اولین هتل پنج ستاره منطقه آزاد ارس افتتاح شد
اولین هتل پنج ستاره منطقه آزاد ارس افتتاح شد
آرمان تبریز-با حضور مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اولین هتل پنج ستاره در منطقه آزاد ارس افتتاح و به بهره برداری رسید.

آرمان تبریز-با حضور مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اولین هتل پنج ستاره در منطقه آزاد ارس افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ما؛ مرتضی بانک امروز (سه شنبه ۲۱ اسفندماه) در سفر یک روزه خود به منطقه آزاد ارس، سه مجموعه تولیدی خشکبار بهین تجارت مبین ارس، دستمال مرطوب پاک سون نوین ارس و چسب جلفا مهر ارس و اولین هتل پنج ستاره در این منطقه و افتتاح شش کیلومتر از باند دوم محور جلفا ـ مرند را افتتاح و از کارخانه پیشگامان دنیلی ارس تولید کننده کفش و پوشاک ورزشی بازدید کرد.
«شرکت بهین تجارت مبین ارس» با سرمایه گذاری ثابت بالغ بر ۵۲ میلیارد ریال و سرمایه گذاری در گردش ۵۷۴ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۶۳ نفر، توسط بخش خصوصی احداث شده است.
«کارخانه پاک سون نوین ارس» تولید کننده پوشک و دستمال مرطوب با سرمایه گذاری ۹۰ میلیارد ریال اعتبار و اشتغال ۲۰ نفر، توسط بخش خصوصی مشغول به فعالیت است. سرمایه در گردش این شرکت ۲۱ میلیارد ریال می باشد.
همچنین «کارخانه جلفا مهر ارس» تولید کننده چسب و اسپری برپایه سیانواکریلات با حجم سرمایه گذاری ۱۰۹ میلیارد و جمع سرمایه در گردش ۲۲۵میلیارد ریال که برای ۲۰ نفر شغل ایجاد کرده است به بهره برداری رسید.
«هتل امپریال» نیز که اولین هتل پنج ستاره منطقه آزاد ارس محسوب می شود امروز با حضور مشاور رییس جمهور افتتاح شد.
این هتل که با سرمایه گذاری ۳۵۰ میلیارد ریال ساخته شده است دارای ۶۵ اتاق، ۱۵۰ تخت، سالن های همایش ۵۶۰ نفری، کنفرانس و سایر امکانات رفاهی به گردشگران نوروز ۹۸ خدمات اقامتی و هتل داری ارائه خواهد داد.
مرتضی بانک در این سفر همچنین از «کارخانه پیشگامان دنیلی ارس» تولید کننده کفش با برند دنیلی و پوشاک ورزشی با برند هکتون که یکی از تولیدکنندگان برتر و موفق این منطقه محسوب می شود بازدید کرد.
در بخش افتتاح پروژه های عمرانی نیز امروز شش کیلومتر از مسیر هشت کیلومتری «باند دوم محور جلفا ـ مرند» با هزینه ۱۵۱ میلیارد ریال توسط سازمان منطقه آزاد ارس و با حضور دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس افتتاح شد.
گفتنی است؛ صادق نجفی دستیار ویژه وزیر صنعت ، معدن و تجارت، محسن نریمان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، حجت الاسلام و المسلمین سالار سنجری امام جمعه منطقه آزاد ارس، محمود منزوی زاده مشاور بین الملل و مدیر کل حوزه دبیر شورایعالی مناطق آزاد، علی جهانگیری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی، فرماندران شهرستان های مرند و جلفا، اعضای هیأت مدیره و جمعی از مسئولین و مدیران منطقه آزاد ارس و شهرستان جلفا، در این افتتاح ها حضور داشتند. ایازی