کاهش محسوس دما از اواخر روز پنجشنبه در آذربایجان شرقی
کاهش محسوس دما از اواخر روز پنجشنبه در آذربایجان شرقی
آرمان تبریز-مسئول روابط عمومی هواشناسی استان آذربایجان شرقی از کاهش محسوس دما از اواخر روز پنجشنبه 23 آبان ماه خبر داد.

آرمان تبریز-مسئول روابط عمومی هواشناسی استان آذربایجان شرقی از کاهش محسوس دما از اواخر روز پنجشنبه ۲۳ آبان ماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ افشین ابراهیمی مسئول روابط عمومی هواشناسی استان آذربایجان شرقی گفت: نفوذ زبانه پرفشار سرد و فعالیت سامانه بارشی به طور متناوب از اواخر وقت پنجشنبه ۲۳ آبان تا روز سه شنبه ۲۸ آبان، کلیه نواحی استان بویژه نواحی شمالی، شرقی و مناطق زلزله زده استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
ابراهیمی با اشاره به کاهش محسوس دما افزود: با توجه به کاهش محسوس دما ۵ تا ۱۲ درجه سانتیگراد، توصیه می شود اقدامات لازم بویژه در مناطق زلزله زده استان بعمل آید.
وی با اشاره به وزش تند باد های لحظه ای گفت: با توجه به وزش تند باد های لحظه ای(حدود ۴۰ تا ۷۰ کیلومتر برساعت)، احتمال پرتاپ و سقوط اشیاء، شکستن درختان دور از انتظار نیست و توصیه می شود از ساختمان های نیمه کاره دوری و اقدامات پیش گیرانه جهت جلوگیری از پرتاپ و سقوط اشیاء انجام گیرد.
ابراهیمی ادامه داد: از روز شنبه بویژه از اواخر روز یکشنبه بارش باران و برف در گردنه ها و جاده های کوهستانی استان مه گرفتگی، لغزندگی و کولاک برف پیش بینی می شود.
وی گفت: هم اکنون کلیبر با در۱۰ درجه گرمترین و بستان آباد با یک درجه سانتی گراد سردترین شهرهای استان بوده و دمای تبریز ۷ درجه بالای صفر است.
مسئول روابط عمومی هواشناسی استان تاکید کرد: به هم استانی‌ها توصیه می‌شود اقدامات پیشگیرانه لازم جهت جلوگیری از حوادث و خسارات احتمالی بعمل آید./نادره دهقانی