کسب رتبه دوم بیمارستان شهید محلاتی در کشوردر بین بیمارستان های وابسته به نیرو های مسلح
کسب رتبه دوم بیمارستان شهید محلاتی در کشوردر بین بیمارستان های وابسته به نیرو های مسلح

آرمان تبریز- رئیس بیمارستان شهید محلاتی تبریزگفت ۳۷۰ پزشک متخصص، عمومی و فوق تخصص، ۴۱۰ تیم پیراپزشکی در بیمارستان شهید محلاتی در حال خدمت هستند و به طور متوسط روزانه ۳۲۰۰ نفر به درمانگاه برای خدمات سرپایی و حدود۲۵۰۰ جراحی در طول ماه در بیمارستان مراجعه می کنند . به گزارش خبرنگار مادر سطح تبریز،دکتر […]

آرمان تبریز- رئیس بیمارستان شهید محلاتی تبریزگفت ۳۷۰ پزشک متخصص، عمومی و فوق تخصص، ۴۱۰ تیم پیراپزشکی در بیمارستان شهید محلاتی در حال خدمت هستند و به طور متوسط روزانه ۳۲۰۰ نفر به درمانگاه برای خدمات سرپایی و حدود۲۵۰۰ جراحی در طول ماه در بیمارستان مراجعه می کنند .
به گزارش خبرنگار مادر سطح تبریز،دکتر سید وحیدسیدحسینی در مصاحبه با خبرنگاران افزود: در این مرکز۸۰ درصد از عمل های جراحی انجام شده به روش غیر تهاجمی و بدون نیاز به عمل جرای باز انجام می شودکه که علاوه بر کاهش هزینه درمانی در بهبود طول درمان و سرایر موارد جانبی نیزدرراستای تامین   رضایت بیماران می باشد
وی تصریح کرد ؛کسب اعتماد مردم بهترین سرمایه ماست که با تلاش وافر و مضاعف این مجموعه شامل حل ما شده و مهم ترین هدف ما نیز همین رضایت مردم هست و این مهم باعث شده مردم این مجموعه را از آن خود تلقی نمایند .
سید حسینی تصریح کرد ؛وقتی علاوه بر نیروهای مسلح قشر عادی به این بیمارستان مراجعه می‌کنند یقین دارند که نتیجه دلخواه را کسب خواهند کردو نتیجه مطلوب مهم ترین دست آورد ما می باشد.
این مقام عالی درمدیریت بیمارستان شهید محلاتی تعدد اعمال جراحی انجام شده در این بیمارستان را مربوط به بخش های عمومی، زنان، ارتوپدی و اورولوژی عنوان کرد و اضافه نمود: روزانه و به صورت میانگین ۳۲۰۰ نفر به صورت سرپایی برای خدمات درمانی به درمانگاه این بیمارستان مراجعه می کنند و به پزشک های متخصص مربوطه ارجاع داده می شوند و ماهانه به صورت میانگین ۲۵۰۰ عمل جراحی در بیمارستان شهید محلاتی انجام می شود.
وی در خصوص محدودیت وزنی برای استفاده از دستگاه ام آر آی، تاکید کرد: سنسورهای موجود در این دستگاه به حدی حساس هست که حتی اگر فردی یک فلز در بدن داشته باشد، نمی‌توان از ام ار آی در تشخیص بیماری وی استفاده کرد امابه احتمال قوی سال آتی یکی از برنامه‌های ما، خرید دستگاه ام آر آی جدید بدون محدودیت وزنی  برای این مجموعه خواهد بود.
دکتر حسینی تصریح کرد ،بیمارستان شهید محلاتی تبریز مرکزی دوستدار مادر و زایمان طبیعی است و استاندارد تعداد زایمان‌های طبیعی در این بیمارستان را کاملا رعایت می کند.
رئیس بیمارستان شهید محلاتی تبریز عنوان کرد:با ارزیابی های که از طریق دانشگاه علوم پزشکی به عمل آمده طی دو مرحله جداگانه بابیش از ۹۰۰ شاخص  این بیمارستان به عنوان بهترین بیمارستان استان آذربایجان شرقی منتخب شده است و عمده دلیل آن نیز داشتن کادر پزشکی متخصص و متعهد می باشدکه به آن می بالیم.
دکتر حسینی متذکر شد ؛رعایت استانداردها و شاخص های مورد تایید و همچنین پرسنل متخصص و  متعهد باعث شده دربین تمامی بیمارستان های نیروی زمینی سپاه در سطح کشور وابسته به نیرو های مسلح بعد ازبیمارستان بقیه الله تهران، رتبه ی دوم را درکشور به دست آوریم.
وی با اشاره به به رسالت های کاری این بیمارستان با بیان اینکه این بیمارستان در خدمت رسانی به مردم در بروزحوادث غیرمترقبه، اضافه کرد : همکاران ما به مدت ۴۰ روز در مناطق زلزله زده با احداث بیمارستان صحرایی که تمامی تخصص های پزشکی را شامل گردید  وظیفه ی اجتماعی و شغلی خود را به نحو احسن در قبال مردم کشورمان نسبت به بضاعت خود در طبق اخلاص گذاشتند بدون اینکه در تبریز وقفه ای در خدمات رسانی مشاهد شود .
رئیس بیمارستان شهید محلاتی تبریز در خصوص توانمندی از نظر علمی و تخصصی این بیمارستان یاد آورشد: خوشبختانه  از این آیتم نیز مادر سطح مطلوب قرار داریم و رسالت درمانی این بیمارستان، درمان بدون عمل های سنگین جراحی است تا از بروز عوارض بعد از جراحی پیشگیری به عمل آید.
حسینی در ادامه به طیف مراجعه کنندگان این بیمارستان اشاره کرد و گفت: نیمی از مراجعین ما تحت پوشش بیمه ی نیروهای مسلح نیستند و این بیانگر استقبال تمامی مردم از خدمات ارائه شده در این بیمارستان است.
وی در ادامه از خریداری دستگاه جدید آنژیوگرافی برای این بیمارستان خبر داد و افزود: با اضافه شدن این دستگاه دیگر مشکلی در پذیرش بیمارانی که بالای صد کیلوگرم وزن داشتند نخواهیم داشت.
وی  از احداث بیمارستانی ۴۰۰ تختی در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: مجوز های لازم برای احداث این بیمارستان اخذ شده است و امیدواریم به زودی عملیات اجرایی این بیمارستان را نیز آغاز کنیم.
رئیس بیمارستان شهید محلاتی تبریز تاکید کرد ؛یکی دیگری از خدمات ارایه شده به مراجعه کنندگان وجود پارکینگ عمومی است که هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌شود  و تلاش می کنیم ساختمان رو بروی بیمارستان را به پارکینگ تبدیل کنیم و همچنین درصدد ایجاد نوبت‌دهی اینترنتی در روزهای آتی هستیم.
سیدحسینی در پایان ای نشست اطمینان داد؛پیش بینی می شود؛تا پایان سال ۹۹،  بخش طب هسته‌ای و بخش رادیوتراپی در مرکز را راه‌اندازی و قابل بهره‌برداری شود و این دو بخش  باعث خواهد شد تا بار درمانی شهر تبریز کاهش یابد.