آغاز عملیات اجرایی پروژه ترمینال جدید فرودگاه شهید مدنی تبریز در اوایل سال ۹۹
آغاز عملیات اجرایی پروژه ترمینال جدید فرودگاه شهید مدنی تبریز در اوایل سال ۹۹
آرمان تبریز-رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی از آغاز عملیات اجرایی پروژه ترمینال جدید فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در اوایل سال آتی خبر داد.

آرمان تبریز-رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی از آغاز عملیات اجرایی پروژه ترمینال جدید فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در اوایل سال آتی خبر داد.

به گزارش  خبرنگار ما در تبریز، داود بهبودی ظهر امروز در حاشیه بازدید از پروژه های ترمینال جدید و کارگوی فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: با تدوین و عملیاتی شدن دومین سند تدبیر توسعه استان و قرار گرفتن پروژه توسعه فرودگاه بین‌المللی تبریز در این سند، انتشار فراخوان مناقصه پیمانکاران و بسیاری از مراحل اداری احداث ترمینال جدید فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز انجام یافته و این پروژه در اوایل سال ۹۹ وارد فاز عملیاتی خواهد شد.

وی ضمن تقدیر از فعالیت‌های اداره کل فرودگاه های استان افزود: در چند ماه گذشته و با روی کار آمدن مدیریت جدید فرودگاه تلاش های مطلوب بیشتری صورت گرفته و میزان تعاملات و هماهنگی ها در سطح استانی و ملی افزایش یافته است؛ در مجموع اقدامات اجرایی در بهسازی وضعیت موجود و ارتقاء خدمات رسانی بسیار ارزشمند است.

بهبودی تصریح کرد: مبلغ ۲۸۰ میلیارد تومان براورد اولیه کارشناسان برای اجرای پروژه ترمینال جدید فرودگاه است؛ اما به نظر می رسد این پروژه نزدیک به ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه در بر داشته باشد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی از آغاز عملیات اجرایی پروژه ترمینال جدید فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در اوایل سال آینده خبر داد و گفت: تکمیل این پروژه حدود ۴ سال طول خواهد کشید.

وی ابراز داشت: تبریز به عنوان یک قطب اقتصادی در کشور و منطقه شمال غرب مطرح بوده و می تواند هاب تجاری و حمل نقل اعم از بار و مسافر باشد که یکی از ارکان آن توسعه فرودگاه است.

بهبودی بر عملیاتی شدن گمرک تجاری فرودگاه (کارگو) تاکید کرد و با توجه به اینکه مجوزهای آن قبلا اخذ شده از ناظر گمرکات استان و مدیرکل فرودگاه ها درخواست نمود نسبت به این مهم اهتمام ورزیده و آن را بطور کامل فعال کنند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: خوشبختانه توسعه اپرون فرودگاه در قالب اولین سند تدبیر توسعه استان به انجام رسید و در حال بهره برداری است و در نتیجه آن قدرت مانور ترمینال و جابجایی هواپیماها در پارکینگ ارتقاء یافته است.

بهبودی در عین حال خاطرنشان ساخت: توسعه فرودگاه و فرکانس های پروازی فرصتی برای افزایش نقش اقتصادی، تجاری و توسعه استان است.

در جریان این بازدید، مدیرکل فرودگاه های استان آذربایجان شرقی از هزینه کرد بیش از ۲۰۰ میلیون تومان برای ساخت فونداسیون و تامین برق سیستم RVR هواشناسی فرودگاه خبر داد و گفت: برای تکمیل این پروژه و فعال شدن ان حدود ۲۳۰ میلیون تومان دیگر نیز مورد نیاز است.

آذری به تشریح عملکرد چندماهه فرودگاه پرداخت و افزود: طی ماه های مرداد، شهریور، مهر، آبان و آذر سال جاری در مقایسه با ماه های مشابه سال قبل به ترتیب به میزان ۱۰، ۲۰، ۱۴، ۱۷ و ۱۴ درصد رشد پرواز از فرودگاه داشتیم که بیش از میانگین کشوری است.

وی خاطر نشان کرد: قبل از دوره مذکور ۱۸ ماه متناوب کاهش آمار پروازی رخ داده است؛ لذا مثبت شدن روند نشان از بهبود خدمت رسانی و افزایش کارایی دارد.