حضور بیش از ۵۰۰ نفر در ششمین دوره مسابقات قرآنی منطقه آزاد ارس
حضور بیش از ۵۰۰ نفر در ششمین دوره مسابقات قرآنی منطقه آزاد ارس
آرمان تبریز-معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس حضور بیش از 500 نفر در ششمین دوره مسابقات قرآن کریم، اذان و نهج البلاغه منطقه آزاد ارس را نشان دهنده رشد کمی و کیفی این منطقه در حوزه قرآنی نسبت به سال گذشته دانست. 

آرمان تبریز-معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس حضور بیش از ۵۰۰ نفر در ششمین دوره مسابقات قرآن کریم، اذان و نهج البلاغه منطقه آزاد ارس را نشان دهنده رشد کمی و کیفی این منطقه در حوزه قرآنی نسبت به سال گذشته دانست.
به گزارش خبرنگار ما؛  یوسف داداش زاده با اعلام این خبر، گفت: هدف از برگزاری این مسابقات ارتقای کمی و کیفی افرادی است که در این حوزه فعالیت می کنند و رشد آمار شرکت کننده ها نشان می دهد که ارس به اهداف خود نزدیک شده است.
وی با اشاره به اینکه وظیفه سازمان منطقه آزاد ارس در مباحث فرهنگی،  توجه بیشتر به مسائل دینی و مذهبی از جمله قرآن کریم است، خاطرنشان کرد: این مسابقات تنها به دو روز برگزاری محدود نمی شود و سازمان منطقه آزاد ارس در طول سال نیز به تقویت و حمایت از آموزش های دینی و قرآنی پرداخته و حمایت و برنامه ریزی لازم را در این زمینه دارد.
داداش زاده افزود: برگزاری دوره هایی برای تربیت مربی و حمایت از موسسات فعال قرآنی از جمله این برنامه هاست.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس در مورد این دوره از مسابقات نیز گفت: تعداد شرکت کننده ها در ششمین دوره مسابقات قرآن کریم، اذان و نهج البلاغه منطقه آزاد ارس  بیش از ۵۰۰ نفر است.
داداش زاده ادامه داد: این رشد آماری زمانی مشخص تر می شود که بدانیم این مسابقات را با حضور ۱۱۷ آغاز کرده ایم و در دوره پنجم نیز شاهد حضور بیش از ۳۰۰ نفر در مسابقات بودیم.
وی تصریح کرد: این مقدار رشد کمی نشان می دهد که ما همچنان در زمینه آموزش قرآنی تاکید داریم و برگزاری مستمر مسابقات باعث شده است که هر ساله شاهد حضور افراد بیشتری در این رقابت ها باشیم.
داداش زاده عنوان کرد: مسابقات امسال در دو بخش خواهران و برادران و در رده ها سنتی مختلف از نونهالان تا بزرگسالان برگزار می شود.
وی خاطرنشان کرد: امسال نیز از اساتید مطرح و بنام کشور در حوزه قرآنی دعوت به عمل آمده است و کارگاه های آموزشی با حضور این اساتید در کنار مسابقات قرآنی برگزار می شود.
داداش زاده افزود: همچنین برای تمام شرکت کننده ها، جلسات مشاوره در نظر گرفته شده است تا بتوانند با شناخت استعدادها و نقاط ضعف و قوت خود برای مسابقات آتی و موفقیت های بیشتر در این مسیر، آماده تر شوند.
وی با اشاره به اینکه نهادسازی و ساختارسازی در دستور کار معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس قرار دارد، گفت: در اکثر حوزه ها به این مورد توجه ویژه ای شده است. برای نمونه از شکل گرفتن موسسات قرآنی حمایت کرده ایم و مشارکت این موسسات در برگزاری رقابت های قرآنی امسال نسبت به سال گذشته به مراتب بیشتر شده است.
گفتنی است، ششمین دوره مسابقات قرآن کریم، اذان و نهج البلاغه منطقه آزاد ارس دوم و سوم بهمن ماه ۹۸ برگزار می شود.