منطقه آزاد ارس، نمود بارز توسعه اقتصاد مبتنی بر گردشگری
منطقه آزاد ارس، نمود بارز توسعه اقتصاد مبتنی بر گردشگری
آرمان تبریز،- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، منطقه آزاد ارس را نمود بارزی از حرکت در راستای توسعه اقتصاد بدون نفت و مبتنی بر گردشگر عنوان کرد.

آرمان تبریز،- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، منطقه آزاد ارس را نمود بارزی از حرکت در راستای توسعه اقتصاد بدون نفت و مبتنی بر گردشگر عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز، ، ظهر دیروز ۲۱ اسفند ماه ۱۳۹۷، آیین افتتاح هتل امپریال ارس با حضور مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد اقتصادی کشور برگزار شد.

“مرتضی آبدار” مدیرکل میراث فرهنگی استان در این مراسم با بیان اینکه یکی از محورهای توسعه اقتصاد غیرنفتی تقویت گردشگری است، اظهار داشت: منطقه آزاد تجاری- صنعتی ارس از موقعیت مناسب جغرافیایی برخوردار است، که این فرصت در کنار جاذبه های طبیعی و تاریخی، این منطقه را به یک مقصد دلخواه برای گردشگران تبدیل کرده است.

وی ادامه داد: توسعه فعالیت های گردشگری در مناطق آزاد، یکی از راهبردهای مهم توسعه پایدار منطقه است، به ویژه در مناطقی که از موقعیت استراتژیک و ظرفیت های بالقوه طبیعی برخوردار باشند؛ زمینه رشد و شکوفایی اقتصادی از طریق جذب گردشگران مهیا است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان با اشاره به توسعه ظرفیت های گردشگری منطقه آزاد ارس در سال های اخیر، اظهار داشت: در سال های اخیر شاهد توسعه و گسترش چشمگیر ظرفیت های گردشگری منطقه اعم از امکان تاریخی و همچنین مراکز تجاری-تفریحی بوده ایم که سبب تبدیل منطقه به یکی از قطب های گردشگری استان شده است، به طوری که بعد از تبریز شاهد افتتاح اولین هتل ۵ ستاره در شهرستان های استان هستیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۵ هتل دیگر در منطقه آزاد ارس در حال ساخت است، ادامه داد: دو هتل ۴ ستاره، دو هتل ۳ ستاره و یک هتل دو ستاره در این منطقه در حال ساخت است.

آبدار در پایان با اشاره به اینکه منطقه آزاد ارس طی سال ۲۰۱۸ تمامی برنامه های فرهنگی و هنری خود را در قالب برنامه های تبریز۲۰۱۸ به طور کامل پوشش داده بود، از تکمیل برنامه ها توسط این منطقه تقدیر کرد و گفت: طی سال ۲۰۱۸ منطقه آزاد ارس که یکی از مهم ترین محورهای گردشگری استان محسوب می شود، برنامه های متنوعی را در راستای جذب گردشگر به مرحله اجرا رساند.

گفتنی است، “هتل ۵ ستاره امپریال ارس” به عنوان نخستین هتل ۵ ستاره منطقه آزاد ارس با مساحتی بالغ بر ۱۰ هزار متر مربع در ۵ طبقه، ۶۵ اتاق ۱۵۰ تخت خوابه، با مبلغی بالغ بر ۳۵۰میلیارد ریال توسط بخش خصوصی احداث شده است که به دنبال آن فرصت اشتغال مستقیم برای ۱۰۰ نفر ایجاد شده است.