فجر انقلاب اسلامی، جشنواره معرفی چهره های برتر حوزه های کارفرمایی تامین اجتماعی آذربایجان شرقی با حضور معاون سیاسی استاندار، مدیران کل، خانواده های شهدا، کارآفرینان عرصه تولید وخدماتی استان در سالن پتروشیمی تبریز برگزار شد.

آرمان تبریز-همزمان با برگزاری مجالس ایام دهه فجر انقلاب اسلامی، جشنواره معرفی چهره های برتر حوزه های کارفرمایی تامین اجتماعی آذربایجان شرقی با حضور معاون سیاسی استاندار، مدیران کل، خانواده های شهدا، کارآفرینان عرصه تولید وخدماتی استان در سالن پتروشیمی تبریز برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛جعفر سمساری، مدیر کل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی در این مراسم با بیان اینکه این سازمان بیش از نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش قرار داده است، گفت: جمعیت تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی در این استان بالغ بر ۵۳ درصد جمعیت است که این جمعیت شامل ۶۹۷ هزار بیمه شده اصلی، ۱۸۵ هزار بازنشسته و مستمری بگیر اصلی و حدود ۱۱ هزار مقرری بگیر بیمه بیکاری است که با احتساب افراد تبعی بیش از دو میلیون نفر از جمعیت آذربایجان شرقی را شامل می شود.
سمساری، تعهدات پرداخت شده در ده ماهه منتهی به دی ماه سال جاری به جامعه ذینفعان را ۲۸۸۰ میلیارد تومان از بابت تعهدات بلند مدت، ۱۷۰ میلیارد تومان مقرری بیمه بیکاری و ۳۴ میلیارد تومان تعهدات کوتاه مدت دانست و گفت: تأمین این منابع نیازمند همراهی و همدلی شرکای اجتماعی، بویژه کارفرمایان واحدهای تولیدی و صنعتی است.
مدیر کل تأمین اجتماعی استان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه منابع سازمان تأمین اجتماعی، متأثر از شرایط اقتصادی کشور است، گفت: هر چه رونق اشتغال و تولید در جامعه حاکم باشد، خدمات این سازمان نیز قابل توسعه و گسترش خواهد بود و این در حالی است که متقابلا سازمان تأمین اجتماعی پایدار، پیش نیاز توسعه اجتماعی و اقتصادی است، چرا که این سازمان با کارکردهای خود در حوزه بازتوزیع درآمد، می تواند ضمن تحقق عدالت اقتصادی، نیروی کار را در مقابل بحران های شغلی، جسمی و اجتماعی صیانت کند.
سمساری، توازن و تعادل منابع و مصارف سازمان تامین اجتماعی را مورد توجه قرار داد و افزود: هدف از جشنواره معرفی چهره های برتر کارفرمایی استان، تجلیل از کارفرمایان و کارآفرینانی است که ضمن ایجاد اشتغال و رعایت حقوق نیروی کار، حق بیمه موضوع قانون تأمین اجتماعی در جهت تأمین آتیه نیروی کار را به هنگام پرداخت و این سازمان را در راستای انجام تعهدات خود یاری می کنند.
ابوالفتح ابراهیمی، نایب رئیس اتاق بازرگانی تبریز نیز در این همایش با اشاره به نقش مؤثر تأمین اجتماعی در رونق تولید و اشتغال، گفت: موضوع عدالت اجتماعی در حوزه کار و رفاه اجتماعی با مباحث نظام تأمین اجتماعی و صندوق های بازنشستگی گره خورده است، چرا که با اینکه آغازگر حلقه کار، کارفرمایان و کارگاههای تولیدی و خدماتی هستند، آینده نیروی کار را صندوق های بازنشستگی تضمین می کنند.
مدیرعامل کارخانجات تراکتورسازی ایران، با قدردانی از عملکرد سازمان تأمین اجتماعی در حمایت از تولید و رونق کسب و کار، تصریح کرد: وابستگی شدیدی بین تولید و سازمان تأمین اجتماعی وجود دارد و بر این باور هستیم که این سازمان واسطه کارآمد، برای سازگاری نیروی کار با شغل محسوب می شود.
وی با تأکید بر قانونمداری، گفت: برخی قوانین و مقررات متناسب با شرایط اقتصادی و روند توسعه تولید، نیاز به بازنگری دارد تا ضمن پویایی تولید، سازمان تأمین اجتماعی را نیز در ایفای تعهدات خود، یاری کند.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان شرقی نیز در این جشنواره با قدردانی از واحدهای تولیدی و صنعتی به جهت اهتمام در راستای حفظ و توسعه اشتغال در شرایط تحریم های ظالمانه و رکود اقتصادی، بهره برداری از پروژه های مختلف در سطح استان در طی سالهای اخیر را ناشی از پویایی و نشاط انقلاب اسلامی و تحرک مردم دانست.
علیار راستگو با اعلام اینکه در حال حاضر با همت کارفرمایان و همراهی نهادهای مرتبط، خوشبختانه واحد صنعتی دارای بحران در استان وجود نداشته و مشکلات و چالشهای آنان در چارچوب قانون رفع شده است، گفت: در این میان اداره کل تأمین اجتماعی استان آذربایجان شرقی همواره پای کار بوده و نقش مؤثری در جهت گردش چرخه کار و تولید ایفا می کند.
میراحد حسینی، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی نیز با اشاره به نقش پایه ای سازمان تأمین اجتماعی در مباحث کار و اشتغال گفت: سازمان تأمین اجتماعی در پیشگیری از فقر، گسترش نشاط و تحقق رفاه اجتماعی، عامل اصلی است و در حال حاضر با پوشش گسترده بیمه شدگان و مستمری بگیران، ضمن تضمین امنیت و آرامش خاطر نیروی کار، مسئولیت اجتماعی کارفرمایان در قبال کارگران را نیز پوشش داده و کارگران را در مقابل حوادث و نابسامانی های شغلی و اجتماعی حمایت می کند.
در این جشنواره از ۲۲ نفر از چهره های برتر حوزه کارفرمایی تأمین اجتماعی آذربایجانشرقی تجلیل شد که در ردیف کارگاههای کوچک، تنها واحد مجموعه فرهنگی ، روزنامه فجر آذربایجان بود که احمد بادیران مشاور مدیر مسئول تندیس خود را از مدیر کل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی دریافت کرد.