لزوم پیگیری حل مشکل عدم واریز عوارض خروج از کشور و همچنین محدودیت تردد ارس پلاک ها
لزوم پیگیری حل مشکل عدم واریز عوارض خروج از کشور و همچنین محدودیت تردد ارس پلاک ها
 آرمان تبریز-در دیدار سرهنگ یدالله جهان آرا فرمانده انتظامی شهرستان جلفا با امام جمعه منطقه آزاد ارس - جلفا مسائل و مشکلات مربوط به عدم واریز عوارض خروج از کشور به حساب منطقه آزاد ارس و همچنین مشکلات تردد ارس پلاک ها مطرح گردید که حجت الاسلام سنجری خواستار پیگیری در راستای حل این مشکلات شد.

 آرمان تبریز-در دیدار سرهنگ یدالله جهان آرا فرمانده انتظامی شهرستان جلفا با امام جمعه منطقه آزاد ارس – جلفا مسائل و مشکلات مربوط به عدم واریز عوارض خروج از کشور به حساب منطقه آزاد ارس و همچنین مشکلات تردد ارس پلاک ها مطرح گردید که حجت الاسلام سنجری خواستار پیگیری در راستای حل این مشکلات شد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریزبه نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه جلفا ،حجت الاسلام و المسلمین سنجری در این دیدار خاطر نشان کرد : عوارض خروج از کشور ؛ می بایست به حساب منطقه آزاد ارس واریز شود تا در راستای عمران ، آبادانی و پیشبرد اهداف منطقه آزاد ارس و شهرستان جلفا هزینه شود که متاسفانه مدتی است این مبالغ به حساب خزانه کشور واریز می گردد که نیازمند پیگیری جهت حل این مشکل است .

امام جمعه جلفا در ادامه ضمن تاکید بر حل مشکلات تردد خودروهای ارس پلاک از سوی پلیس راهور خواستار پیگیری و رفع محدودیت های ایجاد شده برای تردد خودروهای سواری با پلاک منطقه آزاد ارس در استان آذربایجان شرقی شد .

براساس این گزارش ، سرهنگ جهان آرا فرمانده انتظامی شهرستان جلفا نیز در این خصوص گفت : عوارض خروج از کشور به صورت آنلاین و متمرکز بوده که یک امر کشوری است و توسط پنج نهاد تصمیم گیری می شود که شهرستان هیچ نقشی در آن ندارد و به صورت کاربر در این راستا عمل می کند .

وی در خصوص مشکلات تردد خودروهای ارس پلاک نیز گفت : محدودیت های اعمال شده برای تردد ارس پلاک ها طی بخشنامه راهور ناجا و به استناد دستور از مقامات دولتی ابلاغ شده است و با توجه به محدوده مشخص شده تنها ساکنان شهر جلفا میتوانند تردد نمایند که در این خصوص هم عوارض خروج از کشور و هم مشکلات ایجاد شده برای تردد خودروها مکاتبات و عواقب آن از سوی فرماندهی انتظامی شهرستان جلفا به مسئولین امر صورت گرفته است .

گفتنی است تاکنون حدود ۹ هزار دستگاه انواع خودروهای خارجی ارس پلاک در منطقه آزاد ارس پلاک گذاری شده است.