افتتاح و بهره برداری ازمعدن و کارخانه آهک هیدراته شهرستان اهر در دهه مبارک فجر امسال
افتتاح و بهره برداری ازمعدن و کارخانه آهک هیدراته شهرستان اهر در دهه مبارک فجر امسال
آرمان تبریز--مراسم اختتامیه نمایشگاه RINOTEX2019 بعد از ظهر امروز پنجشنبه 23 آبان ماه در سالن شمنس تبریزی نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار گردید.

آرمان تبریز–مراسم اختتامیه نمایشگاه RINOTEX2019 بعد از ظهر امروز پنجشنبه ۲۳ آبان ماه در سالن شمنس تبریزی نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار گردید.

​مدیرعامل شرکت ملّی صنایع مس ایران گزارش جامعی از وضعیت صنعت مس در حوزه بومی سازی و داخلی سازی قطعات، تجهیزات، دانش و فناوری و همچنین نیازمندی‌های صنعت مس برای ساخت داخل و اقدامات انجام شده در این حوزه را در سال های اخیر ارایه نمود.

دکتر اردشیر سعد محمدی  با ارزیابی مثبت نهضت بومی سازی تجهیزات و قطعات در سال های گذشته در مس آذربایجان گفت: در این زمینه شرکت ملّی صنایع مس ایران پیشگام بوده و هیچ گونه محدودیتی برای خود قایل نبوده و همواره از طرح های شرکت های دانش بنیان و ظرفیت های سازندگان داخلی و بومی استقبال نموده و تلاش خود را در جهت فراگیر نمودن این نهضت با جدیت تمام ادامه می دهد.

ایشان با اشاره به فعالیتهای مهندس شریفی مدیر مجتمع مس آذربایجان در استفاده از ظرفیت های داخلی و توانمندی های علمی و عملی مراکز علمی استان در افزایش بهره وری سیستم های موجود در مجتمع مس سونگون و یا ارتقای آن ها گفت: مجتمع مس سونگون تفاهم نامه های زیادی با مراکز علمی و شرکت های دانش بنیان و سازندگان داخلی را منعقد نموده اند که ساخت بیش از ۱۰۰۰ قطعه در سال ۱۳۹۷ نهشان از عزم جدی مدیران آن در پیشگامی و پیشرو بودن در این نهضت دارد.

مدیرعامل شرکت ملّی صنایع مس ایران با اشاره به دستاوردهای این چنین نمایشگاه هایی افزود: در این نمایشگاه هم شرکت مس توانست با صاحبان علم و فناوری و سازندگان داخلی نشست های خوبی برگزار نموده و توافقات خوبی را کسب نمایند که این مسئله برای شرکت مس بسیار ارزشمند بوده و یک موفقیت محسوب می شود.

دکتر سعد محمدی در خاتمه سخنانشان با اشاره به طرح های توسعه مس سونگون گفت: انشالله به زودی شاهد آغاز عملیات اجرایی پالایشگاه و کارخانه ذوب در این مجتمع خواهیم بود و مژده ای که می خواهم به مردم شریف استان بدهم این است که انشالله در دهه مبارک فجر امسال معدن و کارخانه آهک شهرستان اهر افتتاح و به مرحله بهره برداری خواهد رسید و شاهد به بار نشستن زحمات چند ساله کارکنان شرکت مس خواهیم بود.

در مراسم اختتامیه این نمایشگاه میز تخصصی تعمیق ساخت داخل صنعت مس نیز برگزار شد و در پایان، تفاهم‌نامه ساخت ۱۸ قطعه جدید میان شرکت ملی صنایع مس ایران و ۸ شرکت دانش بنیان و دانشگاه ها به امضا رسید.

شایان ذکر است در این نشست دکتر مهدی صادقی مدیرکل دفتر صنایع غیر فلزی  وزارت صمت، دکتر علی جهانگیری معان امور هماهنگی اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی، مدیران ارشد مجتمع مس سونگون، اساتید دانشگاه‌ها و فعالان اقتصادی استان حضور داشتند.