اشیاء کمیاب بازمانده از تایتانیک برای اولین بار در لاس وگاس به نمایش در می آید
اشیاء کمیاب بازمانده از تایتانیک برای اولین بار در لاس وگاس به نمایش در می آید
آرمان تبریز-با گذشت بیش از یک قرن از زمان غرق شدن کشتی تایتانیک به زیر یخهای اقیانوس اطلس در سال 1912 ، باز هم بسیاری از باستان شناسان و علاقه مندان به تاریخ، پیگیر ماجراهای این کشتی هستند.

آرمان تبریز-با گذشت بیش از یک قرن از زمان غرق شدن کشتی تایتانیک به زیر یخهای اقیانوس اطلس در سال ۱۹۱۲ ، باز هم بسیاری از باستان شناسان و علاقه مندان به تاریخ، پیگیر ماجراهای این کشتی هستند.

نمایشگاه هنر لاس وگاس برای نخستین بار از زمان افتتاح درهای خود (از ۱۰ سال پیش تا کنون) از باقی مانده های تایتانیک پرده برداری می کند.

“الکساندر کلینژلوفر ، مدیر اجرایی گروه رسانه های تجربی این موزه در گفتگو با فاکس نیوز گفت: “ما می خواستیم یک دهه جدید را جشن بگیریم. بنابراین ما ۲۰ مورد جدید را که قبلاً دیده نشده بودند ، و همچنین مواردی را که هرگز در کنار هم یا در خود وگاس دیده نشده بودند انتخاب کنیم.”

برخی از مصنوعات شامل یک ساعت شنی ، یک جفت چکمه چرمی قدیمی ، یک مورد با لوله های آزمایش و یک کیف لوازم آرایشی بود. کلینژلوفر در این خصوص گفت: “آخرین باری که آثار باستانی را کشف کردیم در سال ۲۰۰۴ بود و ما به سرعت اشیاء را بررسی کردیم. بنابراین این بدان معناست که ما باید در ابتدا این اشیاء را بازسازی می کردیم و سپس برای بازدید عمومی رونمایی می کردیم.”

براساس گزارش مجلس سنای آمریکا در مورد کشتی تایتانیک، حادثه تصادف این کشتی افسانه ای با یخ در ۱۵ آوریل ۱۹۱۲ ، در سواحل نیوفاند لند رخ داد و ۱٫۵۱۷ در این حادثه جان باختند و ۷۰۶ نفر دیگر نجات یافتند. به نظر می رسد اکنون هدف از برگزاری این نمایشگاه، ایجاد حس همدلی بین بازدیدکنندگان و آسیب دیدگان است.

 

  • منبع خبر : انتخاب