اداره محیط زیست ورزقان خبرداد:  مجتمع مس سونگون در لیست صنایع بی آلاینده
اداره محیط زیست ورزقان خبرداد:  مجتمع مس سونگون در لیست صنایع بی آلاینده
آرمان تبریز-رئیس اداره محیط زیست شهرستان ورزقان طی نامه ای با اشاره به بررسی سوابق موجود مجتمع مس آذربایجان در سال های 97 ، اعلام نمود این مجتمع در لیست صنایع بدون آلاینده قرار دارد.

آرمان تبریز-رئیس اداره محیط زیست شهرستان ورزقان طی نامه ای با اشاره به بررسی سوابق موجود مجتمع مس آذربایجان در سال های ۹۷ ، اعلام نمود این مجتمع در لیست صنایع بدون آلاینده قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ما ؛سیدقمی با اشاره به رصد اطلاعات مورد نیاز این سازمان و دیگر سازمان های مرتبط مانند منابع طبیعی و … گفت: این اطلاعات به صورت آنلاین و بدون دخالت انسانی توسط دستگاه ها و مراکز تعبیه شده در مجتمع مس سونگون رصد و پایش می گردد که نتایج حاصله نیز توسط دانشگاه تبریز به صورت همزمان با سازمان ها و ادارات مختلف پایش می گردد تا هیچ گونه اشتباهی رخ ندهد.

 

رئیس اداره محیط زیست شهرستان ورزقان با اشاره به همکاری های خوب مدیران مجتمع با این سازمان افزود: این اداره بر حسب دستور کار خود در طول هر سال اقدام به نمونه برداری، آزمایش، پایش داده ها و … در مجتمع مس سونگون می نماید که در طول سال ۹۷ هم مانند سال ۹۶، نمونه برداری ها و بررسی های میدانی گسترده ای صورت گرفت که بعد از پایش داده ها، مشخص گردید این مجتمع در سال ۹۷ نیز بدون هیچگونه آلایندگی در حال فعالیت است.

 

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در جهت صیانت از محیط زیست ادامه داد: آنچه در این میان مشاهده شده است این بود که شرکت ملّی صنایع مس ایران بصورت جدی دنبال تحقق شعار خود یعنی صیانت از محیط زیست به عنوان اولویت اصلی این شرکت است و آن را پیاده سازی نموده است و در صنایع خود سرمایه گذاری های کلانی در این راستا انجام داده است که جای قدردانی و تشکر را دارد.