افزایش بیش از ۷ درصدی مصرف برق در تبریز
افزایش بیش از ۷ درصدی مصرف برق در تبریز
آرمان تبریز- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: مقایسه‌ی مصرف 8 ماهه‌ی اول سال 97 و 98 حکایت از افزایش بیش از 7 درصدی مصرف برق در حوزه‌ی عملکردی این شرکت دارد.

آرمان تبریز- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: مقایسه‌ی مصرف ۸ ماهه‌ی اول سال ۹۷ و ۹۸ حکایت از افزایش بیش از ۷ درصدی مصرف برق در حوزه‌ی عملکردی این شرکت دارد.

به گزارش خبرنگار ما؛ ​عادل کاظمی در تشریح مقایسه‌ی مصرف هشت ماه اول سال ۹۸ با مدت مشابه در سال گذشته خاطرنشان کرد: با وجود کاهش مصرف برق در بخش روشنایی معابر، به دلیل رشد در سایر بخش‌ها با افزایش ۷٫۰۵ درصدی مصرف برق در مدت یاد شده مواجه هستیم.

کاظمی تصریح کرد: در بخش خانگی با همکاری مناسب شهروندان عزیز، و با وجود افزایش تعداد انشعابات، تنها با ۰٫۶۶درصد افزایش، مصرف انرژی در بخش خانگی مواجه هستیم. در این مدت مصرف برق در بخش خانگی از ۷۵۲ میلیون کیلووات ساعت به ۷۵۷ میلیون کیلووات ساعت رسیده است.

وی با بیان اینکه مصرف برق در بخش تولید با مصرف برق در بخش خانگی برابری می‌کند، یادآور شد: بیشترین افزایش مصرف را در بخش تولید (صنعت و معدن) شاهد هستیم و این بخش با افزایش مصرف ۱۸٫۰۵ درصدی از ۶۴۰ میلیون کیلووات ساعت به ۷۵۶ میلیون کیلووات ساعت رسیده است.

وی ادامه داد: با این حال با تجهیز روشنایی معابر به لامپ‌‌های LED موفق شدیم با وجود افزایش سطح پوشش معابر منطقه، مصرف این بخش را ۱۱٫۵۳ درصد کاهش داده و از ۴۳ میلیون کیلووات ساعت به ۳۸ میلیون کیلووات ساعت برسانیم.

کاظمی همچنین اظهار داشت: در این مدت، مصرف برق در بخش عمومی با ۷ میلیون کیلووات ساعت افزایش به ۲۲۸ میلیون کیلووات ساعت رسیده و مصرف برق در بخش کشاورزی با ۲ میلیون کیلووات ساعت افزایش به ۱۷۶ میلیون کیلووات ساعت رسیده که به ترتیب ۳٫۲۴ و ۱٫۱ درصد افزایش داشته‌اند.

وی اضافه کرد: مصرف برق در سایر مصارف طی هشت ماه اول سال ۹۸ در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته با ۲۱ میلیون کیلووات ساعت افزایش به ۲۵۵ میلیون کیلووات ساعت رسیده که از افزایش ۸٫۹۵درصدی حکایت دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در پایان با بیان اینکه مقایسه‌ی مصرف برق طی هشت ماهه‌ی نخست سال جاری با سال گذشته در تمامی بخش‌ها حکایت از افزایش ۱۶۴ میلیون کیلووات ساعت دارد، گفت: افزایش مصرف در این مدت از ۲۰۶۴ میلیون کیلووات ساعت به ۲۲۱۰ میلیون کیلووات ساعت رسیده است و در مجموع شاهد رشد ۷٫۰۵ درصدی مصرف برق در حوزه‌ی عملکردی شرکت هستیم.