ارتباط پرونده مرجان شیخ السلامی به اصلاح‌طلبان یا اصولگرایان بازی سیاسی است
ارتباط پرونده مرجان شیخ السلامی به اصلاح‌طلبان یا اصولگرایان بازی سیاسی است
آرمان تبریز-سرویس سیاسی،عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، معتقد است: پرونده‌های اختلاس‌های میلیاردی ریشه در فساد سیستم مدیریتی و اجرایی دارد و ارتباط دادن پرونده فساد در پتروشیمی به اصلاح طلبان و اصولگرایان بازی سیاسی است.

آرمان تبریز-سرویس سیاسی،عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، معتقد است: پرونده‌های اختلاس‌های میلیاردی ریشه در فساد سیستم مدیریتی و اجرایی دارد و ارتباط دادن پرونده فساد در پتروشیمی به اصلاح طلبان و اصولگرایان بازی سیاسی است.
جواد کریمی قدوسی با اشاره به رونده فساد در پتروشیمی، گفت: هیچ تفاوتی بین این پرونده با پرونده اختلاس ۳هزار میلیاردی امیر منصور آریا ندارد، بدون هیچ استثنایی در تمام این پرونده‌های فساد قبل از آنکه فردی از بیرون دست به فساد بزند، فسادی در سیستم مدیریتی ایجاد شده است که زمینه برای فساد را مهیا کرده است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: زمانی که امیر منصور آریا اعدام شد کسی جرأت اخذ تسهیلات به مبلغ ۳ هزار میلیارد تومان از بانک‌ها نداشت، اما در مجلس وقت برخی از نمایندگان برای حمایت از امیرمنصور آریا طرح ارایه و تبدیل به قانون کردند تا راه او باز شود.

مفسدان اقتصادی از پشتوانه قوی در سیستم‌های اجرایی برخوردارند

وی افزود: اسامی افرادی که به عنوان اختلاس‌گر یا مفسد اقتصادی بعد از امیرمنصور آریا تحت عنوان متهمان پروژه‌های فساد بزرگ مانند صندوق ذخیره، سلطان سکه، سلطان ارز و غیره نام برده می‌شود از پشتوانه قوی در سیستم‌های اجرایی برخوردار هستند.

کریمی قدوسی معتقد است: راهکار ریشه کَن شدن این نوع فسادها این است که هم‌زمان با محاکمه متهمان باید رابطان این افراد که شرایط بروز فساد را تسهیل کرده اند، در کنار آنها محاکمه شوند، متاسفانه هنوز در این جنبه از برخورد ملاحظاتی می‌شود.

ضرورت برگزاری جلسات دادگاه رسیدگی به پرونده مفسدان اقتصادی به صورت علنی

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: برگزاری جلسات علنی دادگاه برخی متهمان یا جلسه بررسی پرونده کلان فساد می‌تواند بازدارنده باشد، در همین راستا آیت الله آملی لاریجانی به رهبری نامه ای تقدیم کردند و بنا بر مطالبات مردمی درخواست برگزاری علنی دادگاه مفسدان اقتصادی را کردند و در این خصوص اذن هم گرفتند اما این اتفاق در مورد برخی افراد نیفتاد.

ارتباط پرونده مرجان شیخ السلامی به اصلاح‌طلبان یا اصولگرایان بازی سیاسی است

وی ادامه داد: در مورد فساد در پتروشیمی هم به صورت شفاف روند رسیدگی به پرونده باید اطلاع رسانی شود، اینکه برخی وابستگی مرجان شیخ‌السلامی به گروه‌های سیاسی اصلاح طلب و اصول‌گرا را مطرح می‌کنند، نباید جدی گرفت زیرا پرداختن به این مسائل بازی سیاسی است. هیچ کدام از گروه‌های سیاسی مبرهن از این مفاسد نیستند.

کریمی قدوسی یادآور شد: فساد یعنی اظهار شدن زیبایی دنیا در مقابل چشمان یک مسئول و کسی که دستش به منابع می‌رسد، فرد اصلاح‌طلب یا اصول‌گرا می‌تواند دچار این مسئله شود، در مورد مرجان شیخ‌السلامی مشخص است که وی از هر دو طیف سیاسی استفاده کرده است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه به عنوان ضابطین قضایی معمولا پیش از خروج افراد اطلاعات را جمع‌آوری و پس از پیدا کردن شبکه فساد پرونده را جمع و اعلام می‌کنند، در مورد مرجان شیخ‌السلامی هنوز مشخص نیست که چه روندی طی شده است.

فرار برخی متهمان پیش از ورود دستگاه‌های اطلاعاتی باید واکاوی شود

وی با اشاره به عدم وجود قرارداد استرداد مجرمین بین ایران و کانادا، گفت: از سویی فرار مفسدان پیش از اینکه دستگاه‌ اطلاعاتی و امنیتی در جریان فساد قرار بگیرند و از سوی دیگر فرار این افراد به کشوری چون کانادا که هیچ قرارداد استرداد مجرمین با ما ندارد، قابل تأمل است بنابراین برای این موضوعات باید چاره‌ای اندیشید البته مستنداتی از اقدامات دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی به ما نشان دادند درباره مفسدانی که به دنبال خروج ارز و طلا از طریق شبکه فساد بودند و پیش از خروج از کشور شناسایی و دستگیر شدند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: گزارش پرونده فساد در پتروشیمی هنوز شفاف نشده، لذا شاید دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی اقداماتی را انجام داده باشند بنابراین باید پرونده واکاوی شود تا علاوه بر این موضوع پناه دادن مفسدانی با اختلاس‌های میلیاردی توسط کشوری چون کانادا هم بررسی کنیم. این اقدامات عملکرد پلیس اینترپل را هم زیر سوال می‌برد.

  • منبع خبر : خانه ملت