مقاومت و ایستادگی مردم یمن ایده ها و تصورات حاکمان ریاض را باطل کرد/ مسئله یمن راه حل نظامی ندارد.
مقاومت و ایستادگی مردم یمن ایده ها و تصورات حاکمان ریاض را باطل کرد/ مسئله یمن راه حل نظامی ندارد.
آرمان تبریز-امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در دیدار با"ابراهیم محمد الدیلمی" سفیر جدید یمن با اشاره به روابط تاریخی دوکشور اظهار داشت: این روابط از دوران قبل از اسلام آغاز شده و پس از آن نیز با توجه به اشتراکات دینی ادامه یافته است.

 

به گزارش خبرنگار ما، امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه مبارزه ملت یمن با مزدوران و گروه های تکفیری القاعده و داعش و حامیان منطقه‌ای آن قابل تقدیر است گفت: به طور قطع، مقاومت و ایستادگی مردم یمن ایده ها و تصورات حاکمان ریاض را که به تسلیحات پیشرفته خود متکی بودند، باطل کرد.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر اینکه  مسئله یمن راه حل نظامی ندارد تصریح کرد: مشکل یمن با رایزنی و گفتگو بین همه طرف های سیاسی در این کشور حل خواهد شد. یمن متعلق به همه یمنی ها است و گفت و گوی یمنی – یمنی در فضایی آرام و با مشارکت همه احزاب، گروه ها و جریانات سیاسی- اجتماعی راه حل عملی مشکلات پیچیده در این کشور است.

وزیر دفاع با اشاره به پیشرفت هایی که نیروهای مسلح یمن با اتکا به متخصصین و کارشناسان بومی در حوزه تسلیحاتی داشته اند افزود: این دستاوردها دنیا را به تعجب واداشته و در واقع یمنی ها  راهی را رفته اند که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران  در هشت سال دفاع مقدس طی کردند و ضمن حفظ برتری در جنگ از تامین تجهیزات مورد نیاز به روش های بومی هم غفلت نکردند و امروز به این حد از پیشرفت دست یافته اند.

وزیر دفاع در همین زمینه افزود: امروز یمن به میزانی از توانمندی نظامی رسیده که بتواند به عمق جبهه دشمن نفوذ کند، استحکامات دشمن را در فاصله بیش از ۱۰۰۰ کیلومتری هدف قرار دهد، ایجاد بازدارندگی کند و معادلات سیاسی امنیتی نظامی در منطقه را برهم بزند.

وزیردفاع در پایان با آروزی موفقیت و سربلندی برای ملت یمن تأکید کرد: مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، دولت و ملت ایران همواره از آرمان های ملت یمن حمایت کرده و از هیچ گونه تلاشی برای کمک به مردم یمن دریغ نخواهد کرد.

  • منبع خبر : روابط‌عمومی وزارت دفاع