هفت پروژه عمرانی منطقه ۲ تبریز آماده بهره برداری است/ ایجاد خط ویژه برای تردد آمبولانس در خیابان عطار نیشابوری خیابان عطار
هفت پروژه عمرانی منطقه ۲ تبریز آماده بهره برداری است/ ایجاد خط ویژه برای تردد آمبولانس در خیابان عطار نیشابوری خیابان عطار
آرمان تبریز-شهردار منطقه ۲ تبریز از اتمام عملیات مسیرگشایی خیابان عطار نیشابوری خبر داد و گفت: این مسیرگشایی از ۴۰ سال پیش در طرح تفصیلی تبریز آمده بود که در نهایت اجرایی شد.

آرمان تبریز-شهردار منطقه ۲ تبریز از اتمام عملیات مسیرگشایی خیابان عطار نیشابوری خبر داد و گفت: این مسیرگشایی از ۴۰ سال پیش در طرح تفصیلی تبریز آمده بود که در نهایت اجرایی شد.

به گزارش خبرنگار ما، باقر خوشنواز در گفتگو با برنامه رادیویی «شهریمیز» این پروژه را یکی از هفت پروژه آماده بهره برداری در این منطقه دانست و اظهار داشت: مسیرگشایی خیابان عطار نیشابوری به عنوان یکی از مهمترین مسیرهای تردد شهروندان، از ابتدای گلگشت تا پل پیشقدم کمربندی میانی از ۱۰ سال قبل در بودجه شهرداری تبریز تکرار می‌شد.

او با بیان اینکه امسال این ردیف بودجه به طور کامل انجام یافته است، افزود: این طولانی شدن پروسه باعث می‌شد به طور مداوم در کمیته‌های فنی، کمیته های کارشناسی، شوراهای ترافیک و… بحث شود که امسال به پایان رسید.

خوشنواز با اشاره به اعتبار اختصاص یافته برای این پروژه، ادامه داد: ۳۰ میلیارد به طور نقدی برای تملک و ۲ میلیارد برای اجرای عملیات عمرانی این پروژه هزینه شده است.

شهردار منطقه ۲ تبریز با اشاره به ویژگی این پروژه یادآور شد: منتهی الیه ضلع شرقی عطار نیشابوری که دیواری تعبیه شده، یک خط ویژه برای آمبولانس و اتوبوس تعریف شده است. بدین معنی که خودروهای دیگر نباید در این خط ویژه توقف کنند و به راحتی دسترسی به مراکز درمانی و بهداشتی میسر می‌شود.

او احداث «کانال سنگی و شبکه دفع آب‌های سطحی ساری زمین» مقابل میدان پلیس را یکی دیگر از این پروژه‌ها عنوان کرد و گفت: کانال زیر زمینی احداث شده که سیلاب از دامنه‌های شهید کسایی سرازیر شده و مارالان و ساری‌زمی دچار آبگرفتگی می‌شد و مشکلاتی را برای شهروندان به وحود می‌آورد.

خوشنواز ادامه داد: این کانال در ارتفاع ۴ متر و با اعتبار تنها ۲ میلیارد احداث شده است.

او با اشاره به دیگر پروژه این منطقه، تصریح کرد: «باکس گذاری و ایجاد شبکه دفع آب‌های سطحی مهران رود» از دیگر این پروژه‌ها بود که در محدوده منطقه ۴ به عنوان معین این منطقه احداث شده است.

شهردار منطقه ۲ تبریز افزود: این پروژه با اعتبار دو میلیارد در زیر زمین از درون مهران رود به میدان معلم و به کانال حیدرآباد وصل می شود.

او همچنین «احداث کانال سنگی و شبکه دفع آبهای سطحی و کنترل سیلاب کوی سهند» را از دیگر این پروژه ها عنوان کرد و گفت: این پروژه به اندازه رضایتمندی شهروندان کوی سهند و ویلاشهر را در پی داشته است که شاید اگر پروژه چند میلیاردی مثل زیرگذر و روگذر بود تا این اندازه رضایتمندی را در چهره شهروندان شاهد نبودیم. .

خوشنواز یادآور شد: این محل به صورت مخروبه مانده بود و محل مزاحمت برای شهروندان و ساکنین پیرامون آن کانال شده بود. یک میلیلارد و ۱۰۰ میلیون برای این پروژه هزینه شده است که این کانال آبهای آن مسیر را جمع آوری کرده و به کانال الهی پرست وصل می کند و از این نقطه هم به مهران رود وصل می‌شود.

شهردار منطقه ۲ تبریز خاطرنشان کرد: تاسیسات بهداشتی آرامستان وادی رحمت و ایجاد ۲۲ چشمه سرویس بهداشتی، احداث نمازخانه و سرویس‌های بهداشتی در پارک عباس میرزا، بهسازی و ساماندهی پارک سهند در کوی سهند از دیگر این پروژه های آماده بهره برداری به شمار می رود.

او در پایان اظهار داشت: این هفت پروژه از پروژه‌های زیرساختی شهری هستند که در زیر زمین هستند و شاید برای شهروندان نمود عینی نداشته باشند ولی نقش آنها در سلامت، بهداشت و بحران شهری بسیار زیاد است.