افتتاح ٢۶٠٧ پروژه برق تبریز همزمان با دهه فجر
افتتاح ٢۶٠٧ پروژه برق تبریز همزمان با دهه فجر
مهرتبریز-همزمان با ایام‌الله دهه‌ی فجر، ۲۶۰۷ پروژه‌ی شرکت توزیع نیروی برق تبریز با اعتبار بالغ بر ۹۶۸ میلیارد ریال با حضور استاندار آذربایجان‌شرقی افتتاح شد.

مهرتبریز-همزمان با ایام‌الله دهه‌ی فجر، ۲۶۰۷ پروژه‌ی شرکت توزیع نیروی برق تبریز با اعتبار بالغ بر ۹۶۸ میلیارد ریال با حضور استاندار آذربایجان‌شرقی افتتاح شد.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ ، آیین افتتاح پروژه‌های صنعت برق استان آذربایجان‌شرقی با حضور استاندار و مدیران عامل شرکت‌های توزیع نیروی برق تبریز، برق منطقه‌ای آذربایجان و توزیع نیروی برق آذربایجان‌شرقی در کاخ استانداری برگزار شد.
در این آیین، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز ضمن تبریک ایام‌الله دهه‌ی فجر به مردم، از افتتاح ۲۶۰۷ پروژه با اعتبار ۹۶۸ میلیارد ریال خبر داد و گفت: پروژه‌های برق تبریز در ۵ بخش اصلی شامل توسعه و احداث با ۷۵۶ پروژه و اعتبار ۴۶۲ میلیارد ریال، نیرورسانی با ۱۰۱۳ پروژه با اعتبار ۲۵۴ میلیارد ریال، اصلاح و بهینه‌سازی شبکه با ۶۷۸ پروژه بالغ بر ۱۷۳ میلیارد ریال، شبکه‌ی روشنایی معابر با ۱۲۳ پروژه و اعتبار ۴۰ میلیارد ریال و کاهش تلفات با ۳۷ پروژه و اعتبار بالغ بر ۳۷ میلیارد ریال به مناسبت ایام دهه‌ی فجر گشایش می‌یابد.
عادل کاظمی در ادامه از تلاش‌های استاندار آذربایجان‌شرقی تشکر کرد و توفیقات صنعت برق را مرهون حمایت‌های وی دانست و افزود: امیدوارم با رهنمودهای دکتر پورمحمدی این مسیر را با قدرت و قوت بیشتری پیش ببریم.
کاظمی با اشاره به اینکه در سال ۹۸، تعداد ۳۲۲۲ پروژه در بخش توزیع با ۱۴۲۰ میلیارد ریال اعتبار در دستور کار شرکت قرار داشت، اضافه کرد: امیدواریم تا پایان سال، علاوه بر ۲۶۰۷ پروژه‌ی خاتمه‌ی یافته، ۲۱۲ پروژه‌ی دیگر به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال نیز به مرحله‌ی بهره‌برداری برسد که با وجود مشکلات و محدودیت‌های موجود، رکوردی بی‌سابقه برای شرکت است.
وی این دستاوردها را در سایه‌ی زحمات همکاران تلاشگر شرکت توزیع نیروی برق تبریز عنوان و اظهار داشت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون بیش از ۲۲هزار انشعاب توسط شرکت به فروش رسیده است.
وی اضافه کرد: در میان این انشعاب‌ها، تامین برق ۱۰۷ واحد صنعتی بزرگ، ۱۰۴۴ واحد تجاری بزرگ، ۲۰ واحد کشاورزی، ۱۰ واحد عمومی و ۱۴ مجتمع کلان مسکونی دیده می‌شود که امیدواریم این اقدامات، رضایتمندی بیشتر مردم را موجب شده باشد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز همچنین در آیین افتتاح پروژه‌های صنعت برق استان آذربایجان‌شرقی، تصریح کرد: شرکت توزیع بالغ بر ۱۰هزار کیلومتر شبکه‌ی فشار متوسط و فشار ضعیف هوایی و زمینی در حوزه‌ی عملیاتی خود دارد که از این میزان، حدود ۴۱۰۰ کیلومتر شبکه‌ی فشار ضعیف هوایی را شامل می‌شود و از بدو تاسیس شرکت تا اوایل سال‌جاری حدود ۶۵۰ کیلومتر کابل خودنگهدار اجرا شده است و همکاران تلاش دارند در سال جاری حدود ۳۰۰ کیلومتر کابل خودنگهدار را جایگزین شبکه‌های بدون روکش کنند.
کاظمی در تشریح دیگر اقدامات شرکت، یادآور شد: امسال ۳هزار لامپ LED را در شبکه‌ی روشنایی معابر نصب کرده‌ایم. لامپ‌های LED ده برابر چراغ‌های گازی طول عمر داشته و از این چراغ‌ها کم‌مصرف‌تر هستند.
وی، گسترش اتوماسیون و هوشمندسازی را دیگر اقدام مهم قابل ذکر شرکت دانست و افزود: تا به حال ۳۲۰۰ کنتور را هوشمندسازی کرده‌ایم و نصب ۳۰۰۰ کنتور دیگر را نیز در برنامه‌ی کاری داریم. امیدواریم تا پیش از نیمه‌ی اول سال آتی، کل مشترکان صنعتی را هوشمندسازی کنیم که این امر در پیک‌سایی و مراقبت و نظارت بهتر بر مصرف نقش بالایی ایفا خواهد کرد.
گفتنی است در پایان این آیین، ۸ پروژه‌ی برق منطقه‌ای آذربایجان با اعتبار ۳۳۶ میلیارد ریال، ۲۶۰۷ پروژه‌ی شرکت توزیع نیروی برق تبریز با اعتبار ۹۶۸ میلیارد ریال و ۳۱۲ پروژه توزیع نیروی برق استان آذربایجان‌شرقی با اعتبار بالغ بر ۷۷۰ میلیارد ریال توسط استاندار آذربایجان‌شرقی گشایش یافت.