حفاظت از تاسیسات، مهمترین وظیفه‌ی صنعت آب و برق
حفاظت از تاسیسات، مهمترین وظیفه‌ی صنعت آب و برق
آرمان تبریز-مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: مهمترین وظیفه‌ی شرکت‌های آب و برق، حفاظت از تاسیسات است.

آرمان تبریز-مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: مهمترین وظیفه‌ی شرکت‌های آب و برق، حفاظت از تاسیسات است.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ یوسف غفارزاده در نهمین جلسه‌ی شورای حقوقی صنعت آب و برق منطقه ۳ کشوری، با بیان مطلب فوق افزود: تاسیسات آب و برق از حساسیت ویژه‌ای برخوردار هستند و بهره‌برداری و نگهداری از این تاسیسات نیز، نیازمند توجه ویژه است.

وی افزود: ساماندهی املاک و مقابله با معارضان از وظایف اصلی صنعت آب و برق است تا از بیت‌المال محافظت شود.

وی مبادله‌ی تجربیات را مهمترین هدف برگزاری این جلسات عنوان کرد و افزود: طی این جلسات است که نقاط ضعف و قوت شرکت‌ها در زمینه‌ی حقوقی احصاء شده و با رویکرد مناسب توانمندی‌های آنها ارتقاء می‌یابد.

غفارزاده تصریح کرد: همکاری‌های خوبی با مجموعه‌ی دادگستری استان در زمینه‌ی مقابله با چاه‌های غیرمجاز، برداشت‌های غیرمجاز از چاه‌ها، تجاوز به حریم رودخانه‌ها و … صورت گرفته است.

در ادامه، قربان‌پور، قائم‌مقام شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان نیز بر حمایت دادگستری استان جهت جلوگیری از تراکم بدهی صنایع و وصول هزینه‌های برق مصرفی تاکید کرد.

وی سرقت تجهیزات، اخذ اسناد مالکیت اماکن صنعت برق، قراردادهای پیمانکاری و خرید، دعاوی بوجود آمده در اثر نوسانات بازار و … را از مهمترین چالش‌های حقوقی صنعت برق عنوان کرد که نیازمند حمایت مستمر دادگستری استان است.

گفتنی است نهمین جلسه‌ی شورای حقوقی صنعت آب و برق منطقه ۳ کشوری با حضور مدیران دفاتر حقوقی شرکت‌های آب و برق استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، زنجان و اردبیل و همچنین مسئولان دادگستری استان آذربایجان‌شرقی به میزبانی شرکت توزیع نیروی برق تبریز برگزار شد.