اجرای ۲۰ عنوان طرح آماری در تابستان ۹۸/ بهره‌گیری از SDI در نوین‎سازی نظام آماری
اجرای ۲۰ عنوان طرح آماری در تابستان ۹۸/ بهره‌گیری از SDI در نوین‎سازی نظام آماری
آرمان تبریز-معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامهریزی آذربایجانشرقی از اجراي 20 عنوان طرح آماري در تابستان امسال خبر داد.

آرمان تبریز-معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی از اجرای ۲۰ عنوان طرح آماری در تابستان امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز، محمد فرج‌زاده در گفت‎‎وگو با خبرنگاران اظهار کرد: جهت کاربردی کردن آمارها در تابستان امسال اطلس شهری کلانشهر تبریز را به عنوان یک نمونه تهیه و به شهروندان تبریز ارائه کردیم.
وی افزود: در ارتباط با تهیه نشریات و گزارشات آماری، «گزیده شاخص‌های بهار و گزیده شاخص‎های سال ۹۷»، «نماگرهای آماری» و «بررسی گزارش تطبیقی» نهایی شده و «سالنامه آماری» نیز ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
فرج زاده اعلام کرد: طرح توجیهی گزارش مسکن و بررسی شاخص‌های قیمت کالا نیز در دست تهیه است.
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی ادامه داد: در جهت کاربردی نمودن آمارها و سرشماری‌های تولید شده با همکاری گروه نقشه و اطلاعات مکانی و معاونت‌های برنامه‎ریزی و بودجه، کاربرد GIS در برنامه‎ریزی و بودجه‌ریزی دنبال می‎شود.
وی اذعان داشت: در مجموع تلاش می‎کنیم ابزار تصمیم‌سازی در تحلیل‌های مکانی و توصیفی را در اختیار همکاران بخش‌های مختلف قرار دهیم و منتظر راه‎اندازی SDI در نوین‎سازی نظام آماری هستیم.