از مجموع سرقت‌های به وقوع پیوسته ۳۰ درصد مربوط به خودرو و قطعات خودرو است
از مجموع سرقت‌های به وقوع پیوسته ۳۰ درصد مربوط به خودرو و قطعات خودرو است
رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی گفت : طی 9 ماه سال جاری، از کل سرقت‌های به وقوع پیوسته، در آذربایجانشرقی 30 درصد سرقت‌ها مربوط به خودرو و قطعات خودرو بوده است،

آرمان تبریز-رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی گفت : طی ۹ ماه سال جاری، از مجموع سرقت‌های به وقوع پیوسته، در آذربایجانشرقی ۳۰ درصد سرقت‌ها مربوط به خودرو و قطعات خودرو بوده است.

صابر عباس زاده در نشست خبری خود با خبرنگاران افزود: ۲۳ درصد سرقت‌های استان مربوط به سرقت‌های خرد شامل سرقت از خانه باغ، باغ، انبار، کارگاه‌های خصوصی، پارکینگ‌ها بوده است، ۱۹ درصد سرقت‌ها نیز مربوط به اماکن خصوصی، ۱۳ درصد سرقت‌ها نیز مربوط به خودرو و شش درصد سرقت ها نیز مربوط به سرقت منازل می باشد.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی همچنین درخصوص  جرائم جنایی به ویژه قتل عمددر آذربانشرقی نیز تصریح کرد،متاسفانه افزایش ۳۷ درصدی آن آمار را نشان می دهد و طی ۹ ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال گذشته  امسال ۵۹ مورد پرونده‌ی قتل عمد در استان داشتیم که نزدیک به ۸۸ درصد آن توسط پلیس کشف شده است.

وی تاکید کرد؛ ۲۶ درصد قتل‌های استان در اثر اختلافات خانوادگی به وقوع پیوسته است،و ۴۰ درصد آلات استفاده شده در قتل‌ها،سلاح سرد بوده است،

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی خاطر نشان شد: ۰٫۸ درصد سرقت‌های انجام شده در استان با خشونت و زورگیری انجام شده که البته این آمار بسیار ناچیز است.

وی متذکر شد: نزدیک به ۸۰ درصد سرقت‌ از خودروها مربوط به خودروی پراید است و مالکین خودروی پراید بیشتر در معرض تهدید سرقت قرار دارند،  این امر نیاز به پیشگیری و آگاه سازی در جامعه دارد.

عباسزاده در ادامه با بیان این‌که نزدیک به ۷۰ درصد از سرقت منازل در استان توسط پلیس کشف شده است، افزود: طی ۹ ماه گذشته، سرقت از مغازه‌ها در استان سه درصد افزایش داشته که ۹۲ درصد آن‌ها نیز توسط پلیس کشف شده است.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی، با بیان این‌که ۶۰ درصد سرقت‌های منازل مربوط به آپارتمان‌ها است، گفت: بیش از ۸۰ درصد سرقت‌های منازل مربوط به طلا، جواهر و پول نقد است، متاسفانه اکنون برخی منازل در شهر تبریز و شهرستان‌ها تبدیل به شعبات بانکی شده؛ چرا که نگهداری وسایل گران قیمت از جمله طلا و جواهر، برای سارقین وسوسه انگیز است.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی از افزایش ۱۰ درصدی وقوع سرقت موتور سیکلت در استان خبر داد و بیان کرد: طی ۹ ماه گذشته، سرقت از خودرو یک و نیم درصد در استان افزایش یافته که ۹۵ درصد آن نیز توسط پلیس استان کشف شده است.

وی با بیان این‌که وسایل و قطعات خودرو بیشترین آمار سرقت استان را به خود اختصاص داده است، گفت: طی ۹ ماه گذشته، سرقت قطعات خودرو یک درصد کاهش یافته که ۸۵ درصد آن نیز توسط پلیس کشف شده است.

عباس زاده یادآور شد: طی ۹ ماه گذشته، سرقت مربوط به احشام از روستاهای استان، افزایش ۲۰ درصدی داشته است که در این حوزه، نیاز به آگاه سازی بیشتری است.

وی با بیان این‌که امسال کیف قاپی ۲۳ درصد در استان کاهش یافته است، گفت: ۷۰ درصد از کیف قاپی‌های استان توسط پلیس کشف شده است.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی عنوان کرد: آمارطی سه ماه اول سال جاری، نشان از وقوع افزایش سرقت  ۳۰ درصدی سرقت داشته است،  که در این مدتیات کشفیات هم ۸۱ درصد بوده است.
سرهنگ عباس زاد در پایان با بیان این‌که تعداد پرونده‌های تشکیل شده در حوزه‌ی مبارزه با قاچاق، ۱۲۸۳ فقره پرونده است، گفت: ارزش پرونده‌های مبارزه با کالا، قاچاق و ارز در استان ۱۱۱ میلیارد تومان بوده است.