پایان عملیات آواربرداری بیش از یک هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی در منطقه زلزله زده
پایان عملیات آواربرداری بیش از یک هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی در منطقه زلزله زده
آرمان تبریز- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی از استقرار نمایندگی شعب برخی بانک‌ها در مناطق زلزله‌زده شهرستان میانه و سراب به دلیل تسریع در فرآیند اعطای تسهیلات به مردم خبر داد.

آرمان تبریز-معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی از استقرار نمایندگی شعب برخی بانک‌ها در مناطق زلزله‌زده شهرستان میانه و سراب به دلیل تسریع در فرآیند اعطای تسهیلات به مردم خبر داد.
جواد رحمتی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت عملیات عمرانی در مناطق زلزله زده استان گفت: تا به امروز عملیات آواربرداری بیش از یک هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی به پایان رسیده و این روند ادامه داد.

وی از پایان فرآیند اسکان موقت مردم در مناطق زلزله زده خبر داد و عنوان کرد: عملیات ساخت و ساز برای احداث مسکن برای بیش از سه هزار خانواری که منزل مسکونی آن ها تخریب شده بود نیز در هفته های اخیر آغاز شده است. در این مرحله برای هر خانوار، ۴۰۰ میلیون ریال وام احداث مسکن در نظر گرفته شده است.

وی ابراز کرد: برای تسریع در اعطای تسهیلات به زلزله زدگان، نمایندگی بانک ها را در روستاها مستقر کرده ایم و نسبت به تشکیل پرونده و معرفی به بانک ها اقدام شده است و مردم عزیز مناطق زلزله زده در ادامه با وثیقه زنجیره ای در حال دریافت تسهیلات هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در ادامه گفت: تا پایان بهمن ماه سال جاری، عملیات تعمیری واحدهای مسکونی تعیین تکلیف می شود و تا پایان تیرماه سال آتی نیز عملیات احداث مسکن دائم زلزله زدگان به پایان می رسد.

رحمتی در تبیین میزان بهره مندی مردم مناطق زلزله زده از تسهیلات بانکی گفت: در مجموع، هر خانواده ساکن در مناطق زلزله زده، ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات احداث مسکن، ۱۰۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض، ۵۰ میلیون ریال تسهیلات معیشتی با سود ۴ درصد و ۵۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض برای ساخت اماکن دائمی دریافت می کند.