مدیر منطقه ۸ عملیات انتقال گاز:  عزت و سربلندی کشورمان، مرهون تفکر بسیجی است
مدیر منطقه ۸ عملیات انتقال گاز:  عزت و سربلندی کشورمان، مرهون تفکر بسیجی است
آرمان تبریز- به مناسبت گراميداشت هفته بسيج، مراسمي با حضورمدير، مسئولين و جمعي از كاركنان منطقه 8 عمليات انتقال گاز ايران در تبريز برگزار شد.

آرمان تبریز- به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج، مراسمی با حضورمدیر، مسئولین و جمعی از کارکنان منطقه ۸ عملیات انتقال گاز ایران در تبریز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ یداله بایبوردی، مدیرمنطقه ۸ ، در ابتدای مراسم ضمن گرامیداشت هفته بسیج، به بررسی و تبیین جایگاه بسیج در انقلاب اسلامی، معرفی افکار و اندیشه های بسیج در جامعه و نقش بسیج در حفظ ارزشهای دفاع مقدس پرداخت.

بایبوردی به عشق و ایثار، شجاعت و از خودگذشتگی بسیجیان اشاره کرد وافزود: اگر به دنبال عزت و سربلندی میهن اسلامیمان هستیم باید با تمام توان در همه عرصه های سازندگی همت گماشته و دنباله رو اهداف بسیجیان ۸ سال دفاع مقدس باشیم چرا که حضور بسیجیان در عرصه های مختلف باعث افتخارآفرینی بوده و یک ضرورت محسوب می شود.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا آسمانی، سخنران این مراسم ضمن تبریک هفته بسیج گفت: بسیج بعنوان نماد مردم سالاری در جمهوری اسلامی است باید با نهادینه کردن فرهنگ، تفکر و روحیه بسیجی در جامعه در جهت تقویت نظام مقدس جمهوری اسلامی همت نماییم تا دسیسه ها و نقشه های دشمنان نقش بر آب شود.

وی با تاکید بر نهادینه کردن فرهنگ بسیجی در جامعه اظهار داشت: فرهنگی بسیجی فرهنگ خدمت رسانی و روحیه شهادت طلبی است باید در همه حال آگاه بود چرا که بسیج از مظلوم حمایت می کند و یار و یاور مظلومان است.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا رحمانی، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه بسیج امامت تبریز، نیز ضمن بررسی جایگاه رفیع بسیج در جامعه ایمان و تقوای الهی و شناخت رهبر الهی را از دو شاخصه اصلی در عزت، عظمت و استواری بسیج دانست.

رحمانی افزود: مهمترین تفکری که زمینه ساز ظهور امام زمان(عج) می باشد تفکر بسیجی است که باید این تفکر در سایه ایمان تقوای الهی و شناخت رهبر الهی است.

در ادامه مراسم، عمران رضایی، فرمانده پایگاه مقاومت بسیج منطقه ۸ عملیات انتقال گاز، ضمن ارائه گزارشی اجمالی از فعالیتهای پایگاههای مقاومت منطقه گفت: بسیج منطقه ۸ در سال ۱۳۷۱ تاسیس و در حال حاضر ۷۵۳ نفر از کارکنان منطقه را بعنوان نیروهای بسیجی به عضویت خود درآورده که از این تعداد ۶۴۲ نفر بصورت بسیجی فعال و ۹۶ نفر نیز عادی فعالیت می کنند.

رضایی افزود: پایگاه مقاومت بسیج منطقه با برگزاری کاروانهای راهیان نور، اعزام کاروان زیارتی ارتحال امام(ره)، اردوهای آمادگی، کوهپیمایی، برپایی ایستگاههای صلواتی، دیدار ازخانواده های شهدا و… همانند سالهای قبل سعی درگسترش فعالیتهای فرهنگی، ورزشی، علمی دارد.

بنابر اعلام این گزارش، در پایان با اجرای برنامه های متنوعی از بسیحیان فعال و نمونه منطقه و برندگان مسابقه فرهنگی ورزشی تجلیل و قدردانی به عمل آمد.