استاندار آذربایجان شرقی:  فعالان صنعت برق استان، خوش درخشیده‌‌اند
استاندار آذربایجان شرقی:  فعالان صنعت برق استان، خوش درخشیده‌‌اند
آرمان تبریز-محمدرضا پورمحمدی در آیین افتتاح 2927 پروژه‌ی صنعت برق استان به مناسبت دهه فجر گفت: مجموعه‌ی تلاش‌های فعالان این صنعت در استان، ارزشمند و شایسته‌ی قدردانی است.

آرمان تبریز-محمدرضا پورمحمدی در آیین افتتاح ۲۹۲۷ پروژه‌ی صنعت برق استان به مناسبت دهه فجر گفت: مجموعه‌ی تلاش‌های فعالان این صنعت در استان، ارزشمند و شایسته‌ی قدردانی است.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ استاندار آذربایجان‌شرقی در آیین افتتاح پروژه‌های صنعت برق استان ضمن قدردانی از زحمات تلاشگران این حوزه گفت: افزایش ارائه‌ی خدمات بهتر و با کیفیت برای متقاضیان و بهینه‌سازی و روزآمدسازی زیرساخت‌ها و بهره‌مندی از سیستم‌های نوین برای تولید و توزیع برق، از مهم‌ترین کارهایی است که اهالی صنعت برق باید در دستور کار خود قرار دهند.

محمدرضا پورمحمدی افزود: با وجود اینکه تقاضا در حوزه‌ی صنعت برق رو به افزایش است و میزان مصرف انرژی، خود یکی از شاخص‌های توسعه است؛ با این حال باید مصرف انرژی را در خدمت تولید و رفاه جامعه صرف کنیم تا به توسعه‌ی واقعی دست یابیم.

وی اضافه کرد: صنعت برق زمانی به پایداری می‌رسد که به توسعه‌ی صددرصدی برسد و از انرژی‌های پاک و تکنولوژی روز بهره‌مند شود.

پورمحمدی تصریح کرد: باید به سیاست‌های تشویقی برای مصرف بهینه‌ و درست در جامعه توجه کنیم.

استاندار آذربایجان‌شرقی در جمع مدیران عامل و اهالی صنعت برق استان اظهار داشت: فعالان صنعت برق طی این سال‌ها بسیار خوش درخشیده‌‌اند و خدمات خوبی ارائه کرده‌اند و باید برای افزایش رضایتمندی بیشتر مردم تلاش کنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز نیز در این آیین، ضمن تبریک ایام‌الله دهه‌ی فجر به مردم، از افتتاح ۲۶۰۷ پروژه با اعتبار ۹۶۸ میلیارد ریال خبر داد و گفت: پروژه‌های برق تبریز در ۵ بخش اصلی شامل توسعه و احداث با ۷۵۶ پروژه و اعتبار ۴۶۲ میلیارد ریال، نیرورسانی با ۱۰۱۳ پروژه با اعتبار ۲۵۴ میلیارد ریال، اصلاح و بهینه‌سازی شبکه با ۶۷۸ پروژه بالغ بر ۱۷۳ میلیارد ریال، شبکه‌ی روشنایی معابر با ۱۲۳ پروژه و اعتبار ۴۰ میلیارد ریال و کاهش تلفات با ۳۷ پروژه و اعتبار بالغ بر ۳۷ میلیارد ریال به مناسبت ایام دهه‌ی فجر گشایش می‌یابد.

افشین روشن میلانی، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان نیز در این آیین گفت: نیروگاه ۵۰ مگاواتی بادی کاغذکنان، فیبر نوری ارس به جلفا، فیدر خانه پست گلستان جهت تامین برق مطمئن بخش مرکزی تبریز و افزایش قابلیت اطمینان شبکه‌ی برق در بستان‌آباد و شبستر از مهمترین پروژه‌‌های این شرکت در ایام دهه‌ی فجر است.

اکبر فرج‌نیا، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌شرقی نیز در این آیین گفت: در راستای خدمت‌رسانی و مقابله با مهاجرت روستاییان به شهرها امسال به تمامی روستاهای بالای ۵ خانوار دائم برق‌رسانی کرده‌ایم و سکونتگاه‌‌های فصلی را نیز در برنامه داریم.

گفتنی است در پایان این آیین، ۸ پروژه‌ی برق منطقه‌ای آذربایجان با اعتبار ۳۳۶ میلیارد ریال، ۲۶۰۷ پروژه‌ی شرکت توزیع نیروی برق تبریز با اعتبار ۹۶۸ میلیارد ریال و ۳۱۲ پروژه‌ی توزیع نیروی برق آذربایجان‌شرقی با اعتبار بالغ بر ۷۷۰ میلیارد ریال توسط استاندار گشایش یافت.