ویروس کرونا چیست؟
ویروس کرونا چیست؟
آرمان تبریز-چند روزی است که در خبرها از شیوع ویروس کرونا می‌شنویم. ویروس جدید چینی تاکنون جان ۹ نفر را گرفته و حدود ۲۲۰ نفر به آن مبتلا شده‌اند.

آرمان تبریز-چند روزی است که در خبرها از شیوع ویروس کرونا می‌شنویم. ویروس جدید چینی تاکنون جان ۹ نفر را گرفته و حدود ۲۲۰ نفر به آن مبتلا شده‌اند.
چند روزی است که در خبرها از شیوع ویروس ناشناخته چینی می‌شنویم که تاکنون جان ۹ نفر را گرفته و حدود ۲۲۰ نفر به آن مبتلا شده‌اند. اما پیش‌بینی شده که تعداد مبتلایان احتمالا بیش از یک هزار و ۷۰۰ نفر باشد.

به گزارش خبرنگار ما،از مهم‌ترین علائم این ویروس، آبریزش بینی، سرفه، گلودرد، سردرد و تب است. در افرادی که مبتلا به ضعف سیستم ایمنی هستند، افراد مسن و کودکان این بیماری خطرناک است و می‌تواند به ذات‌الریه و برونشیت منجر شود.

برخی این ویروس را مشابه ویروس سارس که در سال ۲۰۰۲ در بسیاری از کشورهای جهان شیوع پیدا کرد، می‌دانند

در آن زمان، ویروس سارس از چین شروع شد و در ۴۰ کشور شیوع یافت. در سال ۲۰۰۲، ۸۰۰ نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست دادند.

روز گذشته، سازمان بهداشت جهانی، خواستار برگزاری نشست اضطراری برای بررسی این بحران شد.

نگرانی‌ها از این ویروس در روزهای اخیر بازارهای جهانی را هم دچار نوسان کرد. تا جایی که در معاملات روز گذشته بازارهای آسیایی، شاخص دلار که نرخ برابری آن را در مقابل سبدی از ارزهای جهانی اندازه‌گیری می‌کند، به بالاترین سطح یک ماه گذشته رسید.
مطالعه بیشتر:
ویروس چینی بازارها را بهم ریخت

در معاملات امروز هم روند صعودی دلار ادامه یافت. شیوع ویروس کرونا و افت قابل توجه یوان چین از مهم‌ترین عوامل رشد دلار در روزهای گذشته بوده است.

با انتشار این اخبار، قیمت جهانی طلا هم روز گذشته به بالاترین سطح دو هفته گذشته رسید. طلا به هزار و ۵۶۶ دلار در هر اونس رسید. با این حال، ساعاتی بعد به‌دنبال افزایش فروش و کسب سود از سوی برخی سرمایه‌گذاران، طلا روند نزولی به خود گرفت و حدود یک درصد کاهش یافت.

کیاسوک سوزوکی، تحلیلگر بازارها در این زمینه گفته است: مردم ویروس جدید را با ویروس سارس که در سال ۲۰۰۲ و از چین شیوع پیدا کرد، مقایسه می‌کنند. من واقعا نمی‌دانم که این ویروس تا چه اندازه مهلک است، اما به‌نظر می‌رسد بازارها به اندازه ویروس سارس آن را جدی نگرفته‌اند.

او در ادامه افزود: اگر خطرات ویروس اخیر مشابه ویروس سارس باشد، برخی از اقتصادها چون تایلند، سنگاپور و مالزی به‌شدت تحت تاثیر قرار می‌گیرند و احتمالا تعداد گردشگران نیز در آنها افت خواهد کرد. اما تاثیر طولانی‌مدت آن بر اقتصاد جهانی و بازار ارز محدود خواهد بود.

  • منبع خبر : تجارت‌نیوز